Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem tudjuk, hogy ki az apja a...

Nem tudjuk, hogy ki az apja a gyereknek, ilyenkor mi lesz?

Figyelt kérdés
Rövid leszek : anyum terhes lett egy egyéjszakás kalandból így nem tudja a férfi vezetéknevét, telefonszámát, valószínűleg már nem fogjuk az apát megtalálni. Anyum viszont szeretné megtartani a babát és az érdekelne, hogy ha megszületik mit fognak írni az "apja neve" részhez ? Kinek a vezetéknevét fogja kapni ?
2016. dec. 25. 22:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%
Anyukad vezeteknevet fogja kapni
2016. dec. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%
Anyuka vezetek nevet kapja, apas resz uresen marad. Gyamhivatalba szules utan kb 1honappal berangatjak, hogy nevezze meg az apat.. Megmondja, hogy nem szeretne kepzelt apat nevezne meg es a kepzelt apa neve lesz ott.. Nagyabol ennyi
2016. dec. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
31%
anyukád könnyűvérű ..
2016. dec. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
51%

3#felnott no az ő dolga!

Kerdezo: apa nevehez anya vezetekneve kerul, mivel senki sem tesz majd apasagi nyilatkozatot, senki sem veszi a nevère.:)!

2016. dec. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
73%
És én még azon csodálkoztam hogy a tinik miért nem képesek védekezni.. most már értem. Ha egy felnőtt, meglett nő se képes erre, mit várok a tiniktől? Meg anyukád azért remélem elment egy teljes nemibeteg szűrésre, minden rosszindulat nélkül.
2016. dec. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem a kérdező van sz...ószban, nem az anyukája.
2016. dec. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
49%

Első körben nem írnak semmit az apja nevéhez. Utána majd kap anyukád levelet a gyámhivataltól, hogy menjen be, az apával együtt. Anyukád bemegy egyedül nyilván, ott jegyzőkönyvbe veszik, hogy ezért meg azért nem jött vele el az apa, aztán ha nem akar, nem is nevez meg senkit (nyilván nem is tud, ha nem tudja a férfi nevét, elérhetőségét).

Innentől kezdve a gyerek három éves koráig legkésőbb ún. képzelt apát jegyeznek be. Egy fiktív férfinevet, fiktív adatokkal. Általában a gyerek anyjának apai nagyapja vezetéknevét, és egy tetszőleges keresztnevet szoktak választani, de természetesen az anya mondhat másik vezetéknevet is, csak az a lényeg, hogy ilyen nevű, ilyen születési idejű ember ne létezzen.

Ezek után a gyerek viselheti továbbra is az anyja vezetéknevét, de viselheti a képzelt apa nevét is.

2016. dec. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
68%
Ha anyád férjnél van, akkor a férje nevét. Ha nem, akkor anyádét. Hihetetlen számomra, hogy ilyen ember az anyád, és még meg is osztja veled aprócska titkát.
2016. dec. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
85%
Ez így tuti kamu!Valószínűsítem,hogy maga a kérdező keveredett egy éjszakás kalandba....
2016. dec. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
64%
Kamu, szerintem is😂😂😂
2016. dec. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!