Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 6 éves kapcsolatba szülnél...

6 éves kapcsolatba szülnél gyereket vagy még korainak gondolnád?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok, 6 éve együtt a párommal. 2 éves munkaviszonyom hamarosan megszűnik. Én már babát szeretnék. Párom nagyon jól keres, anyagilag nem lenne gond a gyerek. Sokan azt mondják, várjak még 3-4 évet. De mire?
2010. máj. 28. 11:23
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
73%

Ilyen erővel sose fogsz szülni. Ha összejösz egy másik pasassal, akkor nála se lehetsz biztos benne, hogy nem ér véget 2 év múlva. Sőt, ha 20 éve vagy vele, akkor is véget érhet..

Erre alapozni hülyeség. 6 év alatt már bőven kiismerhetted a párod, nem is értem, hogy lehetsz benne ennyire bizonytalan. Szerintem tökéletes az idő egy babára, ennél felelősségteljesebb már nem lehetsz szerintem, és az ember nem tud minden eshetőségre felkészülni.

Mindenesetre nekem sz@rul esne, ha a párom kételkedne a kapcsolatunkban vagy bennem 7 év együttlét után. Ha nem bízol a dologban, miért érdemes egyáltalán párkapcsolatba lépni?

2010. máj. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
59%
Én egy 3 éves kapcsolatba szültem, és ez így volt rendjén.
2010. máj. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
59%

"A legtöbb nőnél a húszas éveinek végén hanyatlásnak indul a fogamzóképesség, 35 éves kor körül hirtelen csökken, és egy újabb hanyatlás következik be a nők 40 éves kora körül. Ebben a korcsoportban a fogamzóképesség egyénenként is eltéréseket mutathat.


Egy egészséges 30 éves nőnek havonta mintegy 20 százalék esélye van a teherbeesésre, míg egy 40 éves nőnél ez már csak 5 százalék. Bár a fogamzóképességet főleg az életkor befolyásolja, más tényezők is közrejátszanak abban, hogy milyen gyorsan csökken valakinek a peteállománya. A befolyásoló faktorok a genetikai háttér, a dohányzás, a petefészek-műtét vagy a sugárterhelés. "


"Az életkor hatása a fogamzóképességre fokozatos, nem lehet pontosan megjelölni a hanyatlás kezdetét. Valójában a termékenység csökkenése már 27 éves korban is észlelhető, és azután minden évben hanyatlik. 35 éves korra a fogamzás esélye körülbelül a fele a 25 éves kori esélyeknek, miután évente körülbelül három százalékkal csökken.

Természetesen egy fiatal nőnek is lehet meddőségi problémája különösen olyan kockázati tényezők esetén, mint például egy korábban lezajlott nemibetegség, krónikus betegségek vagy bizonyos nőgyógyászati műtétek után. "


"Valójában a nők 80-85 százaléka kerül áldott állapotba egy éven belül, 90-95 százaléka két éven belül, a fennmaradó 5-10 százaléknak pedig meddőségi problémái vannak.

Becslések szerint a várandósság esélye 20-30 százalék egy-egy menstruációs ciklus alatt. Az esély számos tényezőtől függ "

2010. máj. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
59%
Én egy 2 éves kapcsolatba szülök gyereket ősz elején. Nem arra kell gondolni most, hogy mi van ha x év és nem fog működni. Ez a lehetőség mindig fennt fog állni, ha 5 év múlva együtt lesztek gyerek nélkül, akkor is. Sosem tudhatod, mi lesz holnap. Igazából az az érzésem, hogy vagy nem vagy még igazán kész gyereket szülni, vagy nem érzed biztosnak a kapcsolatodat. 6 év nem kis idő, bőven megérett a gyerek vállalásra, de csak akkor, ha biztos vagy benne.
2010. máj. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
Jó, hogy megfontolt vagy, átgondolsz mindent, de ha mindig mindenki a lehetséges jövőt nézve szülne, akkor nem sok gyerek születne. Szerintem a legjobb idő a szülésre, még mielőtt megszűnik a munkahelyed. Ha X év múlva esetleg (remélem nem) megromlik a kapcsolatotok, a gyerek után tartásdíjat úgyis kapsz majd, és te is tudsz dolgozni. Sok sikert a babához!
2010. máj. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy eg yegészsége s 27 éves nő ne tudná akár eltartani magát és egyetlen gyerekét. Látsz az utcán éhen halni 27 éves képzett nőket a gyerekükkel? Ha most nem is tartod el magadat esetleg egyedül, ha szükséged lenne rá, meg tudnád tenni. De törekedj megteremteni majd lassan a személyes biztonságérzetedet is, ne háríts mindent a párodra. Viszont ez mehet párhuzamosan, ettől bátran szülhetsz. Nme egy év alatt kll biztonságot teremtened, hanem 4-6-8 stb alatt. Mégpedig olyat, hoyg ha lesz két-három gyerek és a párod is megbetegszik, meg a zsüleid is, és minde neked kell gondoznod, menjen az is. Mert ilyen is jöhet, és azt is megoldja mindenki. Ne félj! B!zz!


"Tudásunk csak töredékes,

Töredékes a prófétálásunk is.


Mikor azonban eljön a beteljesedés,

Ami töredékes, véget ér.


Amikor még gyermek voltam, úgy beszéltem, mint a gyermek,

Úgy gondolkodtam, mint a gyermek, úgy itéltem, mint a gyermek.

De mikor férfivá nőttem, elhagytam a gyermek szokásait.


Ma még csak tükörben, homályosan látunk,

Akkor majd színről-színre.

Most csak töredékes a tudásom,

Akkor majd úgy ismerek,

Ahogy én is ismert vagyok.


Most megmarad a hit, remény, szeretet,

Ez a három,

De köztük a legnagyobb a szeretet. "

Kor. 13 Pál apostol levele

2010. máj. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:

énis 26 körül szeretnék..

szerintem nyugodtan..

6 év alatt kiismerhetted már a párodat..

és ha a barátod is szeretne gyereket akkor hajrá..:)

2010. máj. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:

én 21 és 24 évesen szültem.

És 40 évesen váltam el. Amikor iskolások voltak. Nem tudtuk előre mi sem, de nem halt éhen senki még.

2010. máj. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig a válaszokat.Igazad van,hogy előrelátónak kell lenni,de mondjuk 5 év múlva sem fogod tudni,hogy 10 év múlva még együtt lesztek-e.Ha úgy érzed,hogy megérett rá a kapcsolat és mindketten szeretnétek babát,akkor nem érdemes halogatni hiszen senki sem tudhatja,hogy mit hoz a jövő. 27/L és van egy 7 éves kislányom
2010. máj. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:

Ha te nem tudnád nevelni, akkor felneveli az apja.Vagy az ő szülei. Vagy nagynénje. Vagy az állam. Nem lehetünk biztosak, hogy végi a gyerekeink mellett maradhatunk.

Aki megszületik, az fel is nő, ne félj!

2010. máj. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!