Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak az anyosomal, h...

Mit csináljak az anyosomal, h értesem meg vele ugy hogy ne legyen sértödés, hogy nem kérek belöle?

Figyelt kérdés
Igazság szerint szeretem,de már nem tisza elmeileg.Nemsokára szülök széltöl is ov de közben mérgezne a romlot ételekel.Szülés után hozzánk akkar költözni h segitsen járni se tudd már.Ha nem lesz tejem tehén tejet adna az ujszölötnek mert a tápszertöl szerinte csak el butul tejben meg vitamin van.Elöre retegek töle,kicsi fia meg rám orrol ha rossz sot is szolok az anyucikára.Adjatok tanácsot mit csináljak.
2010. jún. 4. 21:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

Igy: Mama, koszonom szepen a segitseget, nagyon kedves ajanlat, de azt hiszem, h magamtol is boldogulok a gyereknevelesben, ne tessek faradni. Esetleg ha elakadnek, vagy tanacs kellene, persze On lesz az elso akinek szolni fogok.

Roviden:udvariasan legyel elutasito, persze ereztesd vele, h nem szeretned kihagyni semmibol.

2010. jún. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Kedvesen és határozottan lerázod, a párodal meg nyiltan meg kell beszélni szerintem ő se akkarja a kicsi mellet tudni a kissé már szenilis nagyit akit esetleg ráadásként pátyolgatni kell.
2010. jún. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ő vagyis a férjem nem látja be h nem engedhetjük majd a gyerek közelébe.Neki sérhetetlen és még mindig tökéletes az anyukája .
2010. jún. 4. 22:08
 4/13 anonim ***** válasza:
36%

A tehéntejben valóban van D vitamin és Kalcium is.A tápszerekben legfeljebb mesterségesen van.Ezzel nem ártana a babádnak. De nem ez a legnagyobb gond. Ha a mama már szenilis,és mozgás korlátozott,akkor nem való kisbaba közelébe. Valahogyan megkellene ezt értetni a pároddal! Mi történik,ha pl.leejti? Vagy romlott ételt ad neki?

Semmikéépen ne költözzön oda hozzátok.

2010. jún. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%

Akkor válassz!

A 2 egyszerre nem fog menni; vagy megmondod a férjednek, hogy a kakukkos nagymutert a gyerek közelébe se engeded és ezáltal valószínű, hogy a férjed valamennyire (vagy nagyon) meg fog haragudni rád, de a gyereked biztonságban lesz. Vagy a békesség megőrzése érdekében hagyod a nagyit akciózni és jóba maradsz a férjeddel, de lehet hogy a kiskrampusznak baja esik. Itt Neked kell mérlegelned, hogy mely megoldást választod, bár ha van egy kis eszed akkor, tuti, hogy a gyerek érdekeit nézed és be se engeded a nagymamót! Ha netán mégis a békesség megőrzése mellett teszed le a voksot, mondván, úgy se lesz annyira nagy baj, már rossz a felfogás: az öreglány miatt semmilyen baj, még kicsi se legyen. Aztán amikor egyszer (ahogy olvastam,) a romlott penészes kajától a gyerek szétfossa mindenét és kórházba kerül, akkor majd elgondolkodsz, hogy gyerek kontra apuci/anyós variáció közül melyiket kell választanod! ;)


Én szurkolok Neked! :)

2010. jún. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Természetes h a gyerek egészsége az elsö.De arra adjatok tanácsot h ezt h értesem meg a családal békeségesen.

Amugy tehén tejben valoban van vitamin ezt én is elismerem de ujszölötnek és nagyobb gyereknek se lehet adni 1,5-2 éves koráig tehéntejet.

2010. jún. 4. 22:58
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az anyóst tartsd távol magatoktól mindenáron! Ha megsértődik a férjed, ha nem, neked éppen elég lesz a gyerekkel foglalkozni, nemhogy még a szenilis és mindenbe belekotnyeleskedő mamát leállítani! Hidd el, a "segítség" valójában úgy fog kinézni, hogy ő kaparja elő a harminc-negyven évvel ezelőtti élményeit, és mindenáron rád akarja majd eröltetni az ő módszereit. Ki fog oktatni, merthogy ő már ugye felnevelt egy-két-akárhány gyereket, és sosem lesz jó az, amit te csinálsz, mindig mindent a szemedre fog hányni!


Anyóstól olyan messze kell lakni, hogy az ne mehessen át papucsban - szól a régi nagy igazság.

2010. jún. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Sajnos szomszédok vagyunk egy udvaral. Anyi mázlim van szülésig h rossz a lába és nem jár fel hozzám kétszintes ház a miénk sok lépcsövel ő már egy lépcsöt se mászik.Szülés után felhozzatja magát ki dobni se fogom tuddni mert le se tudd meni és nem is lesz más segitségem.DE Ő MEG NEM KELL!
2010. jún. 4. 23:25
 9/13 anonim válasza:
100%

én vagyok a "ma 22:25"


ahogy írtam, vagy a gyerek és a békességnek annyi, vagy a békesség, de akkor a gyereknek annyi...ebből mindenképp rosszul fogsz sajnos kijönni, itt csak az áll rajtad, hogy melyik rosszt választod!

Maximum egyet tehetsz még, hogy leülsz és beszélsz a férjeddel. Ha értelmes ember akkor meg fogja érteni, hogy igazad van és a mamát a gyerek közelébe se engedhetitek, vagy ha értetlen -amint írtad hogy az az ő anyucikája és az szent és sérthetetlen- , akkor nem fogsz tudni mit kezdeni, haragudni fog rád, de ha egyszerűen hülye és nem érti meg akkor sajnos rossz férjet választottál...

2010. jún. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Menj le te a gyerekkel.
2010. jún. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!