Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Anyukám megölte...

Mit tehetnék? Anyukám megölte magát. (16/L)

Figyelt kérdés

Van egy bátyjám, aki rögtön dühös lesz, ha szóba hozom és kizavar a szobájából is, az apukám erősnek próbálja mutatni magát, így ha emlegetem neki anyut, akkor mindig kitalál valamit, hogy el kell mennie valamiért, hogy ne lássam sírni.


Igaz barátaim nincsenek, akiknek szívesen beszélnék róla.


Gyakran tör rám az öngyilkosság gondolata, de azt legszívesebben elmondanám valakinek. Ez "jót" jelent?


Valamint mostanában nem merek senkivel sem barátkozni. Mindig attól félek, hogy ha megszeretem, akkor elhagy. Ez most már örökre így marad?


Egyébként fogalmunk sincs miért tette. Amikor elköszönt este, mikor munkába indult, akkor azt mondta, hogy: "Jóéjt Viki, majd jövök." De már nem jött vissza soha többé.


Én: 16/L

Tesóm: 19/F

Apum: 50/F

Anyum: 46/L


3 hete történt


2010. jún. 4. 22:02
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte Részvétem :(

Tudom, ez most nem sokat segít, de legyél erős, ha kell menj el egy pszihológushoz, talán vele beszélhetnél erről.

2010. jún. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Először is:fogadd részvétem!Nagyjábból tudom milyen érzés lehet ez!nekem a nővérem 15É kislánya halt meg 22 hónapja egy autóbalesetben...aztán meg tavaly egy gyerekkori baráom...szerintem először beszélj az osztályfőnököddel aki elküld majd a családsegítőbe...psziologushoz.Így nem kell érte fizetned,mert egyébként szimplán felkeresni egyet az nagyon sokba kerül!Állami támogatás nincs rajta,te meg még kiskorú vagy,kérhetsz segítséget!Ha nem szeretnél az iskolában beszélni a tanároddal a kkor a háziorvosodhoz menj !Mindenféleképpen beszélj szakemberrel!És egyáltalán enm jó,hogy öngyilkos akarsz lenni!ezt a butaságot verd ki a fejedből!anyukád sem szeretné,hogy így érezz!néha a felnőttek ondolnak ilyen butaságra...sajnos valaki tovább is lép...Soha,de SOHA ne játsz a gondolattal se!mostmár te is tudod sajnos,hogy ettől nem válltozik semmiKeress egy barátot akivel beszélgethetsz erről!Ha lehet akkor legyen nálad idősebb és tapasztalt,talán sok kérdéredre megtalálod majd a választ!
2010. jún. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
93%
22:16! Ennyi gonoszság egy emberből nem jöhet elő!
2010. jún. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte részvétem...


Én még csak 8 éves voltam, amikor apám a szemem láttára mérget ivott. Nem tudták megmenteni...


Az agyam minden emléket törölt róla, semmire sem tudok visszaemlékezni, még az arcára sem. Az összes emlékem róla, ahogy fekszik a földön, és anyuék próbálják megmenteni...


Nem tudok segíteni neked abban, hogy feldolgozd, de elmesélhetem, én mit érzek. Haragszom rá. A mai napig. És örökre haragudni is fogok. Haragszom, mert önző módon itthagyott, mert a problémák megoldása helyett elmenekült. Pedig akinek gyereke van, az a gyereke életéért is felelős. Nem tehet ilyen önző dolgot...


Sokáig magamat okoltam tudat alatt, pedig ez nem az én döntésem volt, hanem az övé. Nem segíthettünk neki, mert nem kért segítséget. Bezárkózott... Senki sem tudta, mire készül.


Ma már van egy kisfiam. A nagyapja szemét örökölte... Általa tanultam és értettem meg mindazt a felelősséget, amit egy gyerek jelent. Soha nem hagynám cserben, bármi történjék is. Sok időbe telt, míg megértettem, hogy a történtekért nem vagyok felelős, számomra ezt hozta a sors. Nem bocsájtok meg neki, de már elengedtem. Nem tehettem mást...


Megérteni te sem fogod soha, miért tette. Talán elfogadni sem. De az ő rossz döntése miatt ne te büntesd magad! Nagyon nehéz, de ha végképp nem megy, kérj segítséget! Az öngyilkosságot pedig felejtsd el! Ne szomorítsd tovább a családodat, azokat, akik most is melletted vannak! Együtt kell továbblépnetek, hidd el, sikerülni fog!

