Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyes szülők miért tartják...

Tila_Tequila kérdése:

Egyes szülők miért tartják ennyire pórázon a gyereküket?

Figyelt kérdés

Pl az előző kérdésnél, 14 évesen nem mehet moziba...

Nekem sose tiltottak meg semmit, mégse keveredtem rossz dolgokra, inni se ittam még soha 1-2 pohárnál többet.

Szerintem ha egyre jobban tiltanak valamit, akkor a gyerek annál jobban fogja csinálni.. És ezt gyerek szemszögből írtam...


2010. júl. 1. 18:42
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%
Ahha, 18:50-es mondja meg a tutit. Gyerek vagy még, úgy is gondolkozol. Majd ha gyereked lesz, mosolyogni fogsz a mostani éneden :)
2010. júl. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Én a szüleim szempontjából is próbálom megérteni.. Főleg, mikor 1-2 barátnőmet nem engedik el valahova.

Azért szerintem 17 évesen felnőtt kísérettel Pesten.. :)))

Nme kell ennyire lebecsülni minket, a legtöbben tudunk vigyázni magunkra.

Én akárhányszor járok pesten, soha semmi sem történik. (nappal persze)

2010. júl. 1. 18:54
 13/21 A kérdező kommentje:
Téged egy pillanatig se zavarjon, hogy itt dicsérgeted magad :DDD
2010. júl. 1. 18:54
 14/21 A kérdező kommentje:

Nézzétek meg a kérdést :)

A lány már kezdi utálni a szüleit, amiért nem engedik el a barátnőivel valahova. Hát gratulálok, nagyon jó lehet a szüleink, hogy utálja őt a gyerek.. Mikor semmi baja sem lenne..

2010. júl. 1. 18:58
 15/21 anonim ***** válasza:

Én ezt nem értem.

Persze,Pesten sok veszély lehet,több,mint egy kisebb városban,de az elég durva,hogy 18 éves kora alatt nem engednéd fel pestre moziba.Ha betölti a 18-at,felmegy Pestre ugyanúgy megverhetik,beleköthetnek,kirabolhatják...


Engem sem engednek bulizni,de most még annyira nem bánom.Viszont a cigit nagyon ellenzik a szüleim és ez az egész odáig jutott,hogy kipróbáltam.Nem érzem úgy,hogy rá kell szoknom,de egy-egy jó hangulatú délutánon/estén lehet,hogy elszívok valakivel egy cigit közösben.Ami később akár teljes rászokáshoz vezethet.


Én nem azt mondom,hogy engedjék el mindenhova a gyereket,de az sem jó megoldás,hogy a 4fal között éljen.

Én azért szeretem a szüleimet,mert előrelátóak és tapasztaltak.Nem tiltanak mindentől,csak vannak dolgok amiket nem engednek meg.Ennek ellenére itt a városunkban egy fél órányira lévő téren volt egy 2napos buli és elengedtek 10-ig.Pedig az ilyen jellegű rendezvényeken nagyon sok részeg van,és sok cigány vant kint,hátha tudnak lopni ezt-azt.Tehát nem veszélytelen dolog,de tuják a szülei,hogy nem vagyok kötekedős és sokan leszünk,tehát meg tudjuk védeni egymást ha kell (ilyenkor mindig van kint néhány polgárőr is).


Szerintem nem minden esetben az a jó,ha tiltják a gyereket.

15L

2010. júl. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

15 éves koromtól minden nyáron jártam Zp-be chacha-ba, holdudvarba, tehát szórakozni. ittam is, cigiztem is, voltak nagy állatkodások.

suli időben még hétvégén is elég szorosan voltam fogva, de anyám rendes volt, és engedte, hogy legalább nyáron tomboljak.

ennek ellenére diplomás ember lett belőlem.

persze, csináltam 1-2 hülyeséget, de szerencsére egyik se volt akkora maradandó károsodást szenvedjek.

2010. júl. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Különben van 1 ismerősöm, akit 17 éves létére az apukája kísérgeti mindenhova (fagyizni 1 barátnővel városon belül), a lány annyira önállótlan, hogy az hihetetlen! Képtelen bármit egyedül csinálni!
2010. júl. 1. 19:18
 18/21 anonim ***** válasza:
Az sem jó, ha 18 év önállótlanság után dobják őket a mélyvízbe.
2010. júl. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Engem is rövid pórázon tartottak, meg is lett az eredménye sajnos:(


Amikor bekerültem a fősulira koleszosként egész héten ki se mertem mozdulni a szobából... Oké, nevethettek, mert már így visszagondolva én is nevetek magamon - de anyám azt mondta, hogy nehogy valami bajom legyen, meg hogy vigyázzak magamra... szóval 18 évesen egy egész héten át bent ültem a szobában -tv nélkül, minden nélkül... oké azért kijártam WC-re meg tusolni, de kb az első hónapban nem nagyon császkáltam el a városban, csak a fősuli, vasútállomás, kolesz. Aztán szép lassan megváltozott a dolog :))) hál istennek. Tudom vérciki, de ez a szüleim rövid pórázos technikájuknak az eredménye, ami szánalmas...

2010. júl. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Azért, mert nem tudnak "okosan" szeretni.
2010. júl. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!