Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mihez kezdjek? Mi velem a baj?

Mihez kezdjek? Mi velem a baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hol is kezdjem? Lassan 27 éves lány vagyok. Tanulok, egyszerre két szakon, 1 év múlva végzek. Az utóbbi időben elérték nálam a kedves vagy épp kedvetlen ismerőseim, hogy pánikoljak. Alapvetően egy vidám természet vagyok, de most már a pánik -mert ez már több, mint félelem - minden percemet megkeseríti. Úgy érzem, az életem most kerek, nem hiányzik belőle egy férfi. Semmi késztetést nem érzek. De a csapból is az folyik, már nem is hallok mást, és -tudom, az én hibám, hogy olvasom - itt is csak az megy, hogy kifutok az időből. Nem vagyok teljesen tapasztalatlan, volt már egy kapcsolatom, jó hosszú, 6 évig tartott, nagy szerelem is volt, de az életünk máshogy alakult. Azóta nem pasiztam, mert más kötött le. Hobbi, család, suli, próbáltam megvalósítani, amit akartam, utaztam, néha buliztam is. Próbáltam minél több gyakorlatot szerezni, tervezem, hogy külföldre megyek. És most rettegek, hogy egyedül maradok. Mindenki a gyerekről kérdez. Meg hogy mikor megyek már férjhez. Hogy nem értik, egy ilyen szép, okos nő miért van egyedül. Addig jutottam, hogy kínomban randizni kezdtem, de senkivel nem éreztem azt, hogy oké, szeretnék még vele találkozni. Aztán szintén egy ilyen átpánikolt éjszaka után regisztráltam egy társkeresőre. Mégrosszabb lett, mert jöttek azüzenetek, én meg csak azt éreztem, hogy ez az egész véresen komoly, és erre nem vagyok kész. Pláne, hogy gyereket sem akarok (az ember gyereket nem gazdasági okokból, racionálisan mérlegelve vállal, hanem mert szeretne, nem?). De ha 30 évesen vagy afelett nem fogok a kutyának sem kelleni, akkor mi lesz? Mert állítólag ez már így megy. Most erőltessek magamra egy kapcsolatot? Alkuldjak meg egy ember mellett, akit nem szeretek, nem is találok vonzónak, mert félek, hogy nem találok majd mást és egyedül maradok? Azért végleg a szerelemről sem akarok lemondani, de nem fér bele az életembe jelenleg. Mert akkor olyanról kéne lemondanom, amit egész életemben bánnék. Mit lehet egy ilyen helyzetben tenni?



2017. nov. 16. 10:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

ÁLLJ!


Először is keress egy JÓ pszichológust, aki segít a pánikbetegségeden, mert minden félelmed ebből fakad.


27 vagy, ne félj, a párom 34 és most, velem érzi úgy, hogy végre teljes az élete. Igen, kitolódik a gyerekvállalás (ha egyáltalán szülhetek, nem biztos), de nem baj. Előbb egzisztencia legyen meg ismerjük egymást többé-kevésbé teljesen, AZTÁN jöhet a gyerek.


A kapcsolatot NE keresd görcsösen (itt jegyzem meg más ember vményét SZARD LE), ha jön jön, ha nem, addig is éld az életedet hobbival, barátokkal, akár kutyával, stb.


A társkeresőzést nagyon fenntartva kezeld, igaz én ott ismerkedtem meg a kedvesemmel, de vagy 50-100 "dugunk, leszpsz" és társai üzenetet kaptam az övé előtt.


30 évesen SIMÁN lehet társad, csak tedd rendbe magad. Hidd el, egy vidám, mosolygós embert sokkal inkább észrevesznek, mint aki fásult, szomorú.

2017. nov. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja, igen, és legelőször a SAJÁT boldogságodra koncentrálj, fiploma, olyan szakma, amit szeretsz, stb.


A rokonok, "jóbarátok" hajlamosak teljesen megölni az embert az Ő önzőségük és az Ő elvárásaik miatt, amit feléd támasztanak, de te csak MAGADNAK akarj megfelelni.


Lehetsz karrierista, párkapcsolattal, vagy anélkül, szülhetsz rögtön gyereket, stb. (azért nyilván legyen miből eltartsd meg normális férfi), de azért tedd, mert TE akarod.


Én 1000km-re élek többek között menekültem a hasonlóan csak az én életemmel foglalkozó és mindenben iránítani akaró rokonok, "barátok" miatt.

Most ketten éldegélünk, utazunk, és egymással beszéljük meg a problémát, de kiegyensúlyozottak és boldogok vagyunk így.

