Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem fogadok el segitséget...

Nem fogadok el segitséget senkitől?

Figyelt kérdés
Amig a párom nem dolgozott, elhivtam ide-oda, nem éreztem tehernek. Fordult a szerencse, most ő dolgozik én nem de egyszer-kétszer tudtam hagyni neki, hogy fizessen mostmár nem. Akármit akar venni, segiteni, fizetni az óráimat, nem tudom neki engedni. A szüleimet is elutasitom ebből a szempontból. Nem tudom elfogadni a segitséget, egyszerűen.
2016. ápr. 24. 11:09
 1/4 A kérdező kommentje:
Szóbal szeretek segiteni se teherként élem meg ha nekem kell segitség.
2016. ápr. 24. 11:10
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha te is fizettél a párodnak,akkor miért érzed ezt tehernek? Egy párkapcsolat arról is szól,hogy segítsék egymást ahogy lehet.

Újra,fordulhat a kocka,akkor mi lesz?

A büszkeséged miatt nem jársz majd be órára,ami a jővőre nézve jól jönne?

Vagy elfogadod a segítséget vagy nem válogatsz és elválalsz bármi munkát akkor lesz pénzed és nem lesz kellemetlen számodra az ami a család szót jelenti...

Sokan örűlnének a helyedben,hogy ilyen esélyeket kapnak,hogy képezhetik magukat más pénzén és nem kell minden sz.r munkát elvállalni,mert különben éhen halna.

Egyébként,meg te is adtál,így természetes hogy viszonozni akarja.

2016. ápr. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tök nehéz dolog elfogadni. Szerintem azért, mert ott van a fejünkben, hogy ez nem változtat e a kapcsolaton. Hogy vajon nem befolyásolja e a kötődésünket az, hogy hasznos a másik. És hogy a másik nem kezd e hasonlóan kételkedni, hogy ne e ezért fontos nekünk.


Nekem barátaimmal volt ilyen szitu nem párkapcsolatban. Ott jól sült el a dolog,mert akitől segítséget kértem és adtak azokkal ez valahogy mélyített az egészen. De van azért olyan is, aki eleve nem volt annyira közel hozzám és az meg attól sem lett közelebb, hogy segített adott pillanatban.


Neked szerintem mindenképp bele kellene ezekbe menni. Meg kellene tanulnod elfogadnod. És úgy fogadni el, hogy a másiknak öröm legyen, hogy adott. Mert lehet rosszul is elfogadni.

2016. ápr. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Önbizalomhiányos emberek szoktak így viselkedni.


Mintha görcsösen azt akarnád bizonyítani, hogy te soha senkire nem szorulsz rá. Azt kéne végiggondolnod, miért van ez benned. Ha nő vagy, akkor addig tedd rendbe ezt magadban, amíg gyereket nem szülsz, mert utána mindenképp néhány évig anyagilag a párodra leszel utalva, és ezt nagyon rosszul fogod ezt megélni.

2016. ápr. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!