Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyünk? Ne találkozzunk...

Mit tegyünk? Ne találkozzunk velük többet?

Figyelt kérdés
Páromnak van egy baráti társasága, ami nagyrészt házaspárokból áll és sorra jön mindenkinél a gyerek mostanában. Mi 2,5 éve próbálkozunk orvosi segítséggel, eddig sikertelenül. Nekem nagyon rossz, h mikor ott vagyunk, mindig gügyögni kell a gyerekekkel, meg mosolyogva válaszolni a "ti nem tervezitek a babát?" kérdésekre. Én ezért nem mennék oda szívem szerint, amíg nekünk nem sikerül egy baba. Párom szerint ez hülyeség, bár ő is nagyon szeretne babát és mikor hazajövünk egy-egy ilyen összejövetelről, mindig mondja, hogy de jó lenne már nekünk is egy baba. Ha csak a párom menne el, akkor furán néznének rá, mivel eddig mindig együtt voltunk ott..
2010. jún. 4. 11:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%

Csak az zavar, hogy megkérdezik, vagy a gyerekekkel való foglalkozás is?

Én seperc alatt közölném a barátainkkal,hogy mi a helyzet és ne kérdezgessenek mindig, mert ez nekem fáj, majd szólunk,ha összejött a dolog. biztosan meg fogják érteni.

A gyerekekkel meg ne gügyögj, ha nincs hozzá huzalmad.

2010. jún. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Hú, azt semmiképp nem szeretném, hogy tudják. Nem szeretem, ha sajnálnak, meg kérdezgetnek. Így is látom, mikor mindig a hasamat lesik, hogy jön-e már a baba. Legszívesebben beszólnék ilyenkor valamit.
2010. jún. 4. 11:25
 3/20 anonim ***** válasza:
71%

"Nekem nagyon rossz, h mikor ott vagyunk, mindig gügyögni kell a gyerekekkel,"


ezt olvasva, szerintem valami belső gát és nem testi,hanem lelki oka van annak,hogy nem setél még teherbe


ezt viszotn neked kell tudnod. esetleg lehet tudat alatti probléma is én egy jó kineziológust javasolnék.ha van valami olyasmi ami tudat alatt gátol meg téged, már az is segíthet, ha előkerül

úgy meg megoldani is könnyebb



az nem megoldás,ha nem találkoztok. Én érted aggódom,mert én 2 évig vártam a teherbe esésre (homronális problémák miatt) de nem okozott lelki gyötrelmet más gyereke, imádtam őket nyünyörgetni

aki meg megkérdezte nálunk mikor jön, őszintén elmondtam, hogy sajna nem lehet,de vágyom rá már én is

ne a tüneti részt próbáld megoldani,hanem a probléma gyökerét


sok sikert :)

2010. jún. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%
Én is éppen azt akartam irni, hogy én elmondanám, h igen próbálkozunk,de sajnos nem jön össze, úgyhogy ha lehetne akkor ne kérdezgessenk, mivel elég érzékeny ez a téma. És kész..
2010. jún. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Férjemnél kimutatták a problémát, de azért nem zárkózom el az elől, hogy nálam is lehet valami lelki gát sajnos. Bár jobban szeretném ezt magamban megoldani, szakemberek nélkül - már tettem is itt fel kérdéseket a pozitív hozzáállást illetően.
2010. jún. 4. 11:29
 6/20 A kérdező kommentje:
Mondtam már nekik olyan válaszokat, hogy majd szólunk, ha baba van, addig ne kérdezgessenek, de csak ideig-óráig hatott, aztán kezdték újra.
2010. jún. 4. 11:30
 7/20 anonim ***** válasza:
87%
Mondd meg, hogy mi a helyzet. Nem várhatod el a barátaitoktól, hogy legyenek tekintettelolyanraamirőlnem is tudnak. Megmondod és kész. Lehet, hogy még jótanácsot is kaphatsz,mert valami hasonlóval küzdöttek ők is.
2010. jún. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
80%
hát figyelj ez nehéz ügy. de szerintem őszinteséggel az ilyen dolgokat meg lehet oldani. ha igazán jó barátok akkor el lehet mesélni hogy mi a problémátok és akkor nem hozzák fel ezt mindig. meg az is lehet hogy tudnak ajánlani valamit...sosem lehet tudni. az a baj, hogy ha elkezdessz bújkálni akkor egy idő után majd az utcára sem mész ki , hátha találkozol valakivel akinek van gyereke.
2010. jún. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
80%
Én meg azt nem értem, akinek még nincs gyereke,miért tartozik más kategóriába például baráti körben. Mindenkinek a szuverén joga eldönteni, vagy megvalósítani hogy legyen. Ne rágódjál ezen, nekem négy év után született gyermekem a házasságkötés után. De annyira utáltam, az állandó mustrálgatást, és amikor megszületett, akkor volt egy megjegyzés. Na lássuk azt a csodagyereket! ÁÁÁÁÁ!! kivert a víz tőle.
2010. jún. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

11:39 Látom, te megértesz. Tényleg más kategóriába tartozik. Próbáltam már odamenni beszélgetni 2 "barátnőmhöz", akiknek van gyereke, de csak álltam ott kukán, mert fél órán át csak arról beszéltek, hogy ki mivel táplál hozzá, melyik a legjobb pelus, mikor mit gügyögött, ilyesmi. Szóval általában nincs más témájuk, ehhez meg én nem tudok hozzászólni.

Annyira nem jó barátaim, hogy őszinte legyek velük, csak a férjemen keresztül ismerem őket.

2010. jún. 4. 11:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!