Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan fogadtátok, hogy a...

Hogyan fogadtátok, hogy a gyereketek nem ott telepedik le ahol azt szerettétek volna?

Figyelt kérdés

Egy egyetemista lány vagyok, a párommal elég régen együtt vagyunk (3év), konkrét tervekkel a jövőre nézve. Jelenleg sajnos távkapcsolatban élünk, mert az egyetemünk más-más városban van. Számomra egyértelmű, hogy miután vége az egyetemnek oda megyek lakni, ahol Ő van, bőven elég az a 2 év ami még hátra van a távkapcsolatból, nem akarom tovább nélkülözni. Amikor mondtam anyukámnak, családnak, mert szóba került a dolog, hogy nem nagyon szeretnék már hazaköltözni (csupán nyári szünetben még 2 évig) teljesen kiakadtak, hogy "majd meglátjuk" meg hogy "nem tudják mit rontottak el a nevelésemben" :-S én nem érzem magam rossznak, nyilvánvaló, hogy 3 év távkapcsolat(és 2 év állandó) után végre mellette szeretnék lenni...

miért nem lehet ezt elfogadni? igaz, addig még van majdnem 2 év, de addig beletörődnek? vagy én leszek a rossz? :-S


2010. máj. 29. 14:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha te úgy érzed,hogy el akarsz költözni,akkor menj nyugodtan,nem a szüleid döntése,hanem a tiéd.
2010. máj. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

mi szerencsére nem élünk távkapcsolatban,10 km-re bérelek lakást párom szüleitől,és lassan össze is költözünk


de ayámék rosszul fogadták mikor rájöttek,hogy én sosem fogok a szülői ház környékére se költözni,nekem már megvan a magam élete itt...

de lassan kezdik elfogadni a dolgot,bár nehezen

23/N

2010. máj. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én sem akarok sem a párom szülei közelében (akik egyébként nagyon aranyos emberek) sem az én szüleim (akikkel másképpen kijövök)közelében élni. Elsősorban a párom munkája miatt, majd ha befejezte az egyetemet...másrészt meg nem olyan messze van az a város, talán 1oo km...
2010. máj. 29. 14:34
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden szülőnek tudomásul kell venni, hogy egyszer felnő a gyereke, és kirepül a családi fészekből. Az is igaz, hogy ahol lehetőség van, szeretnék a szülők, ha a fiatalok velük, esetleg a közelükben laknának. Viszont toleránsnak kell lenni. Egyszerre nem lehet mindkét szülőnél lakni, és a közelükbe sem, ha messze van a két település. Még a: majd meglátjuk válasz valahogy elfogadható. Írod, hogy 2 év hátravan. Mérlegelni kell, hogy hol van munkalehetőség, biztos megélhetés. Viszont nem szabad egy szülőnek sem azzal érvelni, hogy öregségükre nem lesz támaszuk, mert legtöbbször ez az indok. Az élet rendje, hogy a gyerekünknek saját külön családja lesz. A két év nagyon sok mindent meg fog még változtatni az ő hozzáállásukban is. Ha szeretik a párodat, és azt látják, hogy boldogok vagytok, nem lehetsz rossz a szemükben. 52 éves anya vagyok 2 lánnyal.
2010. máj. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az anyukának! :)


A páromnak 2 év múlva is még majdnem 7 éve lesz hátra szakosodással együtt, tehát ő "oda van kötve" az egyetem miatt, én pedig úgy érzem mellette a helyem:)

remélem addig még változnak a kedélyek...

igaz, még "meglátjuk"

2010. máj. 29. 14:42
 6/6 anonim ***** válasza:

Sok szülő nem akarja elfogadni, ha a gyereke felnő önállósítja magát.

Az élet akkor lehet szép, sikeres, ha ebben a korban amiben vagytok, helyesen döntötök. Mindennél fontosabb, hogy ti ketten egy életre válasszátok egymást.Ha majd felnőnek a gyerekeitek, könnyen elengeditek a kezüket, mert a legfontosabb, a párotok továbbra is ott lesz mellettetek.

Boldog életet, és könnyű búcsúzkodást kívánok.

2010. máj. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!