Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyászruha fenakadások. Rosszul...

Gyászruha fenakadások. Rosszul tudom, vagy már tényleg túlzás amit akarnak?

Figyelt kérdés

Van egy fekete, térdig érő, ujjatlan, de vastag pántos, nem túl mély dekoltázsú ruhám, arra azt mondták ne vegyem fel a temetésre, mert túl mély a dekoltázsa, nem illik különben sem olyat felvenni, mármint csak térdig érő egybe ruhát, pláne ujjatlant.(nyár közepén lesz a temetés)

Erre még semmit nem reagáltam, ám legyen, fekete kosztüm, ha esős lesz nadrág, ha meleg szoknya. És erre, de csak és kizárólag fekete harisnyát vehetek fel, kikötötték pontosabban. Magyarul testszínű harisnyát eszembe se jusson felvenni.

Kérdem én, ennyire be kell öltözni, nem elég, hogy fáj a papám elvesztése, még maskarát is húznom kell? Amikor temetésen voltam, akkor láttam olyan nőket, nagytöbbséget, akiknek eszébe sem volt a fekete harisnya pl...


2010. jún. 3. 16:54
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
87%
Mivel az élők fognak belédkötni és még évek múlván is emlegetni,hogy arra nem voltál képes,hogy fekete harisnyát vegyél,és csak veszekedés lesz belőle.Vegyél fekete harisnyát,ha ezt várják el.A Papád a pirosért sem haragudna.Te is tudod.Jobb a vitát elkerülni,ki fogod bírni.
2010. jún. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
55%
ezt mondom én is, még él? vagy már meghalt és nyár közepéig mit csináltok? enyhe kamuhullaszag van
2010. jún. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
95%
Egyáltalán nem lehetetlen a késői temetés. Anyósom nagynénje egy hete halt meg (május 28), és a temetés június végén lesz 24-25 körül. Szerintem június vége már nyár közepe. Hamvasztás lesz, hosszú a sor, és még halotti bizonyítvány sem volt 3 napja. Szóval simán hihető.
2010. jún. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:

Az szúrja a szemem, hogy hírtelen erkölcscsőszök lettek.

A testvérem pl tavaly egy közeli rokon temetésére lilában, kvának sminkelve ment. És most Ő kezd nekem dirigálni, jó hogy a bugyim szinét fazonját nem szabja meg.

És most egy kényelmes, kismamáknak is, 15hetes leszek a temetéskor, nem fogok csak ezért felkajtatni, mert szerinte az a szabályos.

2010. jún. 3. 17:17
 15/37 A kérdező kommentje:

Szombaton hunyt el a papám, és júlra kaptunk időpontot. Ennyi temetetlen hulla várja, hogy végre békében pihenhessen.

Akki itt élőzik az súllyedjen el de tüstént.

2010. jún. 3. 17:18
 16/37 anonim ***** válasza:
89%
fekete harisnya és könnyű fekete sál. stólaként magadra teríted. és esetleg vihetsz legyezőt, nehogy rosszul légy, így kismamaként. temetőben nem illik nagy testfelületet villantani, ebben igazuk van. viszont fokozottan figyelj magadra, nehogy bajod essen.
2010. jún. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
46%
lehet, hogy az árvizes területeken él a kérdező
2010. jún. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%
vedd fel nyugodtan azt az ujjatlan ruhát testszínű harisnyával, de vegyél rá egy könnyű kardigánt
2010. jún. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél fel az ujjatlan ruhádra egy ilyen tüll anyagból varrt hosszú ujjú kiskabátot. Ezzel ki lehet egyezni. Testszínű harisnyát nyugodtan felveheted, nem kell a fekete. A gyász meg abszolút nem függ a ruhától....
2010. jún. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
96%
A dédim temetésére egy hónapot vártunk. Menjetek a fenébe a kamuhullázással idióta kegyeletsértők... legalább utánanézni a dolgoknak aki kamuhullázik, aztán befogná a pofáját.
2010. jún. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!