Mit gondolsz igaza van a felesegemnek?
31 eves ferfi vagyok, vallalkozo, a havi bevetelunk attol fugg en mennyi hany orat dolgozom egy nap
1 hete lebetegedtem, elkaptam valami virust, lazas nem vagyok, de nagyon gyengenek erzem magam
az elmult 10 evben eloszor fordul ez elo
egyszeruen nem tudok dolgozni, nincs hozza erom
a felesegem teljesen kivan, ideges, hogy most majd mibol vesz etelt a gyereknek, mibol fogjuk fizetni a szamlakat ha en egesz nap csak itthon fekszem, szedjem ossze magam mert igy megszokom ezt a semmittevest es nem lesz majd fedel a fejunk felett
Nem, nincs igaza a feleségednek és ezt te is jól tudod. Én a helyedben újraértékelném ezt a kapcsolatot, mert kétlem, hogy sok jó származna belőle. Te nem férj vagy, hanem befektetés.
Én is háztartásbeli vagyok, sajnos ezt dobta a gép, egészségügyi okokból nem tudok dolgozni. Én mondjuk azon szoktam stresszelni, hogy csak viszem a pénzt, de nem keresek semmit... Legutóbb a férjem a kiégés jeleit kezdte mutatni, nagyon nehéz heteken volt túl a munkahelyén és egyszerűen idegileg elfáradt, már nem volt magánál. Elküldtem a háziorvoshoz, aki ki is írta egy hét betegszabira. Nem problémáztam, hanem segítettem lazítani neki, pedig pont akkor megéreztük azt a bevételkiesést. Igazából nem is tudott róla, hogy milyen megszorításokat eszközöltem a háztartásban, de egy rossz szót nem szóltam, örültem, hogy ki tudta pihenni magát és vidáman ment vissza dolgozni.
Szerintem ez lenne a minimum egy normális kapcsolatban, az sem érdekelne, ha egy fillért nem hozna haza, csak legyen egészséges.
Természetesen nincs igaza a házisárkányodnak.
Írtad: háztartásbeli.
Én meg kérdezem: Van-e (közös) gyereketek? Ha igen, hány, és hány éves(ek)?
Mert ha mondjuk van három, és mondjuk 4-7-9 évesek, az óvodás még sokat betegeskedik; meg van egy kétszintes családi ház, amit pincétől padlásig ő tart rendben, akkor azért nem ugyanaz htb-nek lenni, mint ha egyetlen gyereketek sincs.
Viszont az mindenképp felháborító, hogy b..ogat, hogy betegen dolgozz. De az is döbbenet, ha nincs még egy havi tartalékotok sem.
Amikor ez a felállás kialakult, nem gondoltatok rá, hogy egy betegség esetén mi lesz (anyagilag)?
És ez smafu betegség! Hány olyan betegség van, ami hónapokig tartó táppénzzel jár, és utána sem lesz már akkora munkaerőd, mint előtte! Igaz, azok 40-50 éves kor körül jönnek, de nyilván akkor is így élnétek.
Ha nincs (közös) gyereketek, akkor a betegség és a fekvés jó alkalom arra, hogy végiggondold, vajon a feleséged mellett kéne-e megöregedned. Mert alighanem az lenne, hogy addig fog facsarni, amíg pénzt tudsz termelni, utána meg lelép (a vagyon felével) egy olyan fickó mellé, aki még egészséges. Te meg ott maradsz betegen és kifosztva úgy, hogy még egy teát sem fog főzni neked senki, még a WC-re sem fog kisegíteni senki. Ezen nagyon el kéne gondolkodnod!
Ja, most olvastam vissza, hogy egy gyerek van.
Hát, akkor is meggondolandó, hogy elválj, mert egy gyerekkel is ott fog hagyni, ha kifacsart.
Viszont ha nincs jövedelme, akkor lehet, hogy a gyereket se neki ítélik.
Nincs.
A helyedben komolyan megfontolnám, hogy elváljak.
Nő vagyok.
Nincs igaza.
Nálunk is ez a felállás, annyi különbséggel hogy én gyed óta segítek a férjemnek, így akkor is zajlik az élet, ha ő kiesik. Ezt javaslom nektek is: ha rendbe jössz, avasd be a részletekbe, ismerje meg a megbízókat, folyamatokat, tudjon ő is lépni ha veled valami történik.
A konyhapénzt pedig egy hétre add neki, ha máshogy nem tudja beosztani.
Továbbra sem értem, miért kell savazni az asszonyt azért, higy közös döntés szerint ő haztartasbeli. Amúgy mekkora a gyerek?
Ingyenélő..azért...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!