Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Anyukám megölte...

Mit tehetnék? Anyukám megölte magát. (16/L)

Figyelt kérdés

Van egy bátyjám, aki rögtön dühös lesz, ha szóba hozom és kizavar a szobájából is, az apukám erősnek próbálja mutatni magát, így ha emlegetem neki anyut, akkor mindig kitalál valamit, hogy el kell mennie valamiért, hogy ne lássam sírni.


Igaz barátaim nincsenek, akiknek szívesen beszélnék róla.


Gyakran tör rám az öngyilkosság gondolata, de azt legszívesebben elmondanám valakinek. Ez "jót" jelent?


Valamint mostanában nem merek senkivel sem barátkozni. Mindig attól félek, hogy ha megszeretem, akkor elhagy. Ez most már örökre így marad?


Egyébként fogalmunk sincs miért tette. Amikor elköszönt este, mikor munkába indult, akkor azt mondta, hogy: "Jóéjt Viki, majd jövök." De már nem jött vissza soha többé.


Én: 16/L

Tesóm: 19/F

Apum: 50/F

Anyum: 46/L


3 hete történt


2010. jún. 4. 22:02
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

szia:)

őszinte részvétem, nagyon sajnálom:(

most ami a körülötted lévőkben lezajlik nagyon nehéz...hagyj időt nekik, biztosan nem szeretnek erről beszélni, mert annyira fáj nekik...

nem téged akarnak megbántani, csak nem szeretnének rágondolni...mert ahogyan írtad is, erősnek szeretnék mutatni magukat...

nem lehet tudni, miért tette ezt az anyukád, biztosan nagyon el voll keseredve, amit magában "hordozott", lehet nem is tudott róla senki...

nem okold érte őt sem, hanem emlékezz rá úgy, mint a legjobb édesanyára:)

nagyon szeretett titeket ez tuti, csak valami oka volt arra, h elvegye a saját életét...

a lényeg, h úgy őrizd meg a szívedben, amikor boldogok voltatok, és soha ne felejtsd el:)

gyújtsd érte egy gyertyát, illetve nem tudom mennyire vagy vallásos, de ha teheted mondass érte egy misét, katolikus templomban, vagy kegyhelyeken lehet mondatni nem is olyan sokért...

így biztos örök nyugodalma lesz:)

de ha imádkozol érte az is nagyon sokat jelent:)

nem kell feltétlen imákat sem tudnod, csak ha kéred, h legyen örök nyugodalma és gondolsz rá, sokat jelent:)

ne szomorkodj, persze nem könnyű...de gondolj arra, h ő sem szeretné ha szomorú lennél...

és ha bármi bajod lesz az életben az ő segítségét kérheted odafentről, tuti segíteni fog:)

a családod reacióit pedig ne vedd úgy, mert a körülmények miatt ingerlékenyebbek...

barátkozni meg igen is tessék merni:)

nem fog elhagyni senki...főleg ha meg sem próbálod, h nem ismerkedsz senkivel...

majd hidd el, te is megtalálod a hozzád legjobban illő barátokat, csak türelem, és velük nagyon sokáig barátok lehettek:)

ne úgy fogd fel, h úgyis elhagynak, mert pl. azért nem tanulnál, mert úgyse tudnál érvényesülni benne?persze lehet ez is, de ha meg se próbálod...akkor az nem jó:)

és elszalaszthatsz egy remek barátságot:)

az öngyilkosságot meg felejtsd el...tudod mit?tűzz ki célokat az életedben, mit szeretnél lenni, mi a vágyaid...és az anyukádért próbáld őket megvalósítani, h büszke lehessen rád, illetve h más is büszkék lehessenek rád:)

mert te egy nagyon értékes ember vagy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

és lesznek, akik majd az értékeidet meglátják benned, és akkor róluk tudni fogod h szeretnek:)

nagyon aranyos, fiatal, szép lány vagy, ezt ne feledd:)

ha pedig szeretnél vkivel beszélgetni, akármiről, akkor nekem nyugodtan írhatsz, akár levélben, vagy msn-en beszélgethetünk:)

és tessék vidámnak lenni, mosolyogni, adj erőt a családodnak, fogjatok össze ebben a nehéz időszakban:)

mosoooooooly:)

19/l

2010. jún. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!