Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleim meddig kötelesek...

Szüleim meddig kötelesek eltartani?

Figyelt kérdés
vázolom a helyzetet: 19 éves vagyok de már azzal fenyegetnek hogy kidobnak,iskolába gyakorlatilag járok elvileg nem,úgy történt az egész hogy érettségi évben megbuktam tehát egyetemre nem jelentkezhettem,októberben megcsináltam az érettségit,addig benyomtak szüleim egy okj-s képzésre,ahol érettségi nélkül jelentkezhettem mondván majd később bemutatom,nos engem rohadtul nem érdekel ez a suli ahova járok nem az én világom,egyébként kiskorom óta tettek pénzt szüleim a taníttatásomra,most márciusban indulna egy képzés ami érdekelne csak elég sok 300.000ft és nem biztos h kifietnék. kérdem én ilyenkor nem erre gyüjtöttek?tehát suliba nem járok most melózni néha alkalmi munkák de azt is azért hogy a sportolásom támogathassam vele anyagilag,és fenyegetnek hogy kidobnak meg hogy kaját is magamnak kell majd megvennem.vélemények?
2013. dec. 9. 21:50
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
82%
Kedves 20-as. Apam meghalt, a noverem pszichiatrian volt, anyam meg annyira depresszios, hogy allami gondozasba akartak venni. Szerinted mennyi lelki tamogatast kaptam en? Es anyagit? Ha midenki azon sajnalkozna, hogy milyen rossz neki, senki nem haladna elorebb. Az afrikai kisgyerek se kap se lelki, se viz tamogatast. Attol meg elnie kell, es a maga modjan kuzd is ezert. A baj ott van, hogy a kerdezo bizonyos szempontbol nagyon jo helyzetben van, es megsem kuzd.
2013. dec. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
96%

" egyébként te azt honnan veszed hogy "nincs más dolgod csak a tanulás"

szerintetek egy 18-19éves gyereknek nem lehetnek komolyabb bajai csak a tanulás?? "


Nekem is van 19 éves fiam, és tudom, nincs más dolga mint hogy tanuljon. Nem kell 8-12 órát dolgoznia, nem kell iskola után bevásárolnia, főzni, mosni,takarítania. Neki csak annyi dolga van, hogy suliba menjen, hazajöjjön tanulni, tanulás után edzésre menjen, utána megint tanuljon egy kicsit ha van még tanulnivalója.

Ennyi a dolga. Azt hogy éppen lelkileg milyen passzban van, az még nem ok arra hogy hanyagolja a tanulást.

Felnőtteknek is van ezer lelki gondjuk, mégis mennek dolgozni, fizetik a számlákat, főznek, mosnak, takarítanak...


Te egyszerűen lusta voltál, tojtál mindenre. Így most viseld el a következményeit..


Azért ne sajnáljunk már minden léhűtőt mert képtelen felfogni hogy a tanuláson múlik a jövője..

2013. dec. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
93%

Időpont ma 22:40


Igen, minden a pénzről szól. Mert minden pénzbe kerül.

Ha valaki tisztábban van azzal hogy mit várnak el tőle, és teljesíti is, akkor nem kell attól félnie, hogy hajléktalan lesz. Akkor nem kapja a fejéhez állandóan hogy kirúgják a lakásból menjen ahová akar.

Tudod teljesíteni kell, és nem a lelki támasszal jönni..

2013. dec. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
90%

Én szülő vagyok. Igaz a fiam még csak 11 osztályos, de ha szóba esik a továbbtanulás ő szent elképzelése, hogy a Testnevelési Egyetemre szeretne jelentkezni és ezért a testnevelésből szeretne emelt szinten érettségizni.

Bökkenő nála a következő:

1. Biztos vagyok benne, hogy le fog érettségizni. Viszont nagyon nem mindegy milyen eredménnyel. Mivel őt csak a sport érdekli és egyéb tantárgyból nem nyújt kimagasló teljesítményt. így nem sok esélye lesz hogy bejusson. Ha valami oknál fogva mégis bejutna, nem biztos hogy el is tudja majd végezni. De ha el is végzi, még akkor sem biztos, hogy munkát is fog találni a szakmába. Ennek tudatában mi kijelentettük, hogy csak államilag finanszírozott formában jelentkezhet a költségtérítési formát nem mi fogjuk állni.

2. Ha nem veszik fel egyetemre, akkor bizony neki NAPPALI képzésű okj-s vagy szakmunkás képzésben kell továbbra is maradnia, kizárt hogy felnőttképzésre járhasson.

