Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti ezt hogyan oldanátok meg,...

Ti ezt hogyan oldanátok meg, ha erre kérnének titeket?

Figyelt kérdés

Egy barátnőmnek nem rég született babája. A párja felvetette a kisgyereknek gügyögve, hogy jól jegyezze meg ezt az arcot (enyémet), mert lehet hogy Ő lesz a keresztanyukája (én).

Tehát benne van a pakliban, hogy engem kérnek meg erre.

Hogyan lehet kevésbé bunkón jelezni, hogy gondolkodási időt szeretnék? Vagy ez számukra egyértelmű, hogy azt gondolják, hogy én nem akarom (nem így van)? Vagy ez is nagy felelősség?

És mi van abban az esetben, ha a párom nem akarja? Nem feltétlenül kell keresztapukának lenni? Vagy az is kell, ha már keresztanyuka van?

Hogy működik ez a keresztszülő választás, megkeresztelés?

Válaszaitokat köszönöm!



2015. szept. 23. 09:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
56%
Ne bonyolítsd túl, annyira nincs már jelentősége a keresztszülőségnek. Nekem pl. anyukám két testvére (öccse és húga) a keresztszüleim, nem egy pár értelemszerűen. Még az sem opció, hogy ha meghalnak a szülők, akkor a keresztszülő neveli fel a gyereket, mert jogilag a keresztszülő nem feltétlenül vérrokon és elsődlegesen a vérrokonok jönnek szóba, ha ilyen tragédia történik (nagyszülők, nagynénik, nagybácsik), tehát ha a keresztszülő nem vérrokon, csak indokolt esetben kerül képbe. Az én keresztszüleim max. felköszöntenek születésnapomon...
2015. szept. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Szerintem is elég tapló az apuka...

Sokan keresztszülőnek neveznek valakit bármiféle egyházi procedúra nélkül is, hogy ők mit gondolna erről, azt azért megbeszélhetnék veled.


Ismerek olyan családot, ahol a keresztszülőnek "kötelessége" mindenféle értékes dolgokkal elmalmozni a gyereket.

Szerintem kérdezd meg a barátnődet, hogy mit gondolnak, aztán beszéld meg a pároddal.

2015. szept. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%

Hagyományosan tényleg arról szólt a keresztség, hogy a keresztény életre nevelje a gyereket és a szülők halála esetén a keresztszülők veszik magukhoz a gyereket.

Én nem vagyok vallásos és nem akarnám más gyerekét nevelni, ezért biztos nem fogadnám el, ha valaki megpróbálna felkérni.

2015. szept. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

A szülők halála esetén ha a keresztszülő nem vérrokon, nem köteles magához venni a gyereket, olvassatok már utána a családjognak. Lehet, hogy nagyon régen így volt, valamikor, de ez már régóta nincs így.

A keresztszülő feladata az, hogy a keresztény életre nevelésben segítse a szülőket, és vezesse a gyereket ezen az úton. Pont. De ma már ezt sem veszi a többség komolyan.

2015. szept. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!