Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyenek egyes szülők?

Miért ilyenek egyes szülők?

Figyelt kérdés

Van egy 13 éves lány ismerősöm és én már soknak tartom amit a szülei művelnek vele.

2.-as korától egyedül járt iskolába és most ő hordja és ő megy a 2.-as húgáért.

Ő takarítja a házat,ő mosogat,ő mos fel,ő mos.Mondhatni majdnem mindig ő csinálja ezeket a dolgokat.

Ahogy tudom hétvégén is hétkor kel,mert elmegy a boltba ide-oda.

Viszont az én lányommal nem engedték el vásárolgatni.Szerettem volna,ha egy kicsit kimozdulnak,és igaz,hogy csak az én lányom akart vásárolni(a lakhelyünktől 16 km-re) ,de az anyja azt mondta,hogy nem engedi el majd ha neki kell valami akkor elmehet.

Múltkor példáúl a lányok együtt jöttek haza az isiből,és csodálkoztam,mivel ő hozta a lányom táskáját is.

Rákérdeztem,hogy miért és idézem amit mondott:

Gyakorolnia kell a "teherbírást",mert ezentúl ő jár el busszal a városba a Tescoba bevásárolni.

Jó tanulónak mondható.

Szerintetek ez nem túlzás???

Előre is köszi a véleményeket,és bocsi,hogy hosszú lett.

33N


2010. jún. 1. 15:40
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
17%

Hány éves a lányod kérdező,hogy már egyedül jár vásárololgatni?

Na az ismerős lány meg fog tudni élni egymaga,nem kell tizenévesen szülnie,hogy legyen aki eltarttsa,mert a nyelvköszörülésen kívűl máshoz nem ért....

Arrol nem is szólva,hogy ha vinnéd a háztartást ,akkor tudnád,hogy az nem olyan szörnyű dolog és igen,egy 13 éves simán meg tudja csinálni.

Egyébként egy 12 éves gyerek inkább aludjon délután,mint fiúk után futkozzon.

A hátamon felállna a szőr a fajtádtól(ha lenne)

Még valami:ha szedtél volna már gombát(de úgy látszik ebben sem jeleskedsz),akkor tudnád,hogy azt nem csupán eladni,szedni is kell(ami minimum fél napos túra,ha hajnalban indul)

Szóval kár az ismerősben keresgélni a hibát...a kislányt meg hagyjátok békén,elég kurvinca futkozik a plázákban...

2010. jún. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó! Oké meg tudja csinálni,de 13 évesen nem ez a dolga...leköpném magam, ha a saját dolgom a 13 éves lányommal csináltatnám meg, mondván én fáradt vagyok és "fiatal" is, akinek csak a pasikon kell jártatnia az agyát...
2010. jún. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Utolsó:Azért nem állapot szerintem,hogy valaki mindent a 13 éves lányára hagy.Szegénynek a tanulásra nem is marad ideje,és múltkor is kisírt szemekkel mondta nekünk,hogy nem jöhet el vásárolni.

Nekem három gyerekem van plusz egy mostoha lányom aki tizenhat éves és tőle sem várok el ilyen dolgokat.Az oké,hogy segít,de szerintem ez már túl megy a segítségen és a kislánynak sem tetszik,hogy minden rá van hagyva.

Múltkor is vitte a húgát táncra holott tanulnia kellett volna és egész este a húgocskáját nézegette a tánc oktatáson.

2010. jún. 1. 16:13
 14/27 A kérdező kommentje:
Utolsó elötinek írtam az elöbbi dolgokat.
2010. jún. 1. 16:14
 15/27 A kérdező kommentje:

Ja és ez tényleg nem a vidék-városi dolgon múlik,mert bizony korábban mi is városban éltünk csak több ok miatt is vissza kellett költözni a férjem édesanyjához.

A lányom pedig 13 éves és nem tudom miért lenne plázacica azért,mert összegyűjti a zsebpénzét,és elmegy vásárolni.

2010. jún. 1. 16:16
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

szia!

egyszer próbáld meg "elrabolni" a kislányt pár perc erejéig, és beszélgess vele.

