Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mi fog történni?

Most mi fog történni?

Figyelt kérdés

Tegnap valaki betört hozzánk, a kutya megfogta a lábát és amikor a párom kiment, hogy mi van a kutya elengedte és az az ember megtámadta késsel a páromat. Ő meg kivette a kezéből a kést és a lábába szúrta. Életveszélyes állapotba került az az ember és most folyik a nyomozás, de nincs elég bizonyíték, hogy önvédelem volt. Csak azt nem értem, hogy egy idegen ember mit keres nálunk éjszaka...


Édesanyám már azt állítja, hogy gyilkos...és, hogy váljak el tőle. De hát ez hülyeség, hiszen önvédelem volt. Börtönbe kerülhet?

27 éves.

25/L


2010. jún. 4. 13:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
86%

Sajnos a magyar törvények a bűnözőt védik. Felháborító. Érdemben segíteni nem tudok, de kívánom, hogy megússza a párod ezt a kis incidenst.

Mit kellett volna tennie? Hagyni, hogy a bűnöző leszúrja??

2010. jún. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok jogi szakember, de én azt tudom elképzelni, hogy max. felfüggesztettet kaphat, ha nem sikerül jogos önvédelemnek bizonyítani. Feltéve, hogy büntetlen előéletű. Valami jó ügyvédet fogadjatok. De hallod, hogy anyukád gyilkosnak kiáltsa ki, több, mint felháborító. Jól sejtem, hogy valami miatt utálja a párod és ez most jó ürügy, hogy mindennek elmondja. Ne haragudj, de nem bírom az ilyet. Azzal nem foglalkozik, hogy betörtek hozzátok? Ne haragudj, de nem bírom az ilyet.... :(
2010. jún. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Milyen kés?

Milyen betörő?

Hát ti nem aludtatok?

Ti nem látttatok senkit/semmit,ha annyira állítja,hogy nálatok szúrták meg éjjel,biztos a társával veszett össze a szajrén.

2010. jún. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
96%

A jó hír az, hogy a védekezés ereje meghaladhatja a támadásét. (Tavalyi vagy azelőtti módosítás.)


Pont azért került be a törvénybe, hogy az ilyen esetekben ne a betörő legyen a kedvezményezett. A védekezőtől adott esetben nem elvárható, hogy pontosan mérlegeljen. Lehet, hogy megijedt, vagy a jogos felháborodása miatt lépte túl a védekezése a támadás mértékét. A többi a bíróság dolga.


Nyilván, ha én megfenyegetlek az ujjammal, te nem lőhetsz le egy lefűrészelt csövű vadászpuskával. Viszont ha a betörőt konyhakéssel, bárddal fogadják, az "normális", hiszen nem tudhatják, hogy az illető mire készül, valószínű, a foglalkozását tekintve, hogy erkölcsi bizonyítványa sincs neki, meg a névjegyét sem küldte előre. Ha még az is bizonyítható, hogy a kés az övé volt, és dulakodás közben érte a sérülés, akkor az ügy 100%-ban nyert, hiszen a késsel veszélyeztette a párod életét, innen már az sem lenne jogosulatlan mértékű védekezés, ha belehalt volna. (Életveszélyes fenyegetéssel szemben van helye élet kioltására alkalmas védekezésnek.)


Édesanyád viszont tényleg hülye. Sajnálom.

2010. jún. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Még egy link erről: [link]
2010. jún. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Szia


Keressetek egy jó ügyvédet. Nem lesz olcsó de más megoldás nincs. Ezután tartsátok be amit az ügyvéd mond, a párod tanúsítson megbánást. Játssza el, hogy nagyon sajnálja h majdnem megölt egy embert, és tanult a dologból. Ha látja a bíró, hogy a párod egy átlag kisember, aki szintén áldozat, és megbánta amit tett, és büntetlen előéletű, akkor talán megúszhatja felfüggesztettel. Persze ez a bírótól is függ.

Sajnos ilyen a magyar jogrend. A párod ne azzal érveljen, hogy dehát őt miért akarják elítélni, ő csak megvédte magát...

Esetleg nem tudom bejátszható e az hogy csak véletlenül szúródott a kés a betörő lábába..... A árod vagy a betörő elcsúszott a dulakodásban, vagy hasonlók.

2010. jún. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

A kutyátok nem tudta elintézni a betörőt?

A mi kutyánk szétmarcangolna egy betolkodót, főleg ha látná hogy valaki késsel támad a gazdájára!

2010. jún. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Hát ha már bevallotta,hogy szándékosan szúrta combon, akkor van gáz. Ha még nem, akkor menthető a helyzet, hogy védekezés közben arra törekedett, hogy a saját életét védje, dulakodás közben baleset történt, elestek, stb... és így került a betörő comjába a kés, beleesett. Te meg tanusítod.
2010. jún. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
A rendőröknek azt mondta, hogy le akarta szúrni ő meg kiütötte a kést a kezéből, majdnem leesett a kés ezért meg fogta és beleszúródott.
2010. jún. 4. 20:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!