2010. jún. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a 20 éves öcsém öngyilkos lett, copfba fogtam a hajam, de úgy, hogy a tarkómnál kihagytam a lófarokból egy részt. Azt befontam és levágtam a tövénél. A hajfonatot anyukám a kérésemre betette a sírba. Ha le volt eresztve a hajam, senki sem vette észre, hogy a nyakszirtemen rövidebb a hajam. Arra gondoltam, ahogy ez a levágott hajcsonk nőni fog, minden milliméterrel egyre könnyebb lesz. És úgy is volt. Ma már ugyanolyan hosszú, mint a többi hajszálam. Igaz, eltelt azóta 8,5 év.
2010. jún. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
81%
nagyon sajnálom,Anyukád biztos nagyon szerettet annak ellenére hogy ezt tette!Higyj Istenben,imádkozz és meglátod minden rendbe jön!!
2010. jún. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Viki,

Fogadd őszinte részvétemet. Legszívesebben átölelnélek.

Ha van kedved írj privibe, megadom az msn-címem és velem beszélgethetsz.

Biztosan az idő múlásával apukád és a tesód is fog majd tudni beszélni anyukádról, de nekik is borzasztóan rossz, és a férfiak nem mutatják ki a gyengeséget. Nincsenek olyan rokonaid akikkel bensőséges a kapcsolatod? Nagymamák, uncsitesók, nagynénik?

Barátkozz nyugodtan fiatalokkal, de az nem biztos, hogy nem fognak elhagyni, mert az évek múlásával eltávolodhatnak (messzire megy egyetemre, dolgozni férjhez stb.).


Nagyon sok erőt, összetartást, kívánok Nektek és ha sírnod kell sírj, mert rosszabb elfojtani. Ha gondolod írj nyugodtan priviben én meghallgatlak. Most csak ennyi jut eszembe.

21/L

2010. jún. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
velem is hasonló történt kb1 hete. az öngyolkossággal nem segítesz senkinek semmit. már megindokolták előttem, miért. sok embernek nagyon hiányoznál, mint neked az anyukád. hogy is történt?
2010. jún. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Valószínűleg - egy leheletnyit - segítene, ha megértenéd, miért tette. Nem hagyott maga után levelet, vagy nem utalt valakinek a motivációra? Olyan okot is el tudok pl. képzelni, hogy valami súlyos betegséget diagnosztizáltak nála. Esetleg valaki bántotta, most vagy régebben? Valóban lehet valami diagnosztizálatlan, kezeletlen depresszió is.


Egyik barátnőmnek betegségben halt meg az anyukája, nem szándékosan. A tied, ha úgy vesszük, legalább maga döntött. Tiszteletben kell tartani a döntését. Amit persze befolyásolhattak a fenti, rajta kívülálló okok - biztosan nem tudta tisztán végiggondolni, mit tesz, és nem Téged akart bántani, csak volt valami a jelenben vagy a múltban, amit nem tudott elviselni. De még ha ki se deríted, miért tette, gondolj arra, lehet alapos oka volt, és ha tudnád, megértenéd. Ne kövesd a példáját,nem lenne értelme még több fájdalmat okozni apukádnak, testvérednek.


Félelmeid, hogy elveszítheted az embereket, részben jogosak, nem csak az akaratlan vagy választott halál miatt. Az emberek csalódást okozhatnak, és - kár lenne szépíteni - nem minden barátság, nem minden szerelem tartós. De én tudod, mire szoktam gondolni (és mit szoktam mondani a magukat kiégettségbe lovaló embereknek)? Lehet,hogy fennáll a csalódás esélye, de sokkal gazdagabb, teljesebb az élet, ha a sérülés esélye ellenére mégis bátor vagy és megpróbálsz élni, megpróbálsz kapcsolatokat létesíteni.

Sok sikert és erőt!

2010. jún. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

És azért se kövesd Anyukád példáját, mert Te még fiatal vagy, egészséges vagy, és számos kihasználatlan lehetőség van Benned. Lehetsz még sikeres a tanulásban és/vagy munkában, ami érdekel, amiben jó vagy, lehet még sok örömed, és kár lenne megölnöd a 20, 25, 30, 50 éves Vikit, aki lehetnél.

23.07

2010. jún. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!