Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom nagyon otthonülő, nem...

A párom nagyon otthonülő, nem tudom rávenni, hogy kimozduljunk, neki az elég, hogy a kerti hintán ücsörgünk, ha éppen ráérünk a gyerek mellett. Ez számomra nagyon unalmas már. Hogyan tudnám rávenni a változásra?

Figyelt kérdés
Jó volna menni ide-oda, hogy ne legyen ilyen üres az életünk.
2010. máj. 29. 09:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg, hogy te is ültél vele egyet tegnap, a kedvéért, most ő jöjjön veled a kedvedért. Mondd meg, hogy jó lesz. Mondd meg, hog ynem tenne jót a házasságnak, ha te külön járkálnál, te vele szeretsz lenni. És te is itthon maradsz a kedvéért néha. Előre tervezzétek meg a programot, írd be a naptárba. Egyik hétvégén ücsörgős, lazulós, pihenős házi program, másik hétvégén feltöltődős, izgalmas külső. Ha a párod sokszor elfárad, vagy hosszú távon fáradt, te pedig inkább az eseménytelenségnek, unalomnak vagy kitéve, akkor néha szervezzetek külön programot a különböző igényekhez. De legyen közös is, két féle. Arra vigyázz, eleinte duplán, hogy ha elviszed őt aktív programra, akkor előtte mindenképpen tudja kipihenni magát, ha tényleg a fáradtság a gond vele. Különben csak nyűgös lenne.
2010. máj. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
50%

Nem látok bele a kapcsolatotokba, de szerintem elég furcsa, hogy csak most vetted észre, hogy otthonülős típus a párod. Ha eddig nem volt az, csak a gyerek miatt lett azzá, akkor megértem, hogy furcsállod és unatkozol.

De ha úgy vállaltál gyereket, hogy tudtad, hogy a párod nagyon otthonülős, és ez téged esetleg zavar...


Ne akard megváltoztatni, az úgysem fog menni, és csúnya konfliktusok kerekedhetnek ki belőle. Annyit viszont megtehetsz, hogy többször mondod neki, hogy szeretnél vele sétálni, kirándulni, stb.


Sok sikert!

2010. máj. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%

az első válaszoló álomvilágban él,ez sosem működik,legalábbis nálunk nem...

próbáltam már kismillio dologgal rávenni a kimozdulásra,de a nyári 2x3 napos strandos nyraláson kivül örüljek ha a boltig elráncigálom...

nah meg ha kiakadok nagyon,akkor 2 hétig hajlandó 3-4 naponta egy sétára a háztömb körül maximum,beiktatva egy fagyit,de csak addig mig látja hogy befejeztem a durcázást emiatt...

(minusz féltékeny,ezért még a külön programos dolog is érdekes)

nem irigyellek,de átérzem

23N

2010. máj. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%
Nem tudsz mást csinálni,minthogy egyedül kimozdulsz a gyermekkel. Van e barátnőd, vagy olyan kisgyermekes szülő, akivel szívesen átcsavaroghatnátok egy délutánt. Ha már ilyen önállósítsd magadat, találd meg a kikapcsolódás lehetőségét. Sajnos erőszakkal nem lehet az ilyen típusu emberekkel bánni. Vagy megszokod, vagy megszöksz!
2010. máj. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 sulfur ***** válasza:
42%
Ha meg mindíg menne, az lenne a baj! Főleg, ha nélküled!
2010. máj. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha otthonülős, otthonülős, és ha jól érzi magát gy,miért akarsz olyat ráerőszakolni, amit nem szeretne csinálni? Nem értem.
2010. máj. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Miért akakrják a nök megváltoztatni a párjukat? Amikor megismertétek egymást, akkor is ilyen volt, ha igy vállaltad vele a kapcsolatotokat meg egy gyereket, akkor ne akard megmásitani, mert nem fog sikerülni, legfeljebb ha nagyon erölködsz, akkor idövel otthagy.
2010. máj. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!