Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te elvárnád egy közeli hozzáta...

Te elvárnád egy közeli hozzátartozódtól, hogy mindig áhítozzon attól, hogy mit értél el?

Figyelt kérdés

A kérdést kíváncsiságból teszem fel, nem egy probléma számomra, de kíváncsi vagyok, más hogyan érzékel ilyen helyzeteket.

Pl. valaki a környezetedben rendszeresen meséli ujjongva, hogy a hozzátartozód hol nyaralt(milyen sok helyen), milyen helyekre került, milyen drága dolgokat vásárolt, stb.

Ha rendszeresen ilyen dolgokról beszélne, a témái nagy része ebből állna (tehát a büszkeség érzetét gerjesztő dolgokról), te fárasztónak tartanád és dicsérgetnéd, bevágva egy erőltetett mosolyt? Vagy egy örömteli helyzetnek éreznéd?


2017. nov. 24. 13:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én szívesen mesélek az élményeimről és szívesen hallagatom mások beszámolóit is. Ha valami jó dolog történik az emberrel azt mondani azt szereti megosztani másokkal, pláne a szeretteivel, barátaival.

Ha te erre nem vagy vevő, akkor azt közöld a másikkal és akkor beszélgessetek az időjárásról vagy valami. Vagy ha nem kedveled akkor ne beszélgess vele egyáltalán.

2017. nov. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Ha tényleg képtelen lenne másról beszélni, egy idő után fárasztónak tartanám, és meg is mondanám a szemébe. Mert hát oké, örülök én neki, meg minden, de egy idő után észrevehetné, hogy a világ nem körülötte forog.
2017. nov. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

#2

Abból a szempontból megértem, hogy "körülötte forog", hogy a gyerekéről van szó. Azért beszél sokat erről, mert szószerint sok dicsekedni valója van a szóbanforgó személynek, valami újjal mindig előrukkol, tehát nem "ismételgetett" dicsekvés.

2017. nov. 24. 13:35
 4/14 anonim ***** válasza:
69%
Én konfettvel ünnepelném, mikor belép. Komolyan. Az én családom csak anyukámból és a bátyámból áll, én rég külföldön élek, de nem tudok úgy beszélni velük 7 éve egyszer sem, hogy ne lenne valami kisebb-nagyobb tragédia. Munkahelyi gond, egészségük, összekaptak valakivel, tesóm házassága, tesóm gyerekének viselkedése, távoli rokon rákos, váratlan pénzügyi gond, hol ez, hol az... ahányszor leteszem a telefont, legszivesebben magamra nyitnám a gázt. Bár lenne bárkim, aki mindig pozitív dolgokat mesél, én nem venném negatívumnak a dicsekvést.
2017. nov. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Az áhítozik azt jelent hogy vágyik valamire (nem valamitől), gondolom ámuldozzon akart az lenni. Nem , nem várnám el, de az emberek többsége szereti ha csodálják őket valamiért. Ha csak erről tudna beszélni valaki, az untatna: nem is játszanám meg hogy érdekel. A megjátszott érdeklődés is hazugság- vagyis tiszteletlenség a másikkal szemben.
2017. nov. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
#4 Köszönöm a válaszod, ez öszintén elgondolkodtató!:)
2017. nov. 24. 13:41
 7/14 A kérdező kommentje:
#5 Igen, az akart lenni! Nem jutott eszembe a megfelelő szó, köszönöm!
2017. nov. 24. 13:42
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy a gyermeke és büszke rá?
2017. nov. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha valós eredményekről van szó, együtt örülnék vele. Én szeretem mások nyaralós sztorijait hallgatni (jobb, mint ha politizálna), ha elért valamit a munkájában, vele együtt örülnék. Engem ez motíválna és pozitív energiákkal töltene el. Sokkal kevésbé kedvelem a folyton panaszkodós embereket, azzal meg én nem tudok mit kezdeni.
2017. nov. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem várnám el egyáltalán.


Ha valakit úgy látok örülni, hogy tiszta szívből örül és osztja meg az élményt, szívesen hallgatom. Ugyanúgy én is órákig zsonganék dicsekedve egy élménnyel kapcsolatban.


Ha rendszeresen ugyanaz lenne a téma, akkor óvatosan leállítanám. Én nem tudok hazudni, így az arcom sem. Látszik rajtam minden. Így inkább előre szólok, hogy ne legyen sértődés :D.

2017. nov. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!