Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit jelent az hogy valaki...

Mit jelent az hogy valaki kisajátít valakit? Ez az?

Figyelt kérdés

anyám ma a fejemhez vágta, hogy engem érzelmileg zsarol és kisajátit a barátom. :O

És én erről nem gondolom hogy így lenne.

Barátom csak annyit mondott, hogy mostanában vannak otthoni bajai és legyek vele picit megértőbb és bújjak hozzá jobban. Vagy törödjek vele többet. DE én szeretem, én nemhiszem hogy ez kisajátitás vagy zsarolás.


2010. jún. 4. 21:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Arra mondják,aki minden áron magához akarja kötni a másikat,mindenkire irigy,féltékeny,aki a párja közelébe kerül,magához láncolja,és nem hagyja élni,nem hagy neki levegőt,továbbá kihasználja ,és belőle táplálkozik érzelmileg.

Azt,hogy jelen esetben anyukádnak van-e igaza,Neked kell tudnod és érezned.

2010. jún. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez még nem feltétlenül az!a kisajátítás az amikor valaki ne szereti,vagy egyenesen tiltja,hogy másokkal szóba állj,ha nem mehestz el mmással szórakozni,csak vele,ha féltékeny a puszta gondolattól is,hogy más valakival is jól rezheted magad,ha mindig mindent csak vele csinálhatsz!kisajátíthat egy barátnőd is ,vagy akár a szüleid is,nem feltétlenül a barátod!De akárhogy is van,valakit kisajátítani nagyon beteges dolog!egészséges,kiegyensúllyozott ember soha nem viselkedik így!!Aki ilyen annak kooly problémái vannak!kissebségi komplexus,birtoklási vágy és sokszor beilleszkedési zavarokkal küzdhet az ilyen személy!Nagyon komoly önértékelési problémái vanak az ilyenfajta beállítású,gondolkodású embereknek!sőtt!valójában ez betegség!akárhogy is van ,kerüld az iyenfajta embereket!szerintem a barátodnak a leírtak alapján nincs ilyen mániája de,ha mégis akkor hanyagold!mert az ilyen ember sok-sok gonoszságra képes,ha valami nem úgy van ahogy ő akarja!hisztizik is,hogy elérje a célját,hogy csak vele foglalkozz és senki mással?elenged a barátnőiddel?Nem féltékeny egy barátodra sem,szüleidre,testvéredre,kutyádra,macsakádra?

ezeket a kérdéseket gondold át...!

2010. jún. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha az ember szerelmes vak! Nagyon sokmindent amit látnia kéne nem lát.Hogy valaki kisajátít valakit,mit jelent,az elsö válaszoló tökéletesen megfogalmazta.Csakis te láthatos meg igazán ha a barátod igy bánik veled,és ha nem az is elöfordulhat hogy anyud nem tudja elfogadni a kapcsolatotokat valamiért,azért mondott ilyet.Próbáld "meglátni",mi történik.
2010. jún. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kisajátítás: ha azt akarja ne találkozz szüleiddel, barátokkal, barátnőkkel hanem mindig vele légy. De ezt szóvá is teszi és esetleg erőszakosabban is közli.


Zsarolás: "ha nem találkozol velem este akkor én nem megyek el veled x napon a számodra fontos eseményre"

vagy "rendben, de akkor elmondom szüleidnek, hogy ..." illetve "Ha most nem érsz rá, akkor többé ne is keress!"

stb.


Nem hinném, hogy ő bármelyiket is teszi veled szerintem simán csak bízik benned és szüksége van most rád. Anyád igazán megérthetné. Örülj neki, hogy ilyen barátod van aki így megnyílik előtted és tud sérülékeny is lenni és nem fél kimutatni, hogy néha gyenge és szüksége van rád.

Ne hagyd most magára.

2010. jún. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

21:53 vagyok

Természetesen legyél vele többet, de ne állandóan. Azért mindenkinek vannak gondjai meg kell tudnia velük birkózni egyedül is.

Tehát ha halaszthatatlan programod van vagy vidd magaddal vagy közöld, hogy nem érsz rá de majd utána átmész vagy másnap. Ha nem érti meg akkor valóban érzelmileg zsarol és kisajátít.

2010. jún. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
szerintem ez egyáltalán nem kisajátítás!engem a volt barátom az elején szinte nem engedett ki a barátnőimmel,eltiltott tőlük,volt hogy ha kimentem felhívott kijött elém,és mondhatom úgy hogy hazazavart..na mindegy lényeg hogy ez nem az,csak mivel együttvagytok,elvileg számíthat rád és törődést kér tőled:)ennyi az egész,nem értem ebben mivan..
2010. jún. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én meg azt mondom,hogy hallgass Anyudra,jobban van rálátása a kapcsolatotokra mint nekünk,és buta sem lehet,ha így megtudta fogalmazni a mondanivalóját.

Gondolkozz el egy kicsit,hátha....

Én egyébként egy kisajátított,érzelmileg zsarolt nő vagyok,lehet így élni,de nagyon nehéz,csak erős jellemű segítő szándékkal bőven megáldott embernek javaslom..:)

Tudod,ez a más téged nem viselne el kapcsolat.

Nagyon hosszú évek alatt lehet javítani az ilyen ember jellemén,elsősorban állandó biztonságérzést kell adni Neki.

2010. jún. 5. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!