Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Csütörtökön válok, érdekelne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csütörtökön válok, érdekelne mi fog történni?

Figyelt kérdés
Nincs gyerekünk,csak az ő nevén egy-két hitel,amit a házasság alatt vett fel...Kicsit félek,és akinek már volt hasonló,érdekelne nála hogy alakult..
2011. okt. 18. 18:54
 1/10 anonim ***** válasza:
A házasság alatt felvett hitel is közös!
2011. okt. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
marad az ő nevén a hitel... akkor vagyon megosztás papír aláírás hogy nem vagytok házasok. ennyi :)
2011. okt. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Engem nem igazán érdekelne.
2011. okt. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És elsőre kimondják a válást?Békítőtárgyalásra gondoltam...
2011. okt. 18. 18:58
 5/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy a felvett hitel mire ment el.

Ha a közös tulajdonú lakóingatlan (nyaraló, autó stb.) értékébe lett beforgatva, és a vagyon-megosztás során ezek értéke felezve lesz, akkor a hitel összegének a fele is téged terhel. Persze ugyanez a helyzet, ha közösen "csak" feléltétek.


A hitel csak akkor marad 100 %-ban az ő nyakán, ha az, amit vettetek rajta, az is 100 %-ban az övé marad. Pl. van egy vállalkozása, ami kizárólag az övé, és a hitelt oda fordítottátok, vagy valami hasonló.

2011. okt. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
bocsi félre olvastam.. ha házasság alatt lett felvéve a hitel akkor neked is fizetned kell..
2011. okt. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Értem.Nem volt közös tulajdonunk(lakás,autó).Ő beleírta a beadott válási papírba,hogy ő hozott egy autót a házasságba..de viszont a pénzt amit felvettünk azt meg az autó műszaki vizsgájára fordította,ezt meg nem tudom bizonyítani,mert nincsenek meg a papírok róla..
2011. okt. 18. 19:11
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

De azzal tudod bizonyítani, ha a bíróság kikéri hivatalból a pénzintézettől a hitel felvét dátumát, összegét, az autó műszaki vizsgáztatásának időpontjait. Sőt még a műszakira felkészítő szervíztől is kikérheti a számla-másolatokat. Persze mindezt a férjed költségére, amennyiben ezeket ő önként és dalolva nem hajlandó bemutatni.

Egyébként a férjed hozzá-állása alapján lehet, hogy célszerű meg-gondolnod, hogy ügyvédet fogadsz fel. Mert ha ragaszkodik ahhoz, hogy a felvett hitel legyen közös, de az autó (mivel ő hozta a házasságba) csak az övé, akkor ebből még lehet cirkusz is.

2011. okt. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Erre gondoltam én is,csak ezzel is vannak kisebb bajok...Azt itt nem részletezném...Szóval ez sem fog így működni..:S
2011. okt. 18. 19:26
 10/10 anonim ***** válasza:

Nézd! Itt és most nekünk, (=a nagyvilágnak) kiteregetni a részleteket nem is kell, ha nem akarod.

De egy ügyvéd is csak akkor fog tudni igazán segíteni, ha minden részletről pontos képe van, különben fel sem fogadd, mert a férjed ott fogja őt is kiforgatni, ahol csak tudja.

És utána csak magadat hibáztathatod, ha az ügyvéded nem tudta a te érdekeidet úgy képviselni, ahogyan az egy ügyvédtől elvárható. Ugyanis amiről ő sem tud, arra nem tud felkészülni!!

2011. okt. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!