Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 6 éves kapcsolatba szülnél...

6 éves kapcsolatba szülnél gyereket vagy még korainak gondolnád?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok, 6 éve együtt a párommal. 2 éves munkaviszonyom hamarosan megszűnik. Én már babát szeretnék. Párom nagyon jól keres, anyagilag nem lenne gond a gyerek. Sokan azt mondják, várjak még 3-4 évet. De mire?
2010. máj. 28. 11:23
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
80%

Már bocsánat, de az utolsó két kommented teljesen üti egymást:

"Egyikünk sem látja a jövőt."

"nem gondolja át, mi lesz 3-4 év múlva"

Most akkor mi van?

A szavaidból azt veszem ki, hogy Te tisztában vagy vele, hogy nemsokára már nem lesztek együtt valami oknál fogva, csak nem mered kimondani. Erre jó a rokonok találgatása, tanácsa, ezzel tudsz takarózni.

Valóban, sosem tudhatod, hogy mit hoz a jövő, hiszen az is megeshet, hogy a szülés után egy héttel, téged elüt egