Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyászruha fenakadások. Rosszul...

Gyászruha fenakadások. Rosszul tudom, vagy már tényleg túlzás amit akarnak?

Figyelt kérdés

Van egy fekete, térdig érő, ujjatlan, de vastag pántos, nem túl mély dekoltázsú ruhám, arra azt mondták ne vegyem fel a temetésre, mert túl mély a dekoltázsa, nem illik különben sem olyat felvenni, mármint csak térdig érő egybe ruhát, pláne ujjatlant.(nyár közepén lesz a temetés)

Erre még semmit nem reagáltam, ám legyen, fekete kosztüm, ha esős lesz nadrág, ha meleg szoknya. És erre, de csak és kizárólag fekete harisnyát vehetek fel, kikötötték pontosabban. Magyarul testszínű harisnyát eszembe se jusson felvenni.

Kérdem én, ennyire be kell öltözni, nem elég, hogy fáj a papám elvesztése, még maskarát is húznom kell? Amikor temetésen voltam, akkor láttam olyan nőket, nagytöbbséget, akiknek eszébe sem volt a fekete harisnya pl...


2010. jún. 3. 16:54
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
86%

Szia!

Szerintem ez nem a ruha szinén múlik. Én a nagypapám temetésére egy kék nadrágba mentem el mert kifogytam az idegtől összes feketét mégis mélyen gyászoltam és a végén még mentő is kellett mert fájt az elvesztése. Most ha talpig feketébe mentem se lett volna más képpen

2010. jún. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
94%
hát szerintem is túlzás. de lássuk be arra a másfél órára kibírod. lehet hogy a szüleidnek, vagy mamádnak ez az elvárása, és nekik ez sokat jelent. tényleg arra a kis időre kibírod a fekete harisnyát (vagy akkor vegyél fel nadrágkosztümöt és akkor senkinek nem lesz problémája.)
2010. jún. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim válasza:
54%
ne foglalkozz velük.. én sem mentem mindig feketében a temetésekre.
2010. jún. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%
Olyan vegyél fel amilyet szeretnél..ki mondja neked ezeket?Szerintem a képmutatás ne továbbja ez az egész ilyen olyan harisnya legyen meg egyebek...áh gyakran mondják és igaz is hogy fájdalmas egy ember halála de az is tragikus ami utánuk marad a még élők között eszméletlen világ ez a miénk.
2010. jún. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
71%
Az ujjatlan ruha - még ha nyár van is - valóban nem illik a temetésre. Testszínű harisnyát viszont nyugodtan felvehetsz a fekete, vagy sötét ruhához.
2010. jún. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
89%

Valóban ki fogod bírni abban,bár érdekes dolog ez.


3éve nagymamám temetésén,tél volt mindenkitől kaptam valami feketét,amit feltudtam venni,mert nekem nem volt fekete ruhám.Végül fekete nadrágban,fekete hosszúujjúban,pulcsiba és barna téli kabátba mentem.Nem éreztem jól magam benne,alig vártam,hogy vége legyen.

De volt aki (közeli hozzátartozó) aki csak fekete nadrágot és kardigánt vett,alá pedig színes ujjatlant (kéket.).

Szóval ez változó!

2010. jún. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
90%

Nem azért de mi a fontosabb? Az,hogy milyen fekete ruhában leszel? vagy hogy ott leszel-e?

Ne törődj ezzel vedd fel azt amit te illendőnek tartasz.

2010. jún. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
35%
nyár közepén lesz a temetés? érdekes
2010. jún. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
85%
nekem is nyaron halt meg a nagymamam. Egy fekete szalagot tuztem a szivemhez es ezzel gyaszoltam.
2010. jún. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
48%

Már ne haragudj az offért, de nyár közepe az mennyi?Honnan tudod hogy papád nyár közepén fog elhúnyni?

Bocsi de ez nekem fura!

De egyébként szerinte nem kéne ennyire nagyon kicsicsáznod magad egy temetésre!

2010. jún. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!