Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen szinten vagyunk köteles...

Milyen szinten vagyunk kötelesek támogatni a párom szüleit? Mi van akkor, ha már nem tudjuk őket segíteni?

Figyelt kérdés

A párom apja munkanélküli (véddett korban), egészségileg is elég rossz állapotban van, édesanyja dolgozgat, de ha a férjét kell ápolni akkor, nem tud oda se menni, így pénzük sem lesz (2 éve van a nyugdíjig). A párom lakásában laknak, a hitelt mi fizetjük, de a párom fizetése jóval kevesebb lett, ezért el kellene adnunk a lakást, akkor viszont a szülei lesznek hajléktalanok.

Hiába próbáltunk kitalálni valami megoldást, mindig az az eredmény, hogy 1, mi megyünk tönkre anyagilag; 2, a szülei kerülnek az utcára. Van valakinek valami használható ötlete?


2013. dec. 22. 17:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Most hol laktok?
2013. dec. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A szüleimnél lakunk.
2013. dec. 22. 17:39
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A lakást el kell adni.Abból a hitelt kifizetni a szülöknek valami olcsó albérletet falun....
2013. dec. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A lakást a párod vette? Vagy a szülei, akik ráíratták?

A lakáshitel törlesztőrészlete több vagy kevesebb, mint egy kis lakás albérleti díja?

2013. dec. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A 3. megoldása a járható. Lakást eladni, nekik vidéken valami normális, de olcsó helyen lakást bérelni.
2013. dec. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A lakást a párom vette. Sajnos eléggé lelakták és szétszedték (a cirkót lecserélték és eladták, a parkettát felszedték, eladták, a bútorok is megfogyatkoztak...), ezért már annak is örülnénk, ha a jelzálog hitelt ki tudnánk az érte kapott pénzből fizetni, így 60000Ft helyett csak 15000Ft lenne a törlesztő. Ennél többet nem is tudunk most nélkülözni, az albérletüket sem tudnánk fizetni.
2013. dec. 22. 17:57
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a párod miért hagyta ezt???

Elöbb kellett vona lépni.Persze a szülö az szülö,de egy normális szülö nem teszi tönkre a gyerekét.

2013. dec. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Na de hol laktak azelőtt, hogy a párod megvette volna a lakást? És hogy teheti tönkre egy szülő a gyereke lakását? És miért nem ők próbálnak meg megoldást keresni erre? Nekem a helyedben már a hajam fölállna az egésztől, ha nem én is fölállnék és nem is tudom mit csinálnék
2013. dec. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezek szülők? :O Jesszus, honnan vették a bátorságot, hogy szétszedjék a lakást? Ne haragudj, de elég pofátlanok. Így visszaélni a nagyvonalúságotokkal... Faramuci egy helyzet, nem mondom. A párod bizonyára nem tudná elnézni, hogy utcára kerüljenek a szülei, de elsősorban magatokra kell gondolnotok. Főleg ha azok a szülők ilyen arcátlanul kihasználnak titeket. Így még azt sem mondanám, hogy fogadjátok be őket. De gondolom hely sem nagyon van. Ne haragudj de még mindig nem tudtam napirendre térni afelett, hogy apránként eladták és leamortizálták a lakást, ami a szeretett(?) gyermeküké.
2013. dec. 23. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Annyira hihetetlenül hangzik, hogy a párod szülei egy élet alatt nem voltak képesek semmit sem összegyűjteni, nincs egy ingatlanjuk, egy bútorjuk, semmijük. Mit csináltak egész életükben? Ha továbbra is támogatni szeretnétek őket nem marad más hátra, mint jobb munkát, másodállást keresni, vagy kimenni külföldre. Talán én azért választanám a külföldet, mert ebből a szorult helyzetből nem nagyon tudtok másképp kilábalni.
2013. dec. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!