Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig kell egy drogos testvér...

Meddig kell egy drogos testvért támogatni?

Figyelt kérdés

A párom testvérének komoly drogproblémái voltak, csak ilyen társaságban mozgott, használta is, árulta is. De idővel rájött, hogy ki akar szállni.

A párom támogatta, egyszer már maga mellé vette, de a testvére visszaesett. Most még egyszer nekifutott, ez pont egybeesett a mi összeköltözésünkkel. Így hárman élünk együtt, hogy szem előtt legyen, és alternatívát nyújtsunk neki. Az elején nagyon szenvedett tőle, elkezdett dolgozni, de nyilván sokkal kevesebb pénze van így, meg kellett szakítania a kapcsolatot az összes barátjával, most csak a családja, meg főleg mi vagyunk neki. Egyszer vissza is esett, egyedül volt, ezért vett valakitől valamit és be is szedte. De azóta rendben van, úgy tűnik, kezdi megszokni az új helyzetet.

Lassan fél éve élünk együtt, bő három hónapja tiszta, legalábbis amennyire tudom.

Viszont egyre kevésbé bírom elviselni. Folyton sír, hogy nincs pénze (200 ezret keres, egymagára ez szerintem nem kevés), rendetlen, hanyag, a szobájában tiszta bűz van, és persze folyton hozzánk mászkál át, mivel új, normális barátokat vagy haverokat nem szerzett.

Én egyre kevésbé tolerálom, szívem szerint menekülnék. De a párom nem akar. És szerinte nem szabad most magára hagyni, mert innen még egyedül nem fogja bírni és visszaesik.


Semmiképpen nem akarom, hogy elhagyja a testvérét, nyilván én is ezt tenném a helyében. De tényleg nehezen bírom. Mit lehetne ezzel tenni? És főleg meddig kel ezt csinálni? Ha visszaesik, akkor az elmúlt fél év hiábavaló volt, de ha nem muszáj, túl sokáig nem szeretném már ezt csinálni...


2013. dec. 30. 12:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos úgy gondolom, hogy még egy kicsit tűrnöd kell. Nem tudom, hogy meddig, de ha te nem bírod tovább és a párod tesója visszaesik attól félek, hogy a párod akaratlanul is téged hibáztatna.
2013. dec. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a te testvéred lenne, ugyanígy állnál hozzá? Új barátokat nem lehet a szögről leakasztani. Idő kell hozzá. Ha nem tudod tolerálni, akkor veled van baj.
2013. dec. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Addig amíg te is elvárnád a párodtól, hogy a te testvéredet hasonló helyzetbe eltűrje.
2013. dec. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nyilván ha az én testvérem lenne, mellette állnék. Most is mellettük állok, de azért tényleg nehéz. Például folyton azt magyarázza, hogy ennyi pénzből nem lehet megélni, és valami okosságot kellene csinálni, hogy előbbre jusson. Mi a bátyjával ketten keresünk annyit, mint ő egyedül, viszont amíg ő elszórja, esküszöm hogy nem tudom, mire a pénzét, mi fizetünk neki mindent. Előző hónapban itthon voltam és intéztem a kaját. Amikor kapott fizetést, először elment, bevásárolt a gépéhez, aztán amikor mondtam hogy legyen szíves 40 ezret odaadni a számlákra+kajára, amit kifizettünk, húzta a száját és nem adott, csak 30-at, mondván maradjon nála egy húszas. Amit egy hét alatt elvert, nem tudom hogy mire.

Így nyilván mi se jutunk sehova anyagilag, ráadásul a bátyján látom, hogy kezdi átvenni ezt az "ennyi pénzből nem lehet semmit kezdeni" magatartást.

Takarítás luxus, az elmúlt hónapot látom tisztán, egyszer a kezébe nem vette a porszívót, vagy a mosogatószivacsot. Annyira volt csak esze, hogy a kajából, amit főztem, pakoljon egy dobozba és vigye magával.


A párom is kiborítja. De a testvére meg minden. Megértem és tűröm, de jó lenne már látni, mikor lesz ennek vége. :(

2013. dec. 30. 12:29
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
Elég érdeke,hogy egy függő jobb munkát talál ugyan ott mint két felnőtt együtt.
2013. dec. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Miért érdekes? A jövedelem nem csak ezen múlik. Neki jó szakmája van, állítólag jól is csinálja, és olyan helyen dolgozik, ahonnan nyugat-európába szállítják az árut, közel nyugat-európai árakon. Szerintem a főnöke még úgy is durván jól jár, hogy ilyen fizetést ad. De itt csak pár hónapja dolgozik, amióta tiszta.

A párom szakmája jelenleg eléggé lecsúszó ágazatban van, ezért nem fizetik túlzottan meg.

Én pedig egyetem mellett dolgozom.


Így már szerintem érthető :)

2013. dec. 30. 12:40
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg nagyon nehéz lehet. Szerintem is mellette kéne állni és támogatni a párodat ebben. Esetleg el kéne vinni olyan helyekre, ahol kimondottan ilyen problémával küzdő embereknek segítenek, plusz pszichológus. Valószínűleg a problémája nem csak a drog, hanem vannak ennek lelki okai is, amit ha nem küzd le nagyobb eséllyel esik vissza.


Kitartást!

2013. dec. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
12%

"Így hárman élünk együtt"


Na, ez az, amit nem!


Az együttéléseteknek annyi!

2013. dec. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet liberális a gondolkozásom de nekem a család az egy hangulatot juttat eszembe, egy kellemes légkört. Ha a vérszerinti családom lehúz, hátráltat az életben, nem fogom feláldozni magam csak azért, hogy együtt szenvedhessünk.

Segítséget persze lehet adni, és kell is, de van egy határ, amikor segítek a másiknak és rendben vagyok, és van amikor nyújtom a kezem, és lehúznak. Na az ilyeneknél nagyon meg kell húzni a határt, én úgy gondolom.


Szóval, addig kell támogatni, amíg nektek nem okoz kárt, amíg ti rendben vagytok. Annál a pontnál tovább, nem.

Nehéz helyzet amúgy.

2013. dec. 31. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Segíteni kell és támogatni persze. De azért ne felejtsd el hogy mindenki a saját sorsának a kovácsa. Mondom ezt úgy hogy nekem is drogos volt a testvérem de szerencsére már tiszta.
2013. dec. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!