Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyan nehéz elhinni...

Miért olyan nehéz elhinni egyes embereknek hogy vannak családok akik tényleg mindent megpróbáltak, de a szülők nem kaptak munkát?

Figyelt kérdés

Bántanak azok a sorok, mondatok amikor a szüleimet szidják, hogy nem dolgoznak hanem egész nap itthon ülnek. Apukámnak el van törve a lába, egyébként buszsofőr volt, nem tud így dolgozni, anyukámat meg 56 évesen egy boltba sem veszik fel eladónak.

Apukám rokkant nyugdíjas, és anyukám is hamarosan az lesz a sok idegeskedés miatt, amitől az öröklött szívbetegsége újra nagy fájdalmakat okoz neki. Tartós beteg vagyok, emelt családi pótlékot kapunk, meg a nagyszüleim támogatnak minket, de ez sem mehet a végtelenségig. Mindenki cseszeget, hogy menjek diákmunkára. De ha fizikai munkát nem tudok elvégezni, akkor hogyan menjek akár egy boltba árufeltöltőnek? Egyszer voltam, 2 napig. Sírva jöttem haza, mert a munkaadóm megalázott, hogy nem tudok dolgozni, és lusta, semmirekellő lány vagyok. Nem érzem úgy, hogy elrontottam volna valamit, egyszerűen csak 1 kézzel pakoltam az árut, mert így tudom. Ez így persze lassabb, de erről nem tehetek. :(

Feketén kaphatnánk munkát de azt ugye büntetik. Ha befejeztem a sulit, és az orvosok úgy ítélik, rokkant nyugdíjas leszek én is. :(

18L


2009. aug. 17. 16:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Ugyan nem irtad mi a problénád (betegséged), éazt sem tudom merre laksz, mertha a fővárosban, akkor elég sok diákmunka közül válogathatsz ami nem éppen fizikai munka. Legyen az adminisztratív, vagy szellemi munka, végső esetben szórolapozás, kérdőívezés.

És ne csüggedj érettségi után elmehetnél olyan okj-s képzésre amit az álllam támogat (ha van interneted könnyen utánanézhetsz, van egy csomó lehetőség), és akkor nyugodtan végezhetnél ulő, irodai vagy valamilyen adminisztrativ munkát.

2009. aug. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Elsö kérésem, hogy az ország melyik részén laktok? Mert azzal tisztában vagyok hogy vannak részek ahol még szakemberek sem kapnak szinte semmilyen melót, nem hogy képzetlenek.

Viszont elötted ott az élet, ha betegséged miatt fizikai munkát nem tudsz végezni, akkor keress nem fizikait, pl szórólap osztogatás, újsághordás. Aztán pedig tanulj olyat ami nem fizikai munka. Az életem során két mozgássérült kollégám is volt. az egyiknek izomsorvadása volt, igazából pár évig fog élni csak, mert az izmai szép lassan felmondják a szolgálatot, mindennap jött dolgozni, segítettünk neki a tolószékben, mert még az is nehezen tekerte, de a munkáját 100%-osan elvégezte ö férfi. Aztán egy nö aki kb 40-50 között lehet cípöficamos, de az irodában ö a személyügyisek vezetöje, és nagyon jó vele együtt dolgozni. Szóval ne add fel nem élhetsz egy rokkantnyugdíjas életet, azért mert ezt láttad a szüleditöl, rengeteg megoldás van nagyon beteg embereknek is. Ha az ország olyan felén élsz ahol nehéz a megélhetés, akkor ha elvégezted a sulit indulj az ország arra a felére ahol éppen munkát találsz.

2009. aug. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem a betegség a lényeg, gyógyíthatatlan de nem halálos. Dél-magyaroszági vagyok. Hiába tanulok, informatikát meg nyelveket (2 nyelven "beszélek"), egyszerűen ha valahova beadom az önéletrajzom, és személyes találkozót kérnek, már a kézfogásnál kiderül, hogy valami nincs rendben. Itt persze rákérdeznek, én elmondom, és azt mondják, köszönjük, majd értesítjük. Ami persze soha nem történik meg.
2009. aug. 17. 17:05
 4/9 A kérdező kommentje:
Webprogramozónak fogok tanulni érettségi után.
2009. aug. 17. 17:05
 5/9 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz olyan emberekkel, akiknek más dolguk sincs, csak rosszat mondani másokról, ebben az esetben a szüleidről. Nagyon nehéz munkát találni. Azt a boltvezetőt szívesen Föld körüli pályára állítanám egy farba rúgással. Szégyen. :(

Te viszont semmiképpen ne csüggedj, és főleg ne add fel előre! Az előttem hozzászólók már sok lehetőséget említettek, biztos, hogy találsz olyan kiegészítő képzést, ami tetszeni is fog, és munkát is ad. :)

2009. aug. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sajnos nem olyan toleránsak az emberek, hogy elfogadják, hogy csak fél kézzel tudok dolgokat csinálni.

Persze gyorsabban gépelek le egy 1 oldalas szöveget mint bárki más 2 kézzel. De ez kevés. :(

2009. aug. 17. 17:27
 7/9 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnállak, hogy ilyen a helyzeted ez szomorú:(

Én is ismerek olyan embereket akiknek könnyebb azt mondani a másikra, hogy büdös neki a munka holott meg szegény embert egyszerűen nem veszik fel sehova pedig van rendes végzettsége.


Amúgy én is Web programozónak fogok tanulni szeptembertől.


Remélem jobbra fordul a helyzeted!


B.

2009. aug. 18. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

B!

Ha esetleg később gondom lenne, megkereshetlek? (Az itteni címedre írnék).

2009. aug. 18. 18:23
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia megint!


Persze írjál nyugodtan, ha van MSNed akkor ott is beszélhetünk.


B.

2009. aug. 19. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!