Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos volt, hogy apukám szóvá...

Jogos volt, hogy apukám szóvá tette ezt nagybátyámnak?

Figyelt kérdés

Apukám, és a nagybátyám (az öccse) között kicsivel több mint 10 év korkülönbség van.

Nagybátyám a 80-as évek legvégén egy autóbalesetet okozott, amiben 3-an haltak meg, a legjobb barátja, az akkori barátnője, és a vétlen autó sofőrje.

Ő is súlyosan megsérült, de teljesen felépült.(18-20 éves volt akkor)

Közel 1 évet börtönben is ült emiatt, de (jóval) hamarabb kiengedték.

Az élet pedig ment tovább, hogy úgy mondjam ő sosem volt egy egyszerű ember, mindig voltak zűrös ügyei, de pár éve házasodott, és egy nagyon intelligens nőt vett el, aki abszolút jó hatással van a személyiségére.

Már az esküvő előtt volt gyereke ettől a nőtől, később pedig lett még egy.


A lényeg,hogy így karácsony előtt voltunk rokonlátogatáson többfelé az országban, ők külön kocsival jöttek, mi meg a sajátunkkal .

Amikor már hazafelé indultunk ők még beugrottak ide-oda, úgyhogy abban egyeztünk meg,hogy akkor már nem egymás után megyünk, hanem külön.

Nagybátyám idegeskedett is,hogy ő már hazafelé menne, csak a felesége akart még benézni egy két helyre.

Már félúton jártunk hazafelé, autópályán mentünk a megengedett sebességgel amikor ők láthatóan és igazából hallhatóan is hatalmas sebességgel elmentek mellettünk a belső sávban.

Szinte bemozdult az autónk az ő autójuk szelétől, nem tudok mit mondani a sebességre, de bőven 200+++ tempó volt.

Több kilométeren át belátható volt a pálya, ők meg pillanatok alatt eltűntek a látóterünkből.

Mindezt úgy,hogy legalább 30 perc hátránnyal indultak, mi pedig végig a legnagyobb megengedett sebességgel haladtunk.

Egyértelmű volt már az autópályán is,hogy az az ő autójuk, persze nem a rendszám miatt (mert azt nem láttuk), csak "egyedi" a színe, ami nem sok ilyen típusú autónak lehet.

Az ő dolga,hogy mennyivel megy, mi tagadás, de ott ültek a 10 év alatti gyerekei is az autóban, nem beszélve a feleségéről.


Egy utcában lakunk, pár házzal odébb, és nagybátyám épp a kaput zárta, mi pedig megálltunk, ő meg vicceskedve kérdezte,hogy mit csináltunk eddig, már kihűlt az autója motorja is, meg hogy már majdnem megvacsoráztak.

Apukám megkérdezte tőle,hogy mennyivel ment?Azt felelte,hogy "tempósan", apukám meg mondta neki,hogy beáll a kocsival, és átmegy hozzá, mert beszélni akar vele.Nagybátyám arcáról le is fagyott a mosoly, és már jött utánunk cigivel a szájában (ami annak a jele nála,hogy ideges).

Részleteket hallottam a beszélgetésükből (ami inkább egy hangos szóváltás volt), de apukám elmondta,hogy csak emlékeztette őt a közel 25 évvel ezelőtt történtekre, és megkérte,hogy legalább a saját családjával ne csinálja ezt.

Nagybátyám meg teljesen megsértődött, merthogy apukám gratulált a feleségének is,hogy ezt engedi, pedig ő is tudja,hogy mi történt anno, és elvileg egy okos nő.

Valamint az sem tetszett neki,hogy apukám miért szól bele az ő életébe.


Emiatt pedig ma nem is jöttek át hozzánk karácsonyozni, mert tegnap eleve úgy volt,hogy máshová mennek, és ma este jönnek, de nem jöttek.

Vártuk őket, és készültünk, legalább szólhattak volna,hogy nem jönnek, de én úgy gondolom,hogyha talán nincs is közünk hozzá, apukámnak akkor is igaza van.

Az ő dolga,hogy a történtek után még mindig mer így közlekedni, de felnőtt ember létére így reagálni erre?


Apukám sem egy olyan sofőr aki foggal-körömmel ragaszkodik a KRESZ-hez, sokakat talán ő is kiakasztana, de tényleg nem volt normális az ahogy ők jöttek, és már biztos otthon voltak jó néhány perccel előbb mint mi.

