Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a tesómmal? Én...

Mit csináljak a tesómmal? Én szeretnék jóban lenni vele de ő folyton. (lent folyt. )

Figyelt kérdés

Együtt lakom a nővéremmel, aki gyakorlatilag olyan mintha a húgom lenne...én főzök, én mosogatok...Borzasztó makacs ember, hát ember legyen a talpán aki majd kibírja egy életen át:P (de komolyan...) Egyetemisták vagyunk mindketten...mivel egy szobában lakunk kénytelen vagyok a konyhában tanulni, mivel mindig amikor bejön hangosan kezd olvasni, csak mert tudja, hogy akkor kimegyek...nem tudom szívatni magam (sem őt) azzal, hogy én is hangosan olvasok mert akkor telik az idő...s nekem nincs fölösleges időm...annyira gyerekes amit csinál...persze inkább kivonulok s nem szólok egy szót sem, most kivel álljak le veszekedni? persze eltelik fél perc és jön a konyhába enni, hogy nehogy véletlenül tanulni tudjak..:-S

Emellett ha baja van mindig segítek neki, bármit...intézem a dolgait egy szó nélkül, várva hogy ekkor majd talán ő is...de nem..nagyon ritkán tesz meg értem bármit is, olyankor 3 óra hiszti van előtte...(nem nagy dolgokat kérek)...

Most épp ment vizsgázni puskával agyontömve...persze mindig hangoztatja, hogy ő mennyire nehéz szakot végez...az egész család őt sajnálja...

Az én szakom persze hülyeség, jelzem nálunk egyetlen vizsgán sem lehet soha puskázni 6-7 teremőrrel büszkélkedünk mindig. Amit valljuk be nem is bánok:)

Mindig ócsárolja a szakot amit végzek, ő a tökéletes...

Én próbálok kedves lenni...megérteni őt, de nagyon nem megy sokszor...külön költözni meg anyumék miatt nem akarok...mert nekik nem esne jól...ezért inkább hallgatok és remélem, hogy valamikor helyrejön ez a dolog közöttünk. Alapjáraton jól megvagyunk (amikor minden úgy van ahogy akarja)...sajnos nem tudom mit tehetnék...

Na kidühöngtem magam, köszi, hogy meghallgattatok, megyek vissza tanulni...kérlek írjatok ha tudtok vmit...


2010. jún. 4. 10:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
ésha odaköltözne még valaki akkor se érezné magát gáznak?Azzal is így viselkedne? Vagy ha egy hasonló szakos barátnőddel költöznél össze, akkor mondhatnád anyudéknak h mekkora előy h tudtk egymásnak segíteni a tanulásban. Szerintem költözz szét ne hagyd magad. Vagy ha elmodnanád a szüleidnek h ez és ez van a lányukkal, és te már nem bírod?
2010. jún. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szerintem csak azért, hogy szüleid ne haragudjanak meg, nem éri meg ez az egész! Ha megharagszanak, majd megbékélnek...


Viszont azon, hogy a nővéred egyfolytában idegesít, nem hagy tanulni, stb. a jövőd mehet rá, mert így nem tudsz tanulni. Ha folyton stresszelsz amiatt, hogy mi lehet a baj, miért idegesít, nem tudsz a tanulásra koncentrálni majd.


Szerintem költözz el, vkivel egyezzetek meg, hogy béreltek valahol egy lakást, és akkor nyugodtabb körülmények lesznek. Akkor majd a testvéred is meglátja, hogy milyen az, ha valaki nem intéz el helyette mindent, és talán rájön, hogy nem viselkedett valami jól. Ha pedig nem jön rá, akkor meg is érdemli, hogy egyedül lakjon és ne segíts neki többet!

