Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mi fog történni?

Most mi fog történni?

Figyelt kérdés

Tegnap valaki betört hozzánk, a kutya megfogta a lábát és amikor a párom kiment, hogy mi van a kutya elengedte és az az ember megtámadta késsel a páromat. Ő meg kivette a kezéből a kést és a lábába szúrta. Életveszélyes állapotba került az az ember és most folyik a nyomozás, de nincs elég bizonyíték, hogy önvédelem volt. Csak azt nem értem, hogy egy idegen ember mit keres nálunk éjszaka...


Édesanyám már azt állítja, hogy gyilkos...és, hogy váljak el tőle. De hát ez hülyeség, hiszen önvédelem volt. Börtönbe kerülhet?

27 éves.

25/L


2010. jún. 4. 13:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok szakértő, de a párod önvédelemből a támadó fegyverével végtagba szúrt, úgyhogy jogos elvileg, de ma már a betörő az áldozat...
2010. jún. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
hogy pontosan mi lesz azt nem tudom. de sztem az életveszélyt okozó testisértés megáll. ha jól tudom a védekezés "ereje" nem haladhatja meg a támadásét. vagyis ha nem volt kés az illetőnél akkor gáz van. persze őt is elítélik majd besurranásért, de ez a párodat nagyon nem fogja vigasztalni. bár ha jó ügyvédetek van talán felfüggi lesz csak
2010. jún. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
73%

Szia!

Azt sajnos nem tudom, hogy mi fog történni.

De..www.jogiforum.hu Itt fogtok találni ügyvédet és az esetleges kérdéseidre is választ kaphatsz. Nagyon jó a fóruma is.

Egyébként az jutott eszembe, hogyan lehet életveszélyes egy lábon szúrás?!

2010. jún. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

dehát betört hozzátok!hogyhogy nincs bizonyíték, ezt csak tudjátok bizonyítani!s szerintem ez igenis önvédelem volt, ne tört volna be, most ne lenne életveszélyes sérülése. Nyilvána párod nem szándékosan juttatta ilye helyzetbe.És hog anyád gyilkosnak nevezi? ez óriási primitívségre vall.

vagy a párod agresszív viselkedésű alapvetően is?

2010. jún. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
13.31. boccs az offért, de a combon húzódik a testünk egyik legnagyobb ere. (véna is és artéria is) ha azt eltalálja a kés pár perc alatt kivérezhet az ember.
2010. jún. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
84%

a párod bűnös, tejjel és sütivel kellett volna megkínálnotok a betörőbácsit.

csak azokat lehet véresre verni ill a szemüket kilőni, akik a rendszer ellen tiltakoznak!


u.i.: nem akarlak megijeszteni, de valószínűleg a bíróságon előkerül majd a rasszista indíték, ugyanis lemerném fogadni, hogy nem egy rendes munkás magyar ember volt a betörő!

2010. jún. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
egyszer egy hapsi az uborkáját a tolvajok ellen áramos kerítéssel védte. Ezt mindenki tudta,és mégis egy roma be akart menni lopni,az áramütés miatt meghalt. És még a hapsi cseszett rá,mert védeni akarta a tulajdonát. EZ a magyar törvény
2010. jún. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
82%

Manapságmár lassan a betörőnek több joga van.Minek tört be hozzátok?!Vessen magára!

Az let volna a legjobb,ha a párod elfogja,és ráhívja arendőröket.Csak ez nem mindíg megoldható...Meg a rendőrök sem mennek mindíg ki.

Még szokták is mondani,hogy ők csak akkor mennek ki,ha vér folyik...Nagyon szép...

2010. jún. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnállak titeket. Kísérteties a hasonlóság azzal a filmmel, amit éppen a múlt hétvégén néztem és abban ugyanez a szituáció volt. A címe: Az elítélt.


Éjszaka betörtek egy családhoz. Az apa baseball ütóvel szaladt a betörő után. Hogy megállítsa ráütött. Sajnos a betörő meghalt. Az apát elítélték gondatlanságból elkövetett emberölés gyanújával. 3 évet kapott. Letöltötte a bűntetését.


Persze ez csak egy film, remélem ti nem így fogtok járni.

2010. jún. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyítható-e hogy a kés a betörőjé volt? Mert ha nem, akkor bizony a párod van a nagyobb bajban, hiszen az önvédelem ereje nem haladhatja meg a támadó erejét.

Valószínű felfüggesztett lesz belőle.

2010. jún. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!