Ezt csak azért írom,hogy apukám sem egy begyöpösödött "papa" aki önkéntes rendőrnek hiszi magát, és élete,hogy megrendszabályozzon mindenkit.


De úgy összességében érdekelne,hogy szerintetek a jó viszony esetleges megromlása miatt kár volt szólni?Hagyni kellett volna mert az ő életük?


2017. dec. 25. 22:21
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Még annyival kiegészíteném az utolsó mondatom,hogy apukám talán kicsit több neki mint egy testvér, mivel gyerekkorukban elveszítették az apukájukat, így apukám volt nagybátyám "apja", sokat tett érte fiatalkorában is, és annak ellenére,hogy felnőtt emberek, mind a személyiségük, mind a korkülönbség miatt apukám jóval "érettebb".
2017. dec. 25. 22:32
 2/18 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon jól tette édesapád. Nemcsak a saját családját veszélyeztette nagybátyád, hanem a többi közlekedőt is. Azért a 200+tempó minden csak nem biztonságos.
2017. dec. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%
Apukának igaza van. Soha ne ülj be nagybátyád mellé utasnak.
2017. dec. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%
Apudnak igaza van, nagybatyad egy gyoker, ha megint balesete lenne, akkor is tuti h o elne tul, a vetlenek meg nem... mindig a bunos marad eletben. Annyira utalom az ilyen felelotlen senkiket!
2017. dec. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
93%

igaza volt apukádnak.

főleg, hogy a nagybátyád már okozott halálos balesetet így, és következményei is lettek, okulhatott volna az esetből.

2017. dec. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
91%
Jogos, főleg a paraszt megjegyzése után a kihűlő motorról. Legalább hallgatott volna...
2017. dec. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
34%
Én csak azt nem értem, hogy a felesége miért nem szolt rá nagybátyádra. Lehet, hogy inkább vele kellett volna beszélnie apudnak, lehet nem is tud a balesetröl. Nagybátyád meg elég makacsnak tünik, már azt is csodálom, hogy egy ilyen után be mer ülni a volán mögé, és még az, hogy nem tanult a hibájábol és ugyanugy száguldozik.. Ilyenkor sajnálom, hogy nincsenek rendörök a közelben.
2017. dec. 26. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
2%

Azért mert történt egy sajnálatos ügy 25 éve, azt már le kellett volna zárnia Édesapádnak, nyilván rossz lehet családtagot börtönben tudni, de emiatt nem gondolom hogy makulátlan példaértékű életet kéne követni.


Az autót és annak abroncsait nem ismerem, de egy fiatal autó, valamire való gumikkal autópályán leredukálja a balesetek valószínűségét amit még a sofőr tovább csökkenthet.


Továbbá biztos nem azért ment így hogy hamar hazaérjen, aki sokat jár pályán látja kinek milyen a vezetési morálja. Van aki úgy betartja a sebességhatárokat mintha éket vertek volna a blokkba.


Amikor én vettem a nagy motorom azon a nyáron sok hülyeséget megcsináltam, én is kaptam volna egy nyakast itthon 23 évesen is... Ezért nem is mondom soha hogy ha kérdezik mennyi volt a legtöbb amivel mentél.

A szülő félelme jogos, de egy testvértől túlzás a számonkérés, főleg ha mindkettő felnőtt már, ezért haragudhatott meg az öccse.



Aki beleszól más vezetésébe az rosszabb mintha csendben maradna, nekem 110-nél már húgom és anyu is kérte hogy legalább 90-re lassítsak, a második nyavalygásuk után mondtam hogy ha nem csendesednek el megállok, és cserélünk, aztán annyival mentek amennyivel akartok.

17 éves koromtól kezdtem vezetni és 19 évesen lett saját autóm is, amivel napi rendszerességgel megyek ha nincs motoros szezon. Olyan helyzetet nem vállalok úgysem ami nem előrelátható, csak ezt anyós ülésről más megélni...

2017. dec. 26. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
96%

#10

Ezt meséld el annak a három családnak akik elvesztettek valakit a kérdező nagybátyja miatt.

2017. dec. 26. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
92%

Lehet,apukád stílusa hagyott kivetnivalót,de érthető,hiszen a Ti életeteket is kockáztatta,nem,hogy az övét és a gyerekeiét. Szóval stílus ide vagy oda,apukádnak van igaza a leírtak alapján.

Nagybátyád elég linkócinak tűnik,0 felelősségérzettel.

2017. dec. 26. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!