Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyászruha fenakadások. Rosszul...

Gyászruha fenakadások. Rosszul tudom, vagy már tényleg túlzás amit akarnak?

Figyelt kérdés

Van egy fekete, térdig érő, ujjatlan, de vastag pántos, nem túl mély dekoltázsú ruhám, arra azt mondták ne vegyem fel a temetésre, mert túl mély a dekoltázsa, nem illik különben sem olyat felvenni, mármint csak térdig érő egybe ruhát, pláne ujjatlant.(nyár közepén lesz a temetés)

Erre még semmit nem reagáltam, ám legyen, fekete kosztüm, ha esős lesz nadrág, ha meleg szoknya. És erre, de csak és kizárólag fekete harisnyát vehetek fel, kikötötték pontosabban. Magyarul testszínű harisnyát eszembe se jusson felvenni.

Kérdem én, ennyire be kell öltözni, nem elég, hogy fáj a papám elvesztése, még maskarát is húznom kell? Amikor temetésen voltam, akkor láttam olyan nőket, nagytöbbséget, akiknek eszébe sem volt a fekete harisnya pl...


2010. jún. 3. 16:54
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
86%
gondolom a kérdező nem 13 éves,akkor ki a tököm szabja meg neki hogy mit vegyen fel???????
2010. jún. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
38%
Honnan tudod, hogy a nyár közepén lesz a temetés?
2010. jún. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
100%

...azt mondták, meg kikötötték....

azt veszel fel kérdező amit akarsz

2010. jún. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:

A vállam nem is látszik ki a ruhából, úgy ujjatlan, úgy vastag pántos, tehát nem villantom ki sem a vállam, sem a hátam, mert végig zárt.


Még sajnos sok idő van a temetésig, lehet addigra akkora pocakot eresztek, hogy teljesen át kell szerveznem mindent.

2010. jún. 3. 17:46
 25/37 anonim ***** válasza:
70%

temetés lesz vagy divatbemutató? vegyél fel valami fekete ruhát és kész.

nyugodjon békében.

2010. jún. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:

Kedves kamuhullázók, honnan tudodhogynyárközepénleszatemetésezők, kérlek titeket járjatok utána, hogy a temetők nagyrésze, pláne a "forgalmasabbak" telítve vannak, nagyon hosszú a várólista, nem tudtak sem a télen, sem most temetni, és azokat a testeket előbb fogják végre eltemetni, mint a hétvégén elhunyt nagypapámat.

A másik, hogy már hétfőn szépen intézték a hivatalos iratokat, szerdán már időpont is volt, mikor lesz a temetés.

Sajnos ez nem úgy megy, hogy ma meghalsz, holnap már békében pihensz a föld alatt felett elhamvasztva....

Szóval aki szeretne még egy ilyen kedveset írni, az tegye, én nem verem át ilyennel a segítőket, de azt tudjátok, hogy baromira jó érzés, hogy még a másik gyászából is valami szemetet csináltok, és ez esetben hasonló kedvességet nektek viszont, ha ilyen szituációba kerültök.

2010. jún. 3. 17:52
 27/37 anonim ***** válasza:
100%
arra is figyelj, hogy 15 hetes terhesen esetleg 40 °C-ban nehogy rosszul legyél talpig feketében... én a helyedben egy nyári szalmakalapot is tennék ilyen esetben egy fekete szalaggal...
2010. jún. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
83%
sajnálom, hogy a gyász és a megrendülés helyett az foglalkoztat, hogy mit vegyél fel. 10000-ed rangú dolog ilyenkor, hogy miben állsz ott a temetésen.
2010. jún. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
83%
Nekem mikor a nagyszüleim meghaltak, annyira magam alatt voltam, hogy eszem ágában sem volt a ruhára gondolni, az volt a legkisebb bajom. Nekem is nyár volt mindkettőjüknél, nagymamámnál és nagypapámnál is, és annyira bőgtem, hogy azon igyekeztem, hogy legalább a képemet rendbehozzam a temetés idejére. De persze nem ment az se, mert már a ravatalozóban, a gyászszertartás alatt szétbőgtem magam megint. A ruha századrendű volt, azt se tudtam, mit kapok ki a szekrényből, csak valami fekete legyen, olyan részletkérdés, hogy ide sál, oda stóla, eszemben sem volt. Mivel bőgtem, a zuhany alá is úgy toltak be, hogy mégse büdösen induljak el. Hát én így gyászoltam.
2010. jún. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
77%

Megszentelt helyekre(templom ,temető)nők nem mehetnek fedetlen vállal és lábbal,férfiak kalapban,baseballsapkában.

Ez egyházi szabály.

Aki nem bírja betartani,annak ajánlom az árokpartot...

Természetesen nem muszáj talpig feketében egy sötét nadrág/szoknya(barna,kék,szürke is)megfelel egy fehér vagy bármely sötét blúzzal/inggel.Sőt,ha egy kismama kihagyja az egész szertartást,az se gond.Elég ha a végén visz egy szál virágot.


Ha valaki szerint hülyeség az egész:

1.:minek akkor temetést rendezni

2:gondoljon arra mit szólna,ha valaki az esküvőjére menni rövidnadrágban,topban meg strandpapucsban...

2010. jún. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!