Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elnyomtak és most nem fogadok...

Elnyomtak és most nem fogadok el semmit?

Figyelt kérdés
Szegény édesanyám, túlféltett, sokszor útmutatás helyett inkább tiltott. Pedig buta nem voltam és nagyon jól fel tudom magam találni, ha hagyják és nem helyettem gondolkodnak. E miatt önállótlan lettem, de már javul a helyzet. Most saját lakásom lesz, és édesanyám szeretne segiteni a bútorozásban de én nem szeretném. Úgy érzem akkor az már nem teljesen az enyém, buta gondolat ugye? Nem volt eddig semmim, amit igazán magaménak mondhattam, amiben magam döntjettem, viszont most lesz ez és valahogy úgy érzem ebbe nem akarom, hogy beleszóljanak. Úgymond a magam ura leszek.
2017. nov. 28. 11:24
 1/6 A kérdező kommentje:
Ezt egy olyan ember mondja, aki eddig mindenkit magánál felsőbbrendűnek tartott.
2017. nov. 28. 11:27
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen természetes, hogy önállóan rendezi be a lakását az ember. Édesanyád elmehet veled lakberendezési áruházakba nézelődni, tanácsot adhat, de nem vagy köteles megfogadni azt. Én a helyedben így járnék el.


Teljesen normális hogy nem szeretnéd hogy beleszóljanak, a te ízlésed teljesen más mint anyudé, nem a klónja vagy, hanem egy önállóan gondolkodó, személy. :) Hallgasd meg, lehet mond pár hasznos dolgot, de ha olyat akar megvetetni veled amit te nem szeretnéd, akkor ne engedd. ;)

2017. nov. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

Az igazán okos ember mindenkit meghallgat és utána leszűri belőle a számára hasznosíthatót.

Én diplomásként életem egyik legjobb receptjét egy analfabéta cigány asszonytól tanultam.

Tanulni nem szégyen, ha nem kevered össze az irányítással.

Nagy különbség, hogy valaki "beleszól" (irányít) vagy hozzászól (tanácsol valamit), ezért most ne ess a ló túlsó oldalára azzal, hogy minden anyádtól jövő dolgot alapban elutasítasz!

2017. nov. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Teljesen jó gondolat. A te lakásod lesz, így te döntesz a berendezésről is.


Tudod az a különbség a tanács és a beleszólás között, hogy a tanácsot kérik. Ebből fakad, hogy nem vagy köteles elfogadni, hogy egy másik ember megmondja neked mit csinálj, még ha ő az édesanyád akkor sem. Szuverén ember vagy. Én magammal sem vinném. Előtte beszélnék vele és kérném, hogy mondjon pár jó tanácsot, amit ő már megtapasztalt ami a választást segíti, de ennyi.

2017. nov. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
37%
Meg kellene hallgatni az anyukádat.Frissen vásárolt lakást,házat nem szabad rögtön berendezni. Ha kialakulnak a közlekedési szokások,hol érzi magát fittnek a növények,a beszűrődő nap fénye zavaró-e,esetleg a szomszéd televíziója hangos neked,hallottam rossz szellőzési bekötésekről (a konyha és az illemhely egy szellőző rendszerre lett kötve!)stb.. Ha az anyukád nem bántott téged akkor miért mondod,hogy elnyomtak? Azt ne felejtsd el,amit te kaptál azt továbbviszed még akkor is ha nem akarod,viszont az pozitív ha tudunk valamit,valamihez hasonlítani.
2017. nov. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki úgy rendezi be a lakását ahogy akarja. Ha te nem akarsz beleszólást akkor ennyi. Nem mindenki viszi vásárolni az anyját is ha magának akar venni valamit. Nem akarsz tanácsot. Ezt el kell fogadni. Ne legyen miatta lelkiismeret furdalásod. Ha kérdezi anyud elég annyit mondani hogy megoldod.
2017. nov. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!