Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az összeköltözés hogyan...

Az összeköltözés hogyan befolyásolta a kapcsolatotokat? Mik a pozitívumai és negatívumai?

Figyelt kérdés
2010. jún. 4. 19:37
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Az összeköltözéssel mindkét félnek adnia kell valamit magából, változni is, ha kell. Ez benne a jó, de veszélyes is. Amíg együtt jár két fiatal, addig minden szép , jó; de amikor már közösen kell dönteni, és jönnek a "mindennapok" akkor jön a kijózanodás, Egyébként igazad van kérdező, hogy ez már a 21. század , itt nincs külön nő , meg férfimunka. Itt kell elkapni a grabancát, mert ha őurasága megtanulja, akkor nyert ügyed lesz ;)) Ahogy a összeköltözéssel tud csiszolódni a két fél, úgy lesz sikeres a közös élet! :)

2010. jún. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
ja és nekem jól sikerült, 2 éve feleségül is mentem hozzá:))
2010. jún. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
65%

Régen rossz, ha már az összeköltözés előtt olyan problémák vannak, hogy "én szeretem, de"... Csak olyan emberrel költözz össze, akit nem kell gyerek módjára nevelni! Ha most nem törődik magával, később semfog. Lehet, hogy egy ideig megpróbál a kedvedre tenni, és kicsit vissazfogja magát, de ez nem fog örökké tartani. Ha valaki természettől fogva rendetlen, annál nem használ a rábeszélés, a fenyegetés.


Amit én tennék, az az, hogy finom megjegyzésekkel tudatnám az illetővel, hogy nem tetszik az, amit nála látok. Jó esetben elkezd gondolkodni, és legközelebb ügyel arra, hogy mikor hozzá mész, ne szeméttelepet találj. Rossz esetben magasról tesz az egészre: ilyen esetben vagy beletörődsz, hogy a takarítás igenis a te reszortod lesz 100%-ban (miután párszor hozzádvágja azt, hogy "ha nem tetszik, pakolj el, bánom is én, mit csinálsz"), vagy nem költözöl össze vele.


Az összeköltözést az teszi mennyé vagy pokollá, hogy két ember mennyire tud alkalmazkodni egymáshoz. Mennyire tudod elviselni a rigolyáit, mennyire vagy kompromisszumképes. De ehhez két ember kell, mert ha csak az egyik akarja a változást, akkor az kevés.

2010. jún. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!