2010. jún. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Elköltözni nem fogok mert az maga a botrány lenne...ami még rosszabb:-S


Anyukám tudja milyen a tesóm, mert vele megszoktam beszélni...azt mondja, hagyjam rá, mégiscsak a tesóm...ez-az:-S


Mikor itt van a párom egész normális, mások előtt nem viselkedik így, csak amikor nekem kéne valami vagy nekem kéne segíteni...ez zavar a legjobban. Mindenkivel olyan édi tud lenni sokszor az az érzésem, hogy megjátssza magát...nem tudom:-S Mondjuk nincs túl sok barátja...


Jobban szeretnék kijönni vele, mint elköltözni, mert az a könnyebb megoldás lenne,de egy tesóm van mégis jó lenne jóban lenni...

2010. jún. 4. 11:28
 4/15 anonim válasza:
Nem, nem kell vele jóban lenni. Nem hallottál még Káinról és Ábelről?:) Attól hogy a tesód, még lehet egy fasz, bár ez esetben lányról beszélünk... Annyit tudok tanácsolni hogy szokd meg vagy szökj meg. És ne minket fárassz, ha képtelen vagy az utóbbira.
2010. jún. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem is kell elköltöznöd, hanem menj le tanulni egy parkba, könyvtárba, menj be az iskoládba tanulni (nálunk hétköznap mindig nyitva van rendesen), menj át csoporttársadhoz stb stb. Meg lehet oldani, nem is kell elköltöznöd, ha anyukád meg ezen problémázik, megmondod, hogy szereted őket, szeretsz itt lakni és nem akarsz emiatt elköltözni, de szükséged van egy köztes megoldásra, mert azt neki is be kell látnia, hogyha még nem is tesz semmit a retardált hugoddal szemben, de neked ez így rossz. De megoldod a magad módján,a családnak legkevésbé fájdalmas módon. Ha ez sem jó, akkor meg költözz, ne te nyald ki a családod szebbik felét, mikor még veled szúrnak ki.
2010. jún. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Utolsó, nem gondolod, hogy azért kicsit húzos lenne nap mint nap máshova menni, csak azért, hogy tanulni tudjon? Mikor tudna otthon is tanulni...

A csoporttársaknak is biztos zavaró lenne, ha ott tanulna, mert nem tudom ti hogy vagytok vele, de én ha tanulok, akkor azt egyedül, csendbe szeretem intézni.

2010. jún. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ehh -.-" a csoptárs egy példa volt, írtam mellé csomó másikat is. Amúgy meg igen, durva, de JELZÉSÉRTÉKŰ, hátha a retard nővérének is feltűnik, hogy elüldözi magától a testvérét. Vagy az anyja képes megértetni vele, hogy idősebb testvérként ne úgy viselkedjen már, mint egy kisgyerek...
2010. jún. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

11:42

ha fáraszt a kérdésem akkor miért válaszoltál rá? nincs szükségem oltogatásokra, köszi

2010. jún. 4. 13:52
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszi annak aki normálisan válaszolt...sajna parkban esik az eső:P könyvtárban zaj van:P csoporttársak meg szintén albiban laknak van elég bajuk a lakótársakkal, minthogy odamenjek....sajna az marad, hogy megbékéljek a helyzettel és valahogy 'itthon' tanuljak


Nem vagyok híve annak, hogy csak így lehetne megoldani a problémát, költözéssel, szeretnék valami más megoldást, csak még nem tudom mit...lehet másnak nem számít a testvére de én még akkor sem akarok rosszban lenni vele ha ilyen:-S

2010. jún. 4. 13:55
 10/15 anonim válasza:
A fárasztást úgy gondoltam, hogy azt ne csináld, hogy "megbékélsz" a helyzettel, de közben, persze érthető okokból-ki kell engedned a gőzt, így fűnek fának arról fogsz panaszkodni hogy milyen szar is neked. Gyakorlatilag azt tanácsoltam hogy ne, ne tűrd, mert akkor szar lesz neked. De te tűröd. Erre mit lehet mondani?:)
2010. jún. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!