Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet gyereket és...

Hogyan lehet gyereket és testvért kitagadni?

Figyelt kérdés

Ha a gyerekemet kitagadom, papírt készíttetek róla, hogy lemondok minden szülői jogomról látogatásról mindenről akkor gyerektartást sem kell utána fizetnem?


Tesómat is ki tudnám tagadni a családból? Vagy testvérek között ilyen nincsen? Ilyet csak szülő tehet meg?


2017. dec. 25. 14:34
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
91%
Micsoda rendes ember vagy te, cimbora.
2017. dec. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
97%

Üdv, a családból minek kitagadni a testvért? Azt mondod neki nem vagy a tesóm nem beszélek veled többet csá. A szülői jogról tudtommal lemondhatsz az apa jogára, de akkor tartás díjat kell fizetned.


De szerintem jobban járnál ha egy igazi ügyvédet kérdeznél meg és nem azokat akik épp unatkoznak és a gyk n lógnak (köztük én) :D

2017. dec. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
63%
Véletlen azt írtam, hogy az apa jogára. Az anya joga is lehet csak gyorsan írtam és nem figyeltem.
2017. dec. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
86%

Kitagadusz mátolikusz varázsigével.

Egyébként jó nagy nyomorék vagy csak gratulálni tudok.

2017. dec. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
95%
A láthatásról lemondhatsz, de gyerektartást fizetned kell továbbra is, hacsak a gyereked valaki más nem fogadja örökbe. Testvérek közt nincs ilyen. Ha a testvéred a legközelebbi hozzátartozód, és nem akarod, hogy örököljön utánad, végrendeletet készítesz, amiben megnevezel egy kedvezményezettet és kész.
2017. dec. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
99%
Az apaság elsősorban kötelesség és csak utána jog. A láthatás nem áll összefüggésben a tartásdíjjal, felelős vagy érte. Mit ártott neked az a gyerek?
2017. dec. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
98%
Ezt csak úgy lehet elintézni, hogy készítesz egy végrendeletet, amelyben engem jelölsz meg kizárólagos örökösnek. És remélem 80 fölött vagy :D
2017. dec. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Akkor a tartásdíj fizetését sehogy sem tudom megúszni?

Csak ha valaki más örökbe fogadja a gyereket?


Ha letagadom akkor kényszeríthetnek apasági tesztre? Ha letagadom hogy nem az én gyerekem?

2017. dec. 25. 14:52
 9/33 hétangyal válasza:
99%
Csináltathatnak apaságit, ha letagadod az apaságot, és ha kiderül, hogy tényleg te vagy az apa, fizetheted a vizsgálat díját, ami nem kevés összeg.
2017. dec. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
98%

Természetesen a bíró kötelezhet apasági tesztre. (És ha te vagy az apa, te fizeted, 6 számjegyű tétel.)

Amennyiben te vagy a vér szerinti apa, természetesen nem bújhatsz ki a tartásdíj fizetése alól (hacsak nem "szerzel" a gyereknek egy örökbefogadó apát - amire azért kevés az esély, mert ha az örökbefogadó apa elválna az exedtől, a gyerek után neki kellene továbbra is fizetni a gyerektartást, és ki az, aki ezt vállalja egy idegen gyerekért???)

2017. dec. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!