Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleim meddig kötelesek...

Szüleim meddig kötelesek eltartani?

Figyelt kérdés
vázolom a helyzetet: 19 éves vagyok de már azzal fenyegetnek hogy kidobnak,iskolába gyakorlatilag járok elvileg nem,úgy történt az egész hogy érettségi évben megbuktam tehát egyetemre nem jelentkezhettem,októberben megcsináltam az érettségit,addig benyomtak szüleim egy okj-s képzésre,ahol érettségi nélkül jelentkezhettem mondván majd később bemutatom,nos engem rohadtul nem érdekel ez a suli ahova járok nem az én világom,egyébként kiskorom óta tettek pénzt szüleim a taníttatásomra,most márciusban indulna egy képzés ami érdekelne csak elég sok 300.000ft és nem biztos h kifietnék. kérdem én ilyenkor nem erre gyüjtöttek?tehát suliba nem járok most melózni néha alkalmi munkák de azt is azért hogy a sportolásom támogathassam vele anyagilag,és fenyegetnek hogy kidobnak meg hogy kaját is magamnak kell majd megvennem.vélemények?
2013. dec. 9. 21:50
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
67%
Igazuk van.Lusta dög vagy,húzz el otthonról a francba.18 év után ki is tehetnek a házból ha akarnak.
2013. dec. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem a szüleid ostobák. Tök rendes tőlük, hogy félretettek neked pénzt, de hol marad a lelki támogatás? Az lenne a lényeg...hol van abban a támogatás, hogy kidobnak? Így nehezen fogsz tudni előre haladni az életben. Sajnos tapasztalat, az én szüleim is ilyenek. Sose váltották be, de egész életemben ott volt a kard a fejem felett, hogy vagy intézet, vagy aluljáró. Hát kösz. És ilyenkor én érzem magam pocsékul, hogy lelkileg alig bírom összeszedni magam.
2013. dec. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
93%
Ha minden igaz 18 év után már nem kötelesek, de szerintem csak ijesztgetnek, hogy tegyél a tanulás érdekében!
2013. dec. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
51%
1 A saját gyerekeidet is ki fogod tenni az utcára? Remélem, nem lesznek.
2013. dec. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
48%

Az szép.. ilyenkor hálát adok az égieknek,hogy 19 éves létemre nekem soha a büdös életbe nem mondanának ilyet..

Sajnálom a helyzetedet kérdező..://

2013. dec. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
második: ismerős helyzet
2013. dec. 9. 21:56
 7/31 A kérdező kommentje:
mélységesen köszönöm!: D
2013. dec. 9. 21:57
 8/31 anonim ***** válasza:
86%
Milyen képzés érdekelne? Talán azért nem fizetnék, mert elég link vagy és othagynád.
2013. dec. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

igen ez is benne van a dologban,testépítéssel foglalkozom és egy személyi edző képzés,de pont ez az kiskorom óta foglalkozok a sporttal imádom az életem,persze hogy szívesebben csinálnék egy olyat ami érdekel is.

De ők félnek attól hogy otthagynám azt is de hát előbb irtam erről véleményt..

meg apám mondja hogy a felét szdjem össze kössz..2hónap alatt 150.000ft úgy hogy itthon semmi zsebpénzt nem kapok én nem vagyok nagyravágyó telhetetlen gyerek de úgy ámblok havi ezer forintot nem kapok(persze most itt az ünnepek alatt kaptam pénzt ruhára)de ilyen csak egyszer van az évben,tehát úgy összeszedni a pénzt hogy mellete még anyagi támogatást sem kapok nehézkes..

2013. dec. 9. 22:04
 10/31 anonim ***** válasza:
77%
19 évesen zsebpénzből szeretnéd állni a felét??? Vagyis azt is ők fizessék! Hmmm...
2013. dec. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!