Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A szuleim valni fognak, engem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szuleim valni fognak, engem az erdekelne hogy mennyi eselye van anyumnak arra hogy megkapja a haz reszenek a felet?

Figyelt kérdés
Faterom kiakarja semmizni muteromat ugy,hogy egy fillert sem fog neki adni a hazreszbol.december karacsony elott par nappal edesanyam a hugommal egyutt otthagyta fatheromat,mert allandoan elzavargatta oket es mivel nem allt a csalad anyagilag sehogy ,allandoan zavargatta oket penzert mindig mindenhova.korabbi evekben is volt mar ilyen hogy kulonmentek.azt a hazat eladta faterom kifizette a hiteleit belole es ami muteromnak maradtak hitelek azt nem ,ezert anyamnak kulon felkellett vennie hiteleket hogy azt kitudja torleszteni,majd a megmard osszegbol vett egy uj hazat,de ez csak a fatemom neven van a haz,a kerdesem a kovetkezo lenne,hogy mennyi ido elteltevel jar a hazastarsak az ossz vagyonnak a fele,igy is jarhat neki az 50szazalek,hogy az o neve nem szerepel a tulajdonlapba?
2010. máj. 30. 09:55
 1/7 anonim válasza:
Házastársak esetében a vagyon mindig közös, teljesen mindegy, hogy kinek a nevén van a ház. Házasság előtt szerzett vagyon esetében merülhet fel, hogy kié, de akkor is házasság előtt kell a házassági szerződést megkötni. Tehát minden vagyon és minden adósság közös, fele az édesapádé, fele az édesanyádé. Nem semmizheti ki egyik sem a másikat, bár ha így elmérgesedett a helyzet, ezt talán már csak a bíróság tudja rendezni.
2010. máj. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Házasság alatt szerzett vagyon (ingatlan is) elvileg 50-50 százalékban közös. Ha semmi sincs anyád nevén, de a gyerek miatt (miattad), minimum a negyede jár neki.
2010. máj. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Ezt a bíróság nem hagyja!

Mivel,ha édesanyád egyedülállóként fog titeket nevelni,akkor a ház felét anyád kapja.

Házasok voltak...így a jogos rész jár neki és nektek (vagyis a gyerekeknek)

[link]


[link]


eme 2 link bemutatja,h. milyen jogaitok vannak:)

jó olvasgatást hozzá ^^

2010. máj. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem válásomkor az volt a szerencsém, hogy a házat amit édesanyámék építettek, nem íratták rá a nevemre, így őurasága egy fillért sem kapott belőle.
2010. máj. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
koszonom a gyors valaszotokat, kicsit megnyugodtam. de anyum viszi az ugyet a birosagra
2010. máj. 30. 11:07
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem egy kicsit zavarosnak tűnik a kérdés. Most egy vagy két házrór van itt szó? És ki mit fizetett ki? Anyukádék pedig hol laknak most?
2010. máj. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

ha bíróságra viszi már nyert ügyetek lessz,mivel a bíróság nem fogja hagyni,hogy kisemmizve gyerekekkel a nyakán édesanyád a híd alá kerüljön...

a bíróság nagyon anya és gyerek párti.

Amikor az én szüleim váltak apám is kiakarta semmizni anyámat,de nem jött össze neki,mert a bírónő mellettünk állt...

2010. jún. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!