Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyenek egyes szülők?

Miért ilyenek egyes szülők?

Figyelt kérdés

Van egy 13 éves lány ismerősöm és én már soknak tartom amit a szülei művelnek vele.

2.-as korától egyedül járt iskolába és most ő hordja és ő megy a 2.-as húgáért.

Ő takarítja a házat,ő mosogat,ő mos fel,ő mos.Mondhatni majdnem mindig ő csinálja ezeket a dolgokat.

Ahogy tudom hétvégén is hétkor kel,mert elmegy a boltba ide-oda.

Viszont az én lányommal nem engedték el vásárolgatni.Szerettem volna,ha egy kicsit kimozdulnak,és igaz,hogy csak az én lányom akart vásárolni(a lakhelyünktől 16 km-re) ,de az anyja azt mondta,hogy nem engedi el majd ha neki kell valami akkor elmehet.

Múltkor példáúl a lányok együtt jöttek haza az isiből,és csodálkoztam,mivel ő hozta a lányom táskáját is.

Rákérdeztem,hogy miért és idézem amit mondott:

Gyakorolnia kell a "teherbírást",mert ezentúl ő jár el busszal a városba a Tescoba bevásárolni.

Jó tanulónak mondható.

Szerintetek ez nem túlzás???

Előre is köszi a véleményeket,és bocsi,hogy hosszú lett.

33N


2010. jún. 1. 15:40
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Ja és nem a saját képemre akarom formálni,csak tudod azért nehezére esik minden szülőnek ilyen helyzetben látni egy a gyermekével egykorú lánykát.
2010. jún. 1. 17:37
 22/27 anonim ***** válasza:

Az ilyen ezt meg azt mondanak erről meg arról ,nos ebbe nem szabad túl belemászni.Aki ezt teszi mondja rólad,meg másról is,az a lényeg a háta mögött legyen az illetőnek.

A kislány is panaszkodik,hogy sok a dolga...hát ahogy leírtad a körülményeit,mindig így lesz.Sokkal jobb ez esetben,hidd el,ha megtanul sok mindent és szorgalmas lesz,mintha pár év múlva az élet "könnyebbik "oldalán próbálna elevickélni.Ezt később ő is be fogja látni.

Ami tény és el kell fogadni:a szülei mondják meg hova mehet,programot a hátuk mögött szervezni nem szerencséds dolog.Én akkor is a szülőkkel beszélek elöbb,ha 100%-ig biztos vagyok benne,hogy elengedik a barátnőjét a lányomnak.Vannak helyek,ahova tudom,hogy nem szívesen engedik a lányt,oda eleve nem hívjuk.Ha "aláteszek" a szülőknek,a gyereknek lesz roszabb....ugyanígy nem licitálok túl más szülőn,olyan dolog nincs,amit a saját szülei nem engedhetnének meg maguknak.

Az is furcsa számomra,hogy a lányod odaadta a táskát cipelni,ahelyett,hogy felajánlotta volna,hogy segít majd bevásárolni...persze ő is gyerek még,de ha tényleg fontos az a kislány lehetne itt kezdeni.(Esetleg megbeszélni,hogy négyesbe menjetek,így a nagybevásárlás is megvan,meg a lányok is együtt vásárolgathatnak)

2010. jún. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
Szia!A táskáját nem akarta odaadni neki,csak nem adta vissza a kislány,felajánlotta egyébként,hogy bemegy vele majd,ha oda kerül a sor.
2010. jún. 2. 14:22
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

1. 15:49es!

azért mert azt szerette volna hogy a lányát elkisérjék vásárolni,!!!!KIKAPCSOLÓDÁS!!!! céljából,szrinem nincs avval semmi baj!és azért mert egyedül megy el egy 13 éves lány shoppingolni nem azt jelentihogy plázcica lesz belőle!gondolom lány vagy és irigy,mert téged nem engedtek 13évesen sehova!vagy mert te is plázcica szeretnél lenni csak nem vagy hozzá elég jó! :D ennyit erről!

2010. jún. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

Nekem is ez a véleményem utolsó.Bármit amit a barátnőnkel csinálunk kikapcsolódás.

Vicces,de én utálok rendet tenni,de annak idején a barátnőmmel jól eltudtunk szórakozni még aközben is.

2010. jún. 14. 18:44
 26/27 anonim ***** válasza:
Ezt nem kell hagyni! Csak kihasználják szegény kislányt.
2010. jún. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
Szia! Ne felejtsd el hogy az éremnek 2 oldala van... Az is lehet hogy a lány túloz a táskával... nem tudhatod.. viszont lehet óvatosan, beburkolva meg lehetne kérdezni az anyját... És ha tényleg nagyon brutális amit az anyja mond, akkor felhívni a nevelési tanácsadót, és megkérdezni ezt a "dolgot". Viszont ha van egy pszihológus ismerősöd,akkor neki is felhívhatnád rá a figyelmét...
2010. jún. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!