Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan oldanatok meg?

Hogyan oldanatok meg?

Figyelt kérdés

A helyzet röviden :


Barátnőm 50kmre lakott tőlem így össze költöztünk, már 3 éve vagyunk egy pár.

Ahol lakom ott találtunk munkát neki is. Viszont ő műkörmös így nem csak itt hanem szuleinel is van vendége kB 6fő.


Ti hogyan oldanatok meg hogy az ottani vendégeit is vállalni tudja, mert minden 2, hvgn megy haza?

Ahol most el itt is vannak vendégei kb15 fő, őket is hvgn és munka után vállalja..


Kort is 29f


2017. nov. 27. 18:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tehát az a baj, hogy minden második hétvégén elutazik 50 km-re műkörmöt építeni? Mi a kérdés, szerintem nem világos. Sokallod az utazás gyakoriságát?
2017. nov. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Most mi a probléma, nem értem. Ezek szerint tudja vállalni a régi vendégeit is, ha hazamegy 2 hetente, tehát meg van oldva.
2017. nov. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Hát ugye eddig úgy volt hogy hétvégén találkozunk nálunk és utána ő hazament Vagy én haza jöttem..

Most csak a hvgt tölti otthon a kormozes miatt. De közben itthon is kéne segíteni a két vállalkozásban,már csak azért is mert sok segítséget kap / kapunk és ennyit megérdemelnek szüleim..

Úgy kéne osszeszednie a vendégeit, s lehető legkevesebbet menjen, hogy itthon is segíteni tudjon . Na meg anyagilag sem kevés az üzemanyag


Mert én nappal is éjjel is dolgozom és segítek itthon is..

2017. nov. 27. 19:19
 4/11 anonim ***** válasza:
36%

Szóval jól értem, hogy van egy munkája, van egy hobbija (a műkörmözés), meg van két vállalkozás, amikbe be kéne segítenie?


Amikor összeköltöztetek, ő beleegyezett, hogy majd besegít a két vállalkozásba is? Ha igen, akkor szerintem elvárható tőle, hogy a munkája mellett megtegye. Ha közben változott a helyzet, és már nem akar/tud besegíteni, akkor az várható el, hogy ezt őszintén megmondja, megbeszélje veletek.


A hobbiját (a műkörmözést) pedig csinálja a szabadidejében, tehát a munkáján és a besegítésen felül maradó időben.


Ha viszont nem beszéltétek meg vele, hogy hajlandó lesz-e besegíteni a két vállalkozásba, akkor nem várhatjátok el tőle, hogy akár a munkája, akár a hobbija rovására azzal foglalkozzon, ha nem akar.

2017. nov. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Miben maradtatok?

Gondolom ugye meg lett beszélve, ha nem, akkor beszéljétek meg. Gondolom te tartod el, mert 15 vendégből nem lehet megélni

2017. nov. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A kormozes az amolyan mellék állás. Van egy fő állása, és ez amolyan mellék állás, plusz pénz
2017. nov. 27. 19:46
 7/11 anonim ***** válasza:

Akkor mondjuk leülsz vele és megbeszéled!

Hogy akarod máshogy megoldani?

2017. nov. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Neki mi a véleménye? Mi a gond? Nem akar besegíteni? Miért lenne köteles?
2017. nov. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%
tehát a meglévő két munkáján kívül még két munkát el kéne látnia. Te barátnőt akarsz vagy rabszolgát?
2017. nov. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
83%

Nyilván nem a 6 vendége miatt megy haza a párod 2 hetente 50 km-re, hanem hogy a családját is lássa, mert igénye van rá és ezt nem tilthatod meg neki! Hogy közben még ott is dolgozik, az dicséretes dolog részéről.


Van egy főállása, van egy mellékállása, pluszban dolgozik a rokonlátogatás alatt is, mi a fenét akarsz még?

Nagyon hamar meg fog unni téged és a szüleidet, ha még többet akartok belőle kipréselni!

Ha neked futja az idődből és az energiádból, akkor segíts be a szüleid vállalkozásába, de őt ne akarjátok beszippantani a családi taposómalomba és elzárni a saját családjától!

2017. nov. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!