Ha nagyon gáz a helyzete, akkor be kell menni az iskolába, vagy az önkormányzatra a gyámhivatalba, hogy menjenek ki családlátogatásra. (persze nem megbeszélt időpontban)


Tudod, az a baj, hogy az ember hajlandó beletörődni a helyzetébe, és azt veszi természetesnek, ami van. Csak akkor döbben rá, hogy máshogy is élhet, ha belecsöppen egy normális(ez relatív) közegbe.

Saját tapasztalat, én majdnem 15 éves korom óta tartom fent magam (anyu lelépett, apu meghalt), ettől függetlenül kitűnőre érettségiztem, és második képzésemet csinálom az egyetemen. De pont most, ennyi idős fejjel jön elő, hogy iszonyatosan hiányzik valami, talán a szülő szeretete, és a gondtalan gyerekkor...

2010. jún. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
68%
Beszéltél valaha a szülőkkel, vagy csak a gyerekek véleményét ismered? Nem árt utánanézni a dolgoknak, mielőtt egy gyermek elmondása alapján ítéled meg a családot! Nekem volt egy tanítványom, aki hasonló rémtörténetekkel ámította a többieket, miközben teljesen normális, szerető családban élt, ahol a feneke is ki volt nyalva, csak úgy akart imponálni az osztálytársainak, hogy valóságos hamupipőkének hazudta magát.
2010. jún. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
69%
16:45 vagyok. Még annyit, hogy a kamaszokra néha jellemző, hogy ilyesmivel próbálnak presztízst szerezni maguknak. Dolgoztam egy nyári zenei táborban, ahol az egyik fiú mindenkinek azt mesélte, hogy szegények, mint a templom egere, és hogy utcazenéléssel szedte össze nagy nehezen a táborra valót. Megkerestem a tábor vezetőjét, hogy nem tudnánk-e ezt az egy gyereket ingyen bevállalni, és visszaadni neki az összegürcölt pénzt. Hatalmasra kerekedett szemmel közölte, hogy nem tudja, honnan szedtem össze ennyi sületlenséget, a gyerek apja az egyik nagyvállalat igazgatója, ő fizette be a gyereket a táborba.
2010. jún. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
0%

Ha van három gyereked,akkor végképp nem értem miért más gyerekével foglalkozol?

A lányod olyan barátnőt keressen,aki hozzá hasonló,ne a magatok képére akarjatok formálni mást.

Azzal,hogy ti városból faluba költöztetek nem azt jelenti,hogy akkor majd mindenki hozzád idomul.Mellesleg,ha te és a gyerekeid is több munkát és kevesebb boltot ismernétek,akkor nem kellett volna falura költöznötök.

Tudod mit látok?

Elköltöztetek olyan helyre,amit te és a lányod is utál.Neked kell valaki akit utálhatsz(és akire irigykedsz,34 évesen igenis lehet buliba járni,akár férj nélkül is),a lányodnak meg kell egy "csodáló"aki mellesleg cipeli a táskáját,elkíséri vásárolgatni etc...ennek pedig nem lesz jó vége.

Talán próbálj(atok)beilleszkedni,miért is ne mehetnél te is bulizni a többi nővel,a lányodnak se törik le a körme,ha a boltból kenyeret is visz haza,nemcsak ezt-azt a zsebpénzéből.Sőt!Még gombázni is elmehetsz az összes gyerekkel,oda biztos elengedik a kislányt.

Ha tényleg nem az önzőség vezérel,akkor nem megsíratod,hogy nem mehet veletek,hanem olyan programokat szervezel,ahova elmehet.Érted?!

2010. jún. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!Igen értem,én is járok bulizni,de nem a gyerekek rovására,és nem hagyom itthol nekik a házimunkát!

Egyébként a többi falusi anyuka véleménye ez,mint az enyém.

És nem csak úgy a nagy világba beszél,mert nem is ő mondja,nem mer panaszkodni.Rokonok,családtagok és a húgocskája is néha elszólja magát a tanárnőknek,szülőknek.

2010. jún. 1. 17:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!