Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyászruha fenakadások. Rosszul...

Gyászruha fenakadások. Rosszul tudom, vagy már tényleg túlzás amit akarnak?

Figyelt kérdés

Van egy fekete, térdig érő, ujjatlan, de vastag pántos, nem túl mély dekoltázsú ruhám, arra azt mondták ne vegyem fel a temetésre, mert túl mély a dekoltázsa, nem illik különben sem olyat felvenni, mármint csak térdig érő egybe ruhát, pláne ujjatlant.(nyár közepén lesz a temetés)

Erre még semmit nem reagáltam, ám legyen, fekete kosztüm, ha esős lesz nadrág, ha meleg szoknya. És erre, de csak és kizárólag fekete harisnyát vehetek fel, kikötötték pontosabban. Magyarul testszínű harisnyát eszembe se jusson felvenni.

Kérdem én, ennyire be kell öltözni, nem elég, hogy fáj a papám elvesztése, még maskarát is húznom kell? Amikor temetésen voltam, akkor láttam olyan nőket, nagytöbbséget, akiknek eszébe sem volt a fekete harisnya pl...


2010. jún. 3. 16:54
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
64%
az én temetésemre jöhettek akármiben
2010. jún. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
68%
az én temetésere is :D ...ja és a rövidgatyás is jöhet az esküvőmre, remélem, Hawaii-n lesz :D
2010. jún. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
52%
Amúgy hány éves vagy, kérdező? Mert az, hogy terhes vagy, nem bizonyít semmit, lehetsz te 15 évesen is terhes.
2010. jún. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
70%

Vegyél fel kényelmes ruhát,elegánsat.Szín szerintem mindegy,de vmi fekete lehet rajtad.Amit akarsz.

Mi bajotok a temetés időpontjával?Gondolom koporsós temetés lesz,amit nehéz lenne most megoldani,amikor még a halottakat is kimossa a földből a víz szó szerint.(Miskolcon egy hegyoldalban például)2 hete ez megy,annyira fent van a talajvíz,(ahol élek ott is)hogy lehetetlen megoldani legtöbb helyen az ásás miatt,a fél ország úszik megint lassan.Ez is lehet indok,de amúgy nem mindegy az nekünk?Nem ez a kérdés,de gondoltam kitérek rá,ha már felhoztátok.

Gyászolni bármiben lehet.

2010. jún. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, persze a bugyid fazonját ne szabják meg, meg igen nagyon gáz, hogy mindenbe beleszólnak és egy temetésnek nem erről kellene szólnia.

DE ne is arról szóljon, hogy most akkor hogy néznek rád beszólnak satöbbi. nyelj egy nagyot, húzz fel, ha azt kérik macijelmezt, hogy a temetésen már arra tudj figyelni, amire igazán kell.

apropó, egy vicces sztori, a pattogó rokonokról. nagymamám temetése. nehezn tudtam ráhangolódni, de egy pillanatra elkapott a hangulat, amikor nála játszottam és eszembe jutott milyen is volt és elmosolyodtam ezen a régi emlékképen. erre odajön egy rokon, hogy azért ez mégis túlzás, mit képzelek, hogy itt vigyorgok... na ezután már tényleg nem sokat tudott jelenteni a temetés. bocs az OFFért.

2010. jún. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

Én a nagypapám temetésén térdig érő szoknyában voltam, igaz, tizenöt évesen, de senki nem szólt érte semmit. Egyébként is baromság ez a feketézés, nagyon szerettem, de ott konkrétan nem tudtam semmi másra gondolni, csak arra, hogy mindjárt elájulok a hőségtől (mert természetesen a gyászoló családot kellett délután kettőkor a napra állítani...). Nagymamám el is ájult.


Viszont. Várandós nő nálunk soha nem vett részt temetésen. Részben persze a hagyomány miatt is, de praktikus oka is van: ha teszem azt elájulsz, a babádnál oxigénhiány léphet fel. Na meg ha ilyen a család (első gyászban képesek a harisnyád színével foglalkozni, ez azért kicsit furcsa), pláne nem kéne magad ennek kitenned. Menj ki a temetés után és vigyél egy szál virágot, de szerintem hagyd ki a temetést. Nagyon szomorú, hogy elveszítetted a nagypapád, de ő sem kívánná, hogy a babád veszélyeztesd.

2010. jún. 4. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

18.09:van saját temetőd is?


Tudod az erkölcsi züllöttség ott kezdődik,hogy tökegyszerű szabályokat nem tartunk be.

Amíg valaki részesülni kíván a köz által létrehozott dolgokban,addig a szabályokat is be kellene tartani.Most hirtelen elolvasva biztos vaskalaposnak meg maradi fogsz tartani,de elnézem,nekem is évtizedekig tartott,mire rájöttem...

2010. jún. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!