Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom unokája nekem ki...

A párom unokája nekem ki lesz? Hogyan szólít majd? Kije leszek én neki?

Figyelt kérdés

A párom nagypapa lesz. Közben nekünk is lesz közös babánk. Ebben a fura helyzetben én most egyszerre leszek nagymama és kismama?

Párom 40, én 29, a fia 22 éves, most lesz babájuk. Most akkor ki kicsodája a másiknak ebben a helyzetben?


2017. nov. 23. 10:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%
Vérszerint nem lesz unokád na. Úristen. Na jó sziasztok. :D:D:D
2017. nov. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
93%
29 évesen nyilván nem fogod magad nagymamának szólíttatni. Elég érdekes is volna. Lesz neki másik mamája, ha tartják a kapcsolatot. Ha esetleg nem, akkor se leszel nagyi, még ha elvileg lehetnél is megszólításban. Szerintem hívjon majd simán a keresztneveden. Bőven jó. Jó babavárást mindkettőtöknek! :)
2017. nov. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Te leszel neki a "Kati". Ilyen egyszerű. Aztán majd ha kérdezik tőle, akkor a papa felesége/élettársa/barátnője. Nagymamája a fiú anyja lesz. Nem kell túlbonyolítani.
2017. nov. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Kései Sirató ***** válasza:
80%

Pótnagyi leszel, aki nem igazi.

Semmi gond nincs ezzel, szólíthat a neveden, hogy Éva néni, vagy ahogyan hívnak.

2017. nov. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
59%
Édesanyám volt férje egy balesetben meghallt. A férfi édesanyjának egy lánya maradt aki szintén hamar megözvegyült, így nem volt vér szerinti unoka. Viszont anyámmal jó viszonyban maradtak és miután anyám összejött apámmak és én és hugom megszülettünk, ő ugyan úgy foglalkozott velünk mintha vérszerinti unokái lettünk volna. Mi mindig mamának szólítottuk. Igazából egy tök jó dolog volt, hogy gyerekként sokaknak már nem is élt a nagymamájuk, nekünk meg 3 is van. Beszélj a szülőkkel, hogy te mit szeretnél, hogy minek szólítsanak. Ha a gyereknek úgy mondják, hogy "megyünk a papához és Szilvi nénihez", akkor te nem leszel számukra nagyi (ettől még persze szerethetnek ugyan úgy), de ha azt mondják, hogy "megyünk mamához és papához" akkor te leszel a harmadik nagyi.
2017. nov. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
80%
Én néninek szólítottam a mostoha nagymamám (tehát pl. mint "Mari néni", csak nem ez az igazi neve). Egy barátom Zsuzsi mamának szólítja a mostohanagyanyját. De te elég fiatal vagy még mamának, néninek is, szóval simán engedd, hogy a keresztneveden hívjon :)
2017. nov. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
27%
Az egyik vàlaszoló elèg bunkó volt, de hàt igaza van. Semmi èrtelme a kèrdèsnek. Emmyi idősen nyilvàn tudod, hogy hivatalosan nem lesz rokonod a fèrjed unokàja. A nagypapàja felesège leszel. Úgy szólìt ahogy akar. Vagyis amit mondtok neki. A fiad/lànyod nagybàcsi vagy nagynèni lesz. Tök mindegy hogy hàny évesek. A pàrod unokàja pedig az unokaöccse vagy unokahúga lesz a gyereketeknek. A pàrod fiànak pedig tesója születik. Ez azèrt biztos megvan 😀 Volt màr ilyen a vilàgtörtènelemben. Mindenesetre boldog babavàràst.
2017. nov. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!