Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleim meddig kötelesek...

Szüleim meddig kötelesek eltartani?

Figyelt kérdés
vázolom a helyzetet: 19 éves vagyok de már azzal fenyegetnek hogy kidobnak,iskolába gyakorlatilag járok elvileg nem,úgy történt az egész hogy érettségi évben megbuktam tehát egyetemre nem jelentkezhettem,októberben megcsináltam az érettségit,addig benyomtak szüleim egy okj-s képzésre,ahol érettségi nélkül jelentkezhettem mondván majd később bemutatom,nos engem rohadtul nem érdekel ez a suli ahova járok nem az én világom,egyébként kiskorom óta tettek pénzt szüleim a taníttatásomra,most márciusban indulna egy képzés ami érdekelne csak elég sok 300.000ft és nem biztos h kifietnék. kérdem én ilyenkor nem erre gyüjtöttek?tehát suliba nem járok most melózni néha alkalmi munkák de azt is azért hogy a sportolásom támogathassam vele anyagilag,és fenyegetnek hogy kidobnak meg hogy kaját is magamnak kell majd megvennem.vélemények?
2013. dec. 9. 21:50
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

ezt írtam???

pont azt hogy azért nehéz mert mivel nem kapok anyagi támogatást(itt zsebpénz)ezért a saját magamhülye kiadásait is magamnak kell fedeznem.így még nehezebb lesz kifizetnem

ezt írtam olvasd ujra:)

2013. dec. 9. 22:10
 12/31 anonim ***** válasza:
95%
Ne haragudj, de ha kiskorod ota ez az eleted (a sport), akkor miert nem tanultal es mentel egyetemre ilyen iranyba? Vagy, ha ez nem inspiral, akkor miert nem jutott eszedbe elobb penzt keresni ra, es nem most, hogy 2 honapod van ra? En egy eros gimi mellett tudtam dolgozni, es 150 ezernel joval tobbet felre tudtam tenni. Amellett, ezt nem csak en csinaltam, szamos ismerosom. A szuleid helyeben en biztos nem tamogatnalak, mert a viselkedesed alapjan nem erdemled meg. (azt mondjuk nem ertem miert raktak be egy olyan szakmara, ami nem erdekel, ebben ok is hibasak)
2013. dec. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

azért mert így a juttatások nem vesznek el családi pótlék tb stb..

azért mert amikor kiskoromban elkedztem 12-13évesen még nem tudtam hogy mondjuk személyi edző akarok lenni-.-

az utolsó évemet elcsesztm igen mindenki hibázik de rögtön kijavítottam"bár most vesztettem egy évet"amit én nem így élek meg.egyébként meg voltak a saját magam baja és okai amiért nem tudtam az utolsó évben úgy teljesíteni..

2013. dec. 9. 22:15
 14/31 anonim ***** válasza:
91%

Ne haragudj, de valahol én a szüleidet megértem.

19 éves vagy. Megbuktál vagyis nem tanultál, hogy normálisan le tudj érettségizni az osztálytársaiddal. Más dolgod nem volt csak a tanulás. Remélték hogy legalább egy normális okj vizsgát teszel, szakmád lesz. Erre te nem jársz be mert neked nem tetszik..Főállásod nincs, így végül is egy tanulatlan felnőtt embert tartanak el.

Te csak magaddal foglalkozol. Testépítés sem 2 forint, és kapaszkodj meg! Minden sarkon található személyi edző vagyis ezzel pénzt keresni nem nagyon lehet.

De te vagy kiakadva hogy a szüleidnek elég volt?? Pedig igazuk van

Csak hogy tud.

18 éves korodig kötelesek támogatni téged. Utána csak akkor ha nappali tanulmányaidat az ő segítségükkel tudod csak elvégezni. Mivel te nem tanulsz, így már 1 éve nem kötelesek eltartani..


A szülőket szidni azért mert elegük lett, hogy egy ingyenélő van a nyakukon, elég buta ötlet..Sok fiatal nem érdemli meg a szülők támogatását.. Azért a szülők sem birkák, hogy dolgozzanak mint az állatok csak azért mert a gyerekük nem képes érvényesülni..


Tanulni kellett volna..

2013. dec. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
88%
Az a baj, hogy te 19 evesen annyira eretlen vagy, hogy keptelen vagy belatni a hibaidat. Most is magadat mented. Te ugy erzed nem vesztettel el egy evet, a szuleid nyilvan nem igy latjak. Ok ketsegbe vannak esve, hogy a szeretett fiukbol nem lesz senki, mert nem csinal semmit. A nyar alatt, illetve az oktoberi erettsegid ota is boldogan ossze gyujthettel volna 150 ezret, akarmi is volt a bajod...
2013. dec. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

egyébként te azt honnan veszed hogy "nincs más dolgod csak a tanulás"

szerintetek egy 18-19éves gyereknek nem lehetnek komolyabb bajai csak a tanulás??

és így van nem csináltam meg akkor az érettségi hanem 5hónappal később de kit érdekel elvégeztem megcsináltam,most itt van szeretnék valamit lehetnék "tanult"->bár ez az én szememben relatív ki tanult és ki nem..

2013. dec. 9. 22:24
 17/31 A kérdező kommentje:

igen csak hogy ezt a képzést most találtuk

mit vagyok éretlen hányszor irtam le hogy hibáztam???

2013. dec. 9. 22:25
 18/31 anonim ***** válasza:
89%

"egyébként te azt honnan veszed hogy "nincs más dolgod csak a tanulás" "


Miért, mi más DOLGA van?! Semmi. Maximum hobbija és szórakozása lehet, DOLGA csak az, hogy tanuljon az iskolában!!!


Annyi felelősségérzetnek meg kell lennie egy 17-18 éves gyerekben, hogy ezt felfogja. Neked szemmel láthatóan mai napig nem sikerült ezt összehozni, pedig már elmúltál 19....

2013. dec. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%
Elmész dolgozni, összeszeded a vágyott képzésre a pénzt. Később is elvégezheted. Neked is vannak kötelezettségeid, amiket vastagon megszegtél, de úgy látszik te csak a vélt jogaidat akarod érvényesíteni.
2013. dec. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
17%
Imádom az embereket...csak pénzben tudtok gondolkozni, szerintetek minden olyan simán és egyszerűen megy...viszont titeket nem fenyegettek azzal állandóan, hogy kitesznek az utcára. El se tudjátok képzelni, milyen érzés ilyen bizonytalanságban élni még akkor is, ha igazából nem tesznek ki, csak folyamatosan ezt kapod, ha elkövetsz egy hibát. Elfeledkeztek a legfontosabb dologról, a lelki támogatásról és valószínű, azért, mert ti megkaptátok, a kérdező meg nem. Tudjátok egyáltalán, mekkora stressz az, hogy azzal fenyegetnek, hogy HAJLÉKTALAN leszel? Egy ilyen stressz mellett mégis hogy legyen az embernek lelki ereje egyszerre iskolára, dolgozni, félretenni, a pénzből magát is ellátni? Nem kéne még a kis faßom is?:D Oké, hogy nevelés miatt van, hogy tanuljon, de baromi hülyén oldják meg és ezzel sokkal több rosszat okoznak, mint jót.
2013. dec. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!