Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom unokája nekem ki...

A párom unokája nekem ki lesz? Hogyan szólít majd? Kije leszek én neki?

Figyelt kérdés

A párom nagypapa lesz. Közben nekünk is lesz közös babánk. Ebben a fura helyzetben én most egyszerre leszek nagymama és kismama?

Párom 40, én 29, a fia 22 éves, most lesz babájuk. Most akkor ki kicsodája a másiknak ebben a helyzetben?


2017. nov. 23. 10:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%
Mostoha nagymama leszel :) Az igazi nagymama a parod elozo parja.
2017. nov. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%

Én mamának hívtam papám új feleségét és ő is teljesértékű unokának tartott a másik négy igazi unoka mellett.


Soha nem éreztette velem, hogy kivüláálló lennék.


A gyerekek pedig a nagyapámat Vince papának hívták, holott ugye mostohanagyapjuk volt :)

2017. nov. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%
Aranyos.:-) Párod unokája együtt homokozhat az oviban a saját nagybátyjával vagy nagynénjével.:-)
2017. nov. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 babyboom567 ***** válasza:
91%

Kedves Kérdező!

Nálunk ugyanez a helyzet van,4 hónap különbség van az "unokánk" és a kisfiúnk között.Annyi a különbség,hogy én már 40 elmúltam, szóval ha nagyinak hívna az sem esne rosszul.

De szerintem a neveden fog hívni.

2017. nov. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
3%
Semmi közöd nem lesz hozzá. Nem is tudom hogy gondoltad hogy nagymama is leszel? A férjed előző nejének lesz az unokája nem a tiéd..úristen.
2017. nov. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
60%
Utolsó: igencsak bunkó vagy! Természetesen "hivatalosan" nem lesz nagymama, de érzelmileg igen!
2017. nov. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Mi az hogy semmi közöm? Te nagyon fusztrált lehetsz kedves 5-ös! Talán jogom lesz szeretni nem?? Végtére is a gyerekem révén rokon. Ja és tisztába vagyok vele, hogy lesz igazi mamája is!! Nyílván nem unokaként tekintek rá. Majd kiderül ,hogy hogyan. De izgatottan várjuk mindkét picit!
2017. nov. 23. 11:23
 8/17 anonim ***** válasza:
6%

A bunkó az te vagy amiért arc nélkül okoskodsz.

Kérdező te meg ártelmezd amit írtam...Leírom akkor hogy értsd. Rokoni kapcsolat nem lesz köztetek, magyarul nem lesz az unokád. Érted már?

2017. nov. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
71%
Mostoha nagyi :)
2017. nov. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
88%

"magyarul nem lesz az unokád. Érted már?"


Tudod, az én apám meghalt gyerekkoromban, anyám meg nem akart férjhez menni, "nem akart nekem mostohát", pedig én nem bántam volna. Aztán, miután férjhez mentem, ő is hozzáment a barátjához, aki már vagy 10 éve udvarolgatott neki. Tehát ő engem soha nem nevelt, de mindenkinek csak olyan nagypapát kívánok, amilyen ő volt a gyerekemnek.


És miután anyukám meghalt, továbbra is nagypapa maradt. Remek nagypapa. Továbbra is mindig lehetett számítani rá, és része volt az életünknek, a családunknak.


Tudom, a kérdező helyzete más, de ezt csak azért írtam, hogy igen, lehet igazi nagyszülő az is, aki nem vérrokon.

2017. nov. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!