2017. nov. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, a "barátok". Pánikbeteg nem vagyok, de attól félek, ha ez így marad, majd leszek. A pszichológus lefutott kör, megállapította, hogy nem tudok felnőni. No de ha eltartom magam, és nem mutogatok másra ha valami nem sikerül, megállok a saját lábamon, akkor mi más kellene? Az zavar, hogy a korosztályom teljesn máshogy él. Én abba nem tudom beleszuszakolni magam. 17 évesen még nem pasiztam, gyerek voltam, más érdekelt. De a volt osztálytársaim vagy nem tanultak tovább, vagy tanultak valamit, amivel végeztek 2-3 év alatt és jórészt férj és gyerek projekt van. Vagy egyedül vannak, és jó így. Én meg defektesnek érzem magam, mert senki nem tud megfogni már évek óta. Aki mégis, az a szabadságvágyamat nem tudta elfogadni. Nem akarok egy kapcsolatot, ami csak azért van, hogy ne legyek egyedül. Ahogy most élek, azt szeretem. Még szeretném azt a két évet kihasználni, hogy szabad legyek, mert utána már munka mellett nem tehetem meg, hogy három hóapra elutazzak vagy csak fogjam magam és menjek valahová, ami épp megtetszett. És akkor jön anyám, hogy milyen "ruhát/játékot/akármit tesz el, ha majd lesz unokája, mert ugye lesz, kislányom?! Meg ne maradj egyedül, mint én! Az sem lesz, aki eltemessen.. Miért vagy ilyen fura?" És akkor még az ismerősökről nem is beszéltem. Az meg, hogy később már nem kellek, mert mindenki huszonéves lányt akar, meg majd gyereket..
2017. nov. 16. 11:25
 4/11 anonim ***** válasza:

Masok kesztetese miatt nem erdemes semmi randizgatasokba belemenni. Vard meg mig egyszer csak ujra beleszretsz valakibe.

Azt nem hiszem hogy az gond lenne, hogy nem akarsz talalkozgatni ferfiakkal, hogyha nem latsz semmit bennuk, az viszont inkabb mar furcsa hogy nincs igenyed a szerelemre, intim egyuttletre, lelki tarsra.

De hat ez is a te dolgod. Elj ugy ahogyan szeretnel.

2017. nov. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

1. Igazuk van, 30 után erősen romlik az esélyed egy új kapcsolatra, és lehet, hogy úgy érzed majd, lekéstél a gyerekvállalásról.

2. Ez NEM BAJ, ha így érzed jól magad!

3. Az a lényeg, hogy JÓL érzed magad a bőrödben! NE kényszeríts magadra egy kapcsolatot, ezen az alapon úgysem fog működni.

2017. nov. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tudok felnőni, pedig már bőven 40 felett vagyok :-) MIért baj az, ha neked így jó? Ez a kulcsmondat. Neked így jó, és jól érzed magad a bőrödben. A pánikkeltőknek pedig meg lehet mondani szépen és kedvesen, hogy ne foglalkozzzanak veled, mert elég nagylány vagy már ahhoz, hogy megoldd a problémáidat, és éld a saját életedet.

Aki meg nem érti meg, azt szépen lassan leépíteni

2017. nov. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ki volt az a sötét barom, aki lenullázta az 1-es válaszomat?!
2017. nov. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én nem értékeltem senkit.Gondolom az, aki értelmesnek látta leírni, hogy majd meggondolom magam gyerekügyben.
2017. nov. 16. 15:27
 9/11 anonim ***** válasza:

Ne keress görcsösen semmit, majd jön a szerelem, ha úgy hozza a sors. Ha jól magad egyedül, és még nem állsz rá készen egy kapcsolatra, akkor nincs értelme muszájból társat keresni, mert előbb-utóbb ezt nyűgnek fogod érezni, főleg, ha egy olyan pasival jönnél össze, aki már a második alkalommal felvetné a baba témát...


Arra koncentrálj most, amit szeretnél és ami fontos neked: diplomázz le, kezdj el dolgozni, közben kapcsolódj ki, sétálj sokat, élvezd az életet és ne görcsölj mindig azon, amit mások mondanak. Nagy elvárás lett a nőktől, hogy "már 30 előtt szülni kell", de ez nincs kőbe vésve. Mindenki akkor szül, amikor megtalálja az ideális párt, akivel családot szeretne alapítani és persze akkor, amikor az anyagi háttér megvan hozzá.


Ne törődj másokkal, azt csináld, ami neked jó, mert a te életed. Tereld a gondolataidat, és hidd el, akkor fog felbukkanni a szerelem, amikor a legkevésbé számítasz rá. :)

2017. nov. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
*ha jól érzed magad, ez lemaradt, bocsi
2017. nov. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!