Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyenek egyes szülők?

Miért ilyenek egyes szülők?

Figyelt kérdés

Van egy 13 éves lány ismerősöm és én már soknak tartom amit a szülei művelnek vele.

2.-as korától egyedül járt iskolába és most ő hordja és ő megy a 2.-as húgáért.

Ő takarítja a házat,ő mosogat,ő mos fel,ő mos.Mondhatni majdnem mindig ő csinálja ezeket a dolgokat.

Ahogy tudom hétvégén is hétkor kel,mert elmegy a boltba ide-oda.

Viszont az én lányommal nem engedték el vásárolgatni.Szerettem volna,ha egy kicsit kimozdulnak,és igaz,hogy csak az én lányom akart vásárolni(a lakhelyünktől 16 km-re) ,de az anyja azt mondta,hogy nem engedi el majd ha neki kell valami akkor elmehet.

Múltkor példáúl a lányok együtt jöttek haza az isiből,és csodálkoztam,mivel ő hozta a lányom táskáját is.

Rákérdeztem,hogy miért és idézem amit mondott:

Gyakorolnia kell a "teherbírást",mert ezentúl ő jár el busszal a városba a Tescoba bevásárolni.

Jó tanulónak mondható.

Szerintetek ez nem túlzás???

Előre is köszi a véleményeket,és bocsi,hogy hosszú lett.

33N


2010. jún. 1. 15:40
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
76%
Szia! Gondolom az anyja valami dívának képzeli magát, akinek semmit sem kell csinálnia a ház körül, mert már nagy a gyereke. Ki nem állom az ilyet. Ez már ezerszer több, mint a segítség kategória. Nem törne le az anyja körme, ha elvégezné a saját dolgát. Ha nem bírja, akkor minek vállalt családot? Vagy akkor béreljen bejárónőt, de ilyet művelni szegény gyerekkel :S Gyakorolnia kell a teherbírást...dolgozik ennek az anyja egyáltalán? Még a kisebbik gyereket is rápasszolja, holott a lány is gyerek még, neki is az anyja gondoskodására lenne szüksége, nem pedig anya szerepet vállalnia :( Szégyellje magát az anyja, ez róla a véleményem :(
2010. jún. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Én is 2.-os koromtól egyedül jártam suliba,ez nem nagy cucc.Az,hogy kihasználják az már nagyobb gáz.Lehet,hogy nem szeretik annyira,mint a másik gyereket,vagy csak egyszerűen rajta vezetik le a mindennapi gondokkal járó feszültséget.Van ilyen,sajnos.
2010. jún. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól függ, hogy a kislányt kényszerítik e erre. Ezt a munkát rendszerességgel végezve én is soknak tartom, de nem ismerem a körülményeket. Nem tudom a szülei mennyire vannak munkába befogva, hogy neki kell a háztartást vezetnie, hogy gyakorlatilag kényszerítve dolgoztatják, vagy azért normális körülmények között él. Ezeket azért jó volna tudni.
2010. jún. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
41%

Nem ,ezeket én is megcsináltam ennyi idősen(csak akkor nem a tecsóba kellett menni,hanem a kertbe kapálni,krumplibogarat szedni,öntözni stb)

Semmi baja nem lesz annak a lánynak,sőt talpraesett,ügyes háziasszony lesz.Ezzel mi a probléma?


A lányoddal meg gondolom azért nem engedik,mert szerintük hiábavalóságokat nem kellene tanulni a gyereknek.

Én is azt furcsállom inkább,hogy egy 13 éves gyerek akar egyedül magának vásárolgatni.Ezzel annyit lehet max.elérni,hogy pár év múlva plázacica lesz,mert azt hiszi barátnőzés,kikapcsolódás egyenlő a vásárlással.

2010. jún. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

sajnos van ilyen,még a jobb családokban is...



rokon gyerek,fiú,szülők elváltak régen,van 3 testvére,kisebbek,ő "neveli" őket 10éves korától,mos,mosogat,rendetrak,főz,fizeti be a csekkeket (pár éve az anjya bankkártyáját is elvette amire megy a segély,árvasági,családi,hogy ne elszorja hanem legyen miből enni,meg befizetni),bevásárol,mint egy családfő...

18 lesz lassan,menne el továbbtanulni,de nem meri a kisebbeket az anyjukra hagyni...

mi meg nem tehetünk semmit,a gyámügy nem csinál semmit,mivel a gyereket nem bűn befogni házimunkára...

2010. jún. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Sziasztok!Köszönöm az eddigi véleményeket.

Az anyuka egy szállodában takarítónő azt hiszem 4-5-kor ér haza,viszont sokszor otthol van.

Az anyuka 34 éves jár bulikba,holott együtt él a férjével(akinek nincs állandó munkahelye,csak itt-ott besegít fát vágni,meg gombát árul stb...)

jár bulizni.Csak azért élnek együtt,mert egyiknek sincs olyan anyagi háttere amivel elköltözhetnének.

Bár sokan pletykálják,hogy van a nőnek szeretője is....

Hát az az igazság,hogy én sajnálom a lányokat,és elítélem ezt a nőt.Főleg a férfit,mert 13 éves koráig nyáron a lánynak délutánként aludnia kellett a húgával,és ahova a húga ment a barátnőihez,neki is oda kellett menni,na meg ha adott nekik szendvicset,vagy valamit,muszáj volt megenniük,mert addig nem mehettek sehova!

2010. jún. 1. 15:51
 7/27 A kérdező kommentje:
15:49-es hát igen az a legszörnyűbb,hogy az ember nem tud értük semmit sem tenni.
2010. jún. 1. 15:53
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor ezaz. Anyuka bepasizott, és úgy érzi újra fiatal, övé a világ, elfelejtette, hogy nem 20 éves, hanem elvileg egy felelősségteljes anya. Az apa meg kiábrándult és szarik az egészre. Szegény kislány, ő issza meg a levét :(:( Egyetértek veled, én is elítélem ezt a nőt, megvan róla a véleményem :(
2010. jún. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
75%

Vidéki származású barátnőim voltak évekig, hihetelenül tudták kínozni őket a szülők, főleg a fizikai munkával.


Teljesen természetes volt, hogy a lányuk hajnalban keljen és disznót etessen vagy felsúrolja az egész házat.


A szüleim baráti társaságában is volt egy lány, aki főzött, mosott, takarított és bevásárolt, mivel az anyja vállalkozó volt (nagy karrierista) és az apja reptéri fejes volt.


A lányuktól azt is elvárták, hogy jól tanuljon, na arra nem volt ideje.

Gazdag szülők voltak, a lányuk márkás cuccokban járt, de az anyja sajnálta a takarítónőt vagy házvezetőnőt kifizetni.

Az anyuka is vidéki származású volt. Úgy látszik ott ez divat, ha nagyon alulról jönnek.

2010. jún. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó! Én is vidéki vagyok, akár hiszed, akár nem, történetesen én eléggé elítélem ezt a nőt. Vidéken nem tartanak mindenhol disznót és pesten is vannak ugyanilyen rosszindulatú emberek, akiktől borsózik a hátam. Szóval ennek semmi köze a lakhelyhez, elég szomorú, ha valaki ezt nem hiszi el és belekeveri a történetbe...
2010. jún. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!