Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anya elolvasta a naplomat mit...

Anya elolvasta a naplomat mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szóval tegnap-ma barátommal voltam és észrevettem, hogy a naplóm máshogy van... Olyan dolgokat írtam bele amit csak nem akartam, hogy mások is tudjanak. Írtam angolul is, de a legnagyobb része magyar. Most nagyon furán viselkedik és félek, hogy haragszik vagy valami, mert rengetek olyan dolgot írtam róla és magánügyeimről amit nem akartam, hogy valaha is megtudjon. Pl.ha elolvasta arra is rájött, hogy hazudtam neki.

Mit csináljak???15/l


2018. jan. 1. 17:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

igen, a gyerekemnek is azt fogom mondani, hogy én sem vagyok szent, és én is hazudok alkalmanként


így nem kell leköpnöm magam, ha azt mondom neki hogy ne hazudjon mert én sem teszem

2018. jan. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Metionin ***** válasza:
84%
Ezzel már semmit, de tanulj belőle és csinálj olyan naplót amit nem tudnak elolvasni. Ha tudsz olyan nyelven amin anyád nem (esetedben az angol simán jó) akkor írj úgy, gyakorlásnak sem rossz. Vagy tanulj meg egy titkosírást, esetleg találj ki egyet. Én egy ilyen eset után elkezdtem rovással írni, utána tünde-írással, később pedig kitaláltam egy saját írást. A mai napig valamelyik régi szekrényünkben vannak a naplóim, vagy egy tucat füzet, a büdös életben senki nem tudja elolvasni rajtam kívül.
2018. jan. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha elolvasta, akkor bizony neki is van szégyellni valója. Nem vonhat felelősségre azért, amit olvasott, hiszen ezzel beismerné.
2018. jan. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem hazudozok, mert általában őszinte vagyok. Csak szerintem van egy két dolog aminek nem örülne ha igazság szerint tudná. Szerintem mindenkinem lehet véleménye mindenről. Egyébként már évek óta írok, mert imádom visszaolvasni éretebb gondolkodással a dolgokat.
2018. jan. 1. 19:50
 15/15 anonim ***** válasza:

Ha anyukad beleolvasott (nem biztos, hogy vegigolvasta!), akkor az nem volt szep tole. De en is siman beleolvasok barki naplojaba. Viszont utana, ha ez mar igy megtortent, akkor 1. ha tudja, hogy ezt nem.illett neki, akkor nem fog erte szolni vagy leszidni 2. ha csunyakat irtal rola, akkor azert lehet megbantott 3. ha a naplodbol jott ra, hogy atverted valamivel (nem.irod mit hazudtal, de hazugsagok kozott is van kulonbseg), akkor szep tole, hogy nem kert szamon (es ezt becsuld meg).

Hogy mit tegyel? Ha ugy gondolod biztos beleolvasott es szegyelled magad valami hazugsagod miatt, es fontosnak tartod utolag, hogy elmondd anno miben es miert hazudtal, akkor tedd meg beszelgess anyukaddal. Nem kell a naplot emliteni mondhatod "csak ugy" olyan nevezetessel, hogy anya valamt szeretnek elmondani csak eddig nem volt alkalmam es maskepp is gondoltam. Igy anyudnak se kinos a naplodba bele olvasas es még jol is eshet toled az oszinteseged es a bizalmad.

Masik hogy siman megkerded beleolvasott-e? Vagy igen vagy nem lesz a valasz. Ha igen akkor ha akarsz magyarazkodj, ha nem akarsz akkor csak kerd meg maskor ne tegye, mert abban csak magadnak irsz es epp azert, mert senkit nem akarsz vele megbantani. Ha ennek ellenere szamonkerne valamt, akkor arra meg valaszolj, ahogy tudsz/akarsz.

Nem olyan nagy ugy.

En beleolvastam egy baratnom naplojaba es kb. addig olvastam, amig epp azt irta rolam, hogy...es utana inkabb becsuktam. Rosszul esett, de sose mondtam meg neki, es sose hoztam fol. Azota is baratnok vagyunk. En ugy gondolom o amit lerit vagy gondolt azt akkor biztos gy erezte, de velem normalisan viselkedett nem haragudhatok erte. Es szegyelltem is magam, hogy ennyire nem birtam a kivancsisagommal.

2018. jan. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!