Elképesztően makacs tud lenni és józan paraszti ésszel képtelen felfogni, hogy mennyi tucat szak illetve szakma van a piacon és bizony, hogy a szülő élete végéig eltartsa egy kissé meredek elgondolás részéről , mert ugyebár az apjával kettőnk fizetés jó ha megüti a 250000 forintot. Mi állandóan osztjuk neki az ívet, szerencsére őt még lehet befolyásolni és elfogadja amit végső szónak kimondunk, viszont elég kemény szócsata zajlik ez ügyben. Hogy és mint legyen... mert a jövőképe a béka feneke alatt van. Inkább élj a mának , és azt csináld ami jól esik! Viszont az élet egészen más meglepetésekkel tarkított! Ebből kiindulva én meg tudom érteni a kérdező szüleinek az aggodalmát.... Főleg mert a kérdező írásából arra lehet következtetni, hogy képtelen normális , jövőbelátó döntéseket hozni :

- Tanulni azt nem szeretett illetve szeret

- Egy dolog hogy megtakarítás van a tanulásra, viszont az már nagyon nem mindegy hogy milyen tucat szakot választ, mert ahhoz van csak kedve és más szóba sem jöhet...Ha elvégzi talál-e majd munkát utána?

Az hogy fenyegetnek ... az megint egy más dolog.

Szerintem azért teszik ezt, mert úgy érzik neveléseddel zsákutcába értek.Egy végső próbálkozás: kifogytak az eszközökből...Remélem mi nem fogunk ilyen irányba elmenni gyermekünkkel kapcsolatban.... a fenyegetés soha nem jó stratégia, még akkor sem ha a SZÜLEIDNEK VAN IGAZUK!!!!

1,IDEJE LENNE FELNŐNÖD VÉGRE!

2,BELÁTNOD, HOGY NEM MINDEN FEHÉR ÉS FEKETE!/ NEM MINDIG AZ VAN AMIT SZERETNÉNK, AMIT ELKÉPZELTÜNK MAGUNKNAK!

3,FELELŐSSÉGET KÉNE VÁLLALNOD MAGADÉRT ÉS AZON AZ ÚTON LENNI, HOGY A SZÜLEIDRŐL MINÉL HAMARABB LE TUDJ VÁLNI.

MERT CSAK EZEK UTÁN LEHETNEK ELVÁRÁSAID VELÜK KAPCSÁN!

2013. dec. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!plussz a rohadt erettsegi is azert volt szenvedes mert kettannyelvube jartam.nemetul erettsegizni...fujj.de legalab meg lett a felsofokum.egyebkent ha nem tanulnek tovabb egy erettsegivel es egy felsofoku nyelvvizsgaval mennyi lehetne a max amit kereshetnek?a nyelvvizsga szamit valamit?
2013. dec. 10. 00:31
 26/31 anonim ***** válasza:
74%

A 14-es válaszoló tökéletesen leírta azt, amit gondolok.


Amúgy a nyelvVIZSGA nem számít semmit a munkaerőpiacon, tök mindegy, hogy milyen cetlid van. Ami fontos, az a nyelvtudás. Van aki felsőfokúval is csak nyökög. Nekem az elmúlt 20 évben soha nem kérték egy állásinterjún sem, hogy van-e nyelvvizsgám, hanem beszélni kellett.

2013. dec. 10. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Még annyi: egy érettségi és egy nyelvvizsga (még ha jól is tudsz németül) még nem nagy cucc manapság. Valami szakma kéne hozzá, mert ezzel mégis hol akarsz elhelyezkedni? Talán eladónak lehet...
2013. dec. 10. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

# 25


Azzal, hogy tudsz németül még semmihez nem fogsz érteni. Gondolom ha utáltad a tanulást akkor tanítani nem szeretnél németet gyerekeknek, illetve annyira nem vagy jó, hogy pl. szakfordító vagy tolmács legyél.


Esetleg kimehetsz ausztriába vagy németországba valami alja melóra, de ott nem fogják jó szemmel nézni, ha lusta vagy...

2013. dec. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
80%
18, ha tanulsz, akkor talán 23. A 18.életév biztos, mert addig kiskorú vagy, a többit nézd meg egy hatályos jogszabályban.
2013. dec. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
92%
Nem értem mi a problémád. 19 évesen bárhogy is nézzük, felnőtt az ember. Ha akarsz valamit, vedd meg! Ha nincs pénzed, dolgozz. 26 éves vagyok, 13 éves korom óta dolgozok, általános iskola, gimnázium és egyetem mellett! A legrosszabb munkákat is elvégeztem, tesco, gyár stb...ha nekem megy, neked mért nem? Mindent a saját erőmből értem el, a szüleim elváltak, mindketten munkanélküliek. Emellett én kitűnőre érettségiztem és egy csomó végzettséget megszereztem. Ez csak "segg" kérdése, hogy leülsz-e és tanulsz, aztán pedig elmész dolgozni vagy ülsz azt nézel. És ha azt hiszed, hogy akkor biztos testileg vagyok elhanyagolva, akkor közlöm hogy karate edző és nemzetközi szintű versenyző vagyok. Szóval fiacskám kösd fel a gatyát mert csak annyi a bajod hogy jó dolgodban nem tudod mit csinálj!
2013. dec. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!