Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyenkor nem annak kellene az...

Ilyenkor nem annak kellene az elsőnek lennie, hogy lakást vegyünk a gyereknek?

Figyelt kérdés

A párom most örökölt, két közös gyermekünk van. Egyikük egyetemista, albérletben él Pesten, a másik még általános iskolás. A párom mindkét gyereknek itt, vidéken akar venni lakást, amit valószínűleg nem fognak használni, ki akarja adni ezeket, hogy ebből bevételünk legyen.

Én ezzel nem értek egyet, hiszen ha a nagyobb kap egy lakást, oda majd a kicsi is költözhet, ha ő is egyetmista lenne. Ti mit gondoltok?


2017. dec. 22. 14:13
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
34%

Ez egyszerű matek. Ki kell számolni, melyik éri meg jobban.

Én nem tudom, mennyi pénzről, melyik településről, miylen négyzetméterárakról van szó, de szerintem az a verzió térül meg jobban, amit a párod kitalált.

Te meg érzelmi alapú döntést szeretnél hozni.

2017. dec. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 babyboom567 ***** válasza:
70%

Kedves Kérdező!

Nem tudom mennyi pénz,de én úgy gondolom,hogy

-ha nem elég a pénz ahhoz,hogy Pesten 2 lakás,

akkor 2 lakás ahol a férjed mondja, és kiadni

-minkét bevételt lakáskasszába fizetni vagy

-egyik bevételt nagyobb gyereknek adni albira,másikat lakáskasszába kicsi gyerek részére vagy

-1 lakás pesten SAJÁT NÉVRE, ahol most a nagy lakhatna,idővel a kicsi is,viszonyt szerintem ez a legrosszabb hisz így nem gyarapszik a pénz.

2017. dec. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
43%
Aztán ha egy lakás lesz mégis a két gyereknek, pláne az egyik nevére, ne csodálkozzatok ha a gyerekeitek marni fogják egymást, amiért az egyik többet kapott...
2017. dec. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
25%
Nekem is az lenne a logikus, hogy Pesten vegyek. Szomorú lennèk ha a fèrjem nem így gondolnà. Sokan nem tudjàk/akarjâk elfogadni h a "gyerekek" àltalàban nem mennek haza, hanem egyetem utân ott maradnak ahol munka van.
2017. dec. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
22%

Én vennék két kicsit, a nagyot koleszba küldeném, hülye, aki manapság albizik, hacsak nem szobát bérel..


A két lakást kiadnám drágán, vennék belőle hitelre egy 3. Lakást, amit szintén kiadnék.


Így a 300 ezer ft körüli bevétel simán fedezné a hitelt, a nagynak meg a kicsinek pedig minimálisan emelném az életszínvonalát. Ha a nagy befejezi a sulit, vagy letesz egy diplomát, vagy állást szerez(nem munkát) és nem fejezi be az egyetemet, tehát akárhogy is, de már letett valamit az asztalra, akkor megkaphatja az egyik lakást.


Ugyanígy a kicsivel is.


Biztos nem adnék csak egy gyereknek valamit. Ismerősöm így járt. A báttyának arany élete volt, hajója meg egyetemei meg luxuscikkei, aztán jött a csőd és a fiatalabb tesónak semmi nem jutott..

2017. dec. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem is logikusabb lenne Pesten venni egy lakást. Amíg a nagyobbik gyerek ott tanul, addig neki van hol laknia és nem kell albérletre költenie a pénzt, ami hatalmas kiadás (100.000 alatt már nem is nagyon lehet találni, max. szobát és megsúgom, hogy nem kap mindenki kollégiumot, így valakinek nincsen más választása) és ha még van hely, akkor esetleg be is költözhet mellé egy szaktársa/ismerőse, amiből származna pénz. Később pedig, ha a kisebb is Pestre szeretne majd egyetemre menni, akkor nem lesz probléma a lakhatása, de ha nem, akkor is ugyanúgy ki lehet adni. Szerintem egy pesti lakásba nem nehéz albérlőt találni és nagyon magas összegeket el is kérnek érte, szóval szerintem azzal nem járnátok rosszul. Én úgy gondolom, hogy vidéki lakással már nem lenne ez a helyzet, de persze, attól is függ, hogy melyik város, hol stb., mert egy egyetemvárosban nyilván jobban keresik, mint az isten háta mögött. Nekem egyébként rengeteg ismerősöm van, ahol a gyerekeknek vettek lakást és így csinálták...az egyik osztálytársam is mikor leérettségizett, akkor kapott egy lakást, ahová később a két testvére is beköltözött, ez így volt megbeszélve és kifejezetten örültek neki ők is, nem okozott semmi problémát. Legalább nem egyedül laktak és nem is totál idegenekkel kellett összecuccolniuk, hanem a saját testvéreikkel. Egy időben én is laktam együtt a tesómmal és a párjával, nem volt semmi gond egyikünk számára sem, holott több mint 10 év korkülönbség van köztünk, úgyhogy én azt mondom, hogy ez sokkal jobb, mint idegenekkel élni. Persze, ezeket előre le kell beszélni, hogy ti ezt hogyan képzelitek el és nem akkor közölni a gyerekkel, hogy akkor most odaköltözik hozzád az öcséd/hugod is.
2017. dec. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem, ha valóban ki tudjátok adni arrafelé, a kiadható ingatlan jó ötlet. Jó bevételi forrás, ezt össze lehet rakni későbbre, lehet mindkét gyereknek lakáskasszát nyitni, ami nagyon jó befektetés lakáscélból (nem vagyok ügynök, nekem nagyon bejött a dolog saját lakás vásárlásakor).

Ha két gyerek van, egyformán célszerű segíteni őket, nem rásózni őket egymásra. A szüleim annyit segítenek nekem lakásügyben, mint öcsémnek, és ez így fair. Nekem már van lakásom, öcsémnek pedig gyűjtik a pénzt, hogy legyen neki is, amikor úgy dönt, nem lenne jó neki az én lakásomban, mert eleve más településen dolgozik, és van, amikor külföldre is utaznia kell a munka miatt, így jobb neki az albérlet most, főleg, hogy a cégtől erre albérlet támogatást is kap.

Mellesleg az örökség az örökös magánvagyona, és ő dönt róla egyedül, akkor is, ha hülyeséget csinál, de szerintem nem gondolkodik rosszul, csak aztán fialtassátok a pénzt, ami az albérletből bejön. :-)

2017. dec. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
57%
Nem kell egyetértened, ő dönti el, mire költ.
2017. dec. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
51%

Nem kell egyteértened, az ő pénze. Ha lóversenyre költené, abba se szólhatnál bele.

Szerintem amúgy ez a legjobb döntés, amit hozott.

2017. dec. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Szerintem jelengeg ez a legjobb ötlet a férjed részéről.A kicsi még kicsi, honnét tudjátok hova akar egyetemre menni? Arar e egyáltalán. A nagyobbik ha befejezi az egytemet sem biztos Bp- en fog lakni, valószínű ott ahol jó munkát kap, lehet nem az országban. Jobb kiadni két lakást és akármi van, abból van bevétel. Amúgy a férjed pénze kizárólag, ebben neki kell döntenie.
2017. dec. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!