Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti ezt hogyan oldanátok meg,...

Ti ezt hogyan oldanátok meg, ha erre kérnének titeket?

Figyelt kérdés

Egy barátnőmnek nem rég született babája. A párja felvetette a kisgyereknek gügyögve, hogy jól jegyezze meg ezt az arcot (enyémet), mert lehet hogy Ő lesz a keresztanyukája (én).

Tehát benne van a pakliban, hogy engem kérnek meg erre.

Hogyan lehet kevésbé bunkón jelezni, hogy gondolkodási időt szeretnék? Vagy ez számukra egyértelmű, hogy azt gondolják, hogy én nem akarom (nem így van)? Vagy ez is nagy felelősség?

És mi van abban az esetben, ha a párom nem akarja? Nem feltétlenül kell keresztapukának lenni? Vagy az is kell, ha már keresztanyuka van?

Hogy működik ez a keresztszülő választás, megkeresztelés?

Válaszaitokat köszönöm!



2015. szept. 23. 09:00
1 2
 1/14 anonim válasza:
77%
Túldimenzionálod. Az egésznek semmi komolyabb jelentősége nincs.
2015. szept. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Te tudod, hogy mit szeretnél? Mert nekem nem derült ki az írásodból, hogy te egyébként szívesen lennél a keresztanyukája vagy sem. Sőt, ha jól értem, akkor igazából nem is kértek fel még.

Nem kell keresztapuka is. Lehetsz te a keresztanyukája, akkor is ha a párod nem akar keresztapuka lenni. Sőt, az is lehet, hogy valaki más lesz a keresztapuka.

Nálunk pl. a két testvérem a keresztszülő és nem egy pár.

2015. szept. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

nálunk meg csak keresztapja van a fiamnak.

szerintem is tul van ez már gondolva a részedrol..

2015. szept. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha te leszel a keresztanyja, nem egyenlő azzal, hogy a párodat kérik fel keresztapának. Régen volt ez szokás, hogy akkor egyértelműen egy pár lett a keresztszülő, de például nővérem kislányának én vagyok a keresztanyukája, a férje bátyja pedig a keresztapja.

Nagy felelősség alatt mit értesz? Nem értem egészen pontosan. Hivatalosan a keresztszülőnek kell a gyereket a hit, vallás felé terelgetni,tanítgatni stb. Egy másik felfogás szerint a keresztszülőség egyenlő azzal, hogy 2x olyan drága ajándékot vesznek a gyerek szülinapjára, ballagására, vagy többet adnak mintha nem lennének keresztszülők. Úgy gondolom az utóbbinak nem erről kellene szólnia. Én sem veszek azért 5x drágább ajándékot a keresztlányomnak mint amit kinéztem mert én vagyok a keresztanyja. Része vagyok mondhatni a mindennapi életének, számíthat rám, és szerintem ennél nincs fontosabb.

2015. szept. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Még nem is kéretek erre!
2015. szept. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
És mi a menete egy keresztelésnek?
2015. szept. 23. 09:39
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

én nem rég voltam keresztelesen. meg fogadtak, hogy keresztény szellemben nevelik a gyereket. hogyha nem vagy vallásos, már találtál kibúvòt

egyébként nem törvényszerű, hogy pàrt kérnek fel

2015. szept. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Bárkit fel lehet kérni, de elég bunkó dolog a megkérdezésed nélkül megjegyzéseket enni, hogy te leszel az.

Egyébként a keresztszülő feladata, hogy a gyerek hitbeli életét egyengesse, példát mutasson. Ha azt se tudod, hogy megy a keresztelő, akkor nagyon vallásos nem lehetsz.

A másik nagyon divatos dolog, amiért keresztszülőt kérnek fel, annak köze sincs az eredeti funkcióhoz: a titulus alapján legyen a kölöknek ingyen babysittere, ünnepekkor plusz egy ajándékozója stb. Magyarul kreálnak neki egy (plusz) nagynénit, anyapótlékot, rokont :)jó a kapcsolatod velük, és ismered a hozzáállásukat, akkor nem hiszem, hogy gond, de vannak olyanok, akik vérre menő vitát csinálnak abból, hogy akkor vigyázzon a gyerekre, vegye ki a részét a nevelésből, költségekből, van, ahol az a családi szokás, hogy a keresztszülő lesz az esküvői tanú+a költsége egy jó részét is állja a szülők mellett..

Ha felkérnek, akkor tisztázd velük, hogy melyek az elvárásaik, és ha nem tetszik a dolog, kifarolsz. Sértődés akkor is lesz, ha nem vállalod, de akkor is, ha nem felelsz meg neki...

2015. szept. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
51%

Keresztapa vagyok, de semmi dolgom.

Annyi, hogy ha a szülei meghalnak, akkor én leszek az pótapja, elvileg. Semmit nem kellett csinálnom.

Kereszteléskor kicsit tologattam a babakocsiban, és ennyi.


Persze hogy nálatok mi a szokás, mi a jelnetősége azt a családodtól kell megkérdezni. Amúgy megtiszteltetés.

2015. szept. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Manapság a legtöbb helyen kikopott a régi hagyomány,keresztszülőség csak formalitás,lényeg hogy db-ra meglegyen ,de dolga nincs. Ha nem tetszik szólj időben nekik,tudni kell nemet mondani.
2015. szept. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!