Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleim meddig kötelesek...

Szüleim meddig kötelesek eltartani?

Figyelt kérdés
vázolom a helyzetet: 19 éves vagyok de már azzal fenyegetnek hogy kidobnak,iskolába gyakorlatilag járok elvileg nem,úgy történt az egész hogy érettségi évben megbuktam tehát egyetemre nem jelentkezhettem,októberben megcsináltam az érettségit,addig benyomtak szüleim egy okj-s képzésre,ahol érettségi nélkül jelentkezhettem mondván majd később bemutatom,nos engem rohadtul nem érdekel ez a suli ahova járok nem az én világom,egyébként kiskorom óta tettek pénzt szüleim a taníttatásomra,most márciusban indulna egy képzés ami érdekelne csak elég sok 300.000ft és nem biztos h kifietnék. kérdem én ilyenkor nem erre gyüjtöttek?tehát suliba nem járok most melózni néha alkalmi munkák de azt is azért hogy a sportolásom támogathassam vele anyagilag,és fenyegetnek hogy kidobnak meg hogy kaját is magamnak kell majd megvennem.vélemények?
2013. dec. 9. 21:50
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
86%

Én is amondó vagyok, hogy ha a szüleid nem támogatják a szándékaidat, akkor magadnak kell megoldanod. Ha elvileg OKJ-ra jársz, akkor jelentkezhetsz diákmunkára, sok cég van, aki olyan diákot keres, aki heti x nap rendelkezésre áll. A nyelvtudásod diákmunkánál jól jöhet. Vállalhatnál fordítást is, meg hasonlód. Végszükség esetén elmész valamelyik gyárba "droid" munkára, a Tescóba árufeltöltőnek, vagy ilyesmi. A minimálbér nett hatvannégyezer, ha jól tudom. Annak egy része elmegy testépítésre, egy részét félreteszed, és ha következő évben indul a képzés, jelentkezhetsz rá.


Szerintem ha a szüleid látják, hogy komolyan gondolod, támogatni fogják. Tény, hogy hibáztál, de helyre lehet hozni. Csak egy évet rá kell szánnod. A szüleid szerintem azt várják, hogy lépjél, és ha már bizonyítottál, akkor segítenek. 300000 forint azért nem kevés pénz, szerintem azért nem adják oda, mert nem biztosak benne, hogy lesz eredménye. Sportoló vagy, van kitartások. Bizonyíts nekik, aztán hajrá, de azt ne várd, hogy 19 évesen minden egyből a popód alá tesznek. Nem kötelességük.

2013. dec. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!