Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el neki?...

Hogyan mondjam el neki? Hogyan tudnék kiigazodni rajta?

Figyelt kérdés

15/L

Most váltottam iskolát (gimi),és rögtön összebarátkoztam egy lánnyal.Nagyo jól megvagyunk együtt,de problémáim vannak vele.Folyton kéreti magát (ugye tetszem ennek a fiúnak...),mindig megbánt,folyton féltékenykedik és verseng velem.Ha nme csinál ilyeneket nagyon jól megvagyunk és olyan,mintha a testvérem lenne.Mindent elmondok neki,de úgy érzem,hogy ő nem.Nagyon sértődös,hogyan mondhatnám meg neki,hogy ne legyen ilyen,anélkül ,hogy megbántanám.Mással nem jövök ki.


2010. jún. 3. 15:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj XY, nagyon jó barátnőm vagy, szinte olyan, mintha esók lennénk. Én mindig őszinte vagyok Veled, ezért szeretném ha Te is az lennél. Tudom néha hülyéskedünk, és sokszor megsértődsz, de hidd el én nem akarlak megbántani, úgyhogy ne húzd fel mindig a kis orrodat, oksi?



Kb. ennyi.

Kb

2010. jún. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Amíg a másikban keresed a megoldást, nem fog működni. A megoldás közelebb van. Még karnyújtásnyira sincs. Benned van.


Tehát igazából vele sem "jössz ki", csak ő a legjobb kompromisszum. (Ezt te mondtad, én csak átfogalmaztam, hogy "durvább" legyen, és így is értsd!) ;)


Szerintem nincs ezzel semmi baj. Ha te el tudod így fogadni, akkor fogadd el! Megváltozni a te kedvedért úgy sem fog. Ez kb. 100%.


Te azonban meg tudod változtatni kettőtök viszonyát úgy, hogy te magad változol. Nem hagyod, hogy zavarjon, ha kéreti magát, nem bosszankodsz, ha versenyezni próbál veled. A zavar és a bosszúság ugyanis benned van. a te saját érzéseid, senki más nem irányíthatja ezeket, csak te magad!

2010. jún. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én is hasonló szituban voltam/vagyok... igazábólh a ilyen a természete, vagy így viselkedik akkor valószínű, h ő nem tekint rád legjobb barátként, "testvérként"...mert a barátságban is a kölcsönösség számít, illetve az, hogy ha baj van akkor lehessen rá számítani...namármost aki 'riválisként' tekint rád, arra hogy lehet számítani? Szerintem megváltoztatni nem fogod tudni...persze meg lehet próbálni megbeszélni, de max akkor térhet észhez ha tényleg fontos vagy neki
2010. jún. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!