Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyes szülők miért tartják...

Tila_Tequila kérdése:

Egyes szülők miért tartják ennyire pórázon a gyereküket?

Figyelt kérdés

Pl az előző kérdésnél, 14 évesen nem mehet moziba...

Nekem sose tiltottak meg semmit, mégse keveredtem rossz dolgokra, inni se ittam még soha 1-2 pohárnál többet.

Szerintem ha egyre jobban tiltanak valamit, akkor a gyerek annál jobban fogja csinálni.. És ezt gyerek szemszögből írtam...


2010. júl. 1. 18:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Igazad van. Én most leszek 17 éves. És barátnőknél sem aludhatok ott. Buliba is nemrég engedtek el először.. mondták hogy hányra érjek haza, én azért is tovább maradtam. és azóta többször mentem bulizni, pedig el sem engedtek.
2010. júl. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Így van, az egyik barátnőmet is tiltották mindentől annál jobban csinálta, titkolózott, hazudozott, ivott, cigizett. Amikor kezdték neki megengedni a dolgokat, kivétel nélkül minden rosszat abba hagyott.
2010. júl. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Nem mindegy,hogy a városodban akarsz moziba menni,vagy Budapestre.

Én sem negedném el még a nagyobb lányomat sem. Olyan nincs,hogy a lányok tudnak magukra vigyázni ilyenkor. Főleg Nógrád környékén. Már a vonaton történhet bajuk, arra nagyon sok a részeg,kötekedő utas. A pesti pályaudvarokon pedig nagyon sok a lump alak. Még ha többen lennének,akkor is beléjük köthet valaki,ha nem rosszabb történhetne velük.

Jobb félni,mint megijedni.

2010. júl. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Szerintem ha jól nevelik a gyereküket, felelősségtudatosak, tudnak vigyázni magukra, akkor nem történhet baj :)

Nekem még soha semmi bajom nem volt, pedig szoktam sétálni estefelé Pesten, volt, hogy 8. ker-ben, és élek...

2010. júl. 1. 18:47
 5/21 anonim ***** válasza:
Én sajnálom, hogy nem fogtak pórázra a szüleim. Szerintem azzal, hogy pórázon fogja a szeretetét fejezi ki, amit én anyámtól sosem kaptam meg és ez hiányzik/hiányzott. Bármit csináltam konkrétan le se sz*rt.
2010. júl. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Nézd, belém még sose kötöttek. És azért nyugati-westend távolság nem nagy.. Pár méter. Ott nem kötnek beléjük...

De most ne arra a kérdésre válaszolj :)

2010. júl. 1. 18:48
 7/21 anonim ***** válasza:
36%

Mert vigyáznak rájuk. Lehet, hogy te pont nem keveredtél semmibe, de a statisztikák szerint akiket jobban elengednek a szüleik, azok gyakrabban keverednek bajba, nagyobb eséllyel romlik a tanulmányi eredményük, vagy kifordul az értékrendjük.

Ha nagyon akarja a gyerek, akkor persze csinálja, de ezeknél sokkal többen vannak azok, akik ha van lehetőség, akkor belekeverednek mindenbe, de ha nem, akkor nem fognak az ablakon keresztül kiszökni. Na ezeket a gyerekeket védik a szülők.

Hány éves vagy? Szerintem pár év múlva, esetleg majd szülőként egészen másképp fogod látni ezt a kérdést :)

2010. júl. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Az se lehetett olyan jó, sajnálom :(

De szerintem az sem megoldás, ha a gyerek 4 fal között éli a gyerekkorát.. :/

2010. júl. 1. 18:49
 9/21 A kérdező kommentje:

18 alatt vagyok még.

Én a gyerekemet biztos el fogom engedni mindenhova (na jó azért 1-2 feltétel, pl ha buliba megy, akkor társasággal, és ne igya teljesen részegre magát), de nem fogom tiltani semmitől. Én nem szeretném, ha hazudna majd nekem...

Különben nekem a szüleim néha úgy vették el a kedvem bármi hülyeségtől (pl kicsit kirívó ruha), hogy egyszerűen kiröhögtek :D De hatásos volt. :D

2010. júl. 1. 18:50
 10/21 anonim ***** válasza:
0%

Neked van már gyereked??


Én 21 vagyok.És 1 éve anya.Amíg nem lettem terhes és nem született meg a kisfiam addig én is úgy voltam vele,h amit tiltottak azt már csak azért is csináltam.De mostmár megértem a szüleimet.Én sem szívesen engedném el a fiamat felnőtt nélkül amíg nem tölti a 18-at.Nagyon sok rossz szándékú ember van....Színte senkiben nem lehet meg bízni.


Szerintem a szülők szempontjából is néznetek kéne ezt az egészet.Nem beszélnek hülyeségeket!!

2010. júl. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!