Ki lehet semmizni az egyik testvért eltartási szerződéssel?
Figyelt kérdés
A szituáció:
Egyik testvér rávenné a szülőket, hogy adjanak el mindent (családi ház+nyaraló) építsenek egy közös házat, ami panzióként is üzemel. A panzió a testvér nevén lenne teljesen, cserébe a szülőkkel lenne egy eltartási szerződés, kapnának egy szobát stb.
A másik testvér így gyakorlatilag kiesik az örökségből.
kis adalék: ez mint üzlet egyelőre biztos ne éri meg a szülőknek, hiszen el tudják látni magukat, van elég nyugdíj stb. De a szervezkedő testvér rábeszélőkéje jó és jobb is a kapcsolata a szülőkkel, jó eséllyel keresztül fogja tudni vinni.
Mennyire lehet így kisemmizni valakit az örökségéből?
2012. jún. 10. 10:25
1/7 anonim válasza:
Így a másik testvér tényleg nem kap majd semmit, mert nincs is mit. Hiszen a szülők életükben azt tesznek a vagyonukkal, amit akarnak, ebben az esetben nem marad utánuk olyan, ami öröklés tárgyát képezné.
2/7 anonim válasza:
itt nem az örökségből lesz a testvér kisemmizve, hiszen az még nincs. amíg élnek a szülők, addig a vagyonukkal azt csinálnak amit akarnak. Ha a testvér rábeszéli őket akár ezt is.
3/7 anonim válasza:
Így igaz, ez még nem örökség, de az eltartási szerződéssel még lesz a testvérnek kötelező része ugyanis abban benne van hogy a szülőket ellátja, rendesen gondozza, haláluk után tisztességesen eltemetteti őket,de attól még a kötelező részt ki kell fizesse majd, ahol nem is kell fizetnie az az örökösödési szerződés.
4/7 anonim válasza:
De mire kötne a testvér eltartási szerződést? Ha nem marad vagyonuk a szülőknek, akkor nem is lehet a gondozásukért cserébe örökölni.
5/7 anonim válasza:
Az én anyukámat, a nagyapám eltartási szerződéssel semmizte ki, ami megtámadhatatlan. Halálos ágyán írta alá, az okát nem tudjuk. Valószínű, hogy a szeretőjére akarta hagyni az összes vagyonát, ami sikerült is.
6/7 A kérdező kommentje:
jó, igaz itt valóban nem örökségről van szó, hanem így vagy úgy a szülők odaadják mindenük az egyik gyereknek egy szobáért meg esetleges gondozásért (amit egyébként a nyugdíjukból is könnyen fedezhetnének). A kb 15 milliós vagyon pedig így az egyik testvérhez kerül és ha jól értem utólag már semmi sem tehető.
2012. jún. 10. 12:48
7/7 anonim válasza:
Bocs ha nyers leszek, de a szerződés létrejöttétől számítva 15 éven belül hal meg az örökhagyó, akkor is jogot formálhatsz a kötelesrészre, mert a hátrahagyott vagyonba beleszámítják a halált max 15 évvel megelőzően ajándékozott javakat is (bizonyos érték felett ami nem tudom mennyi, azt hiszem 20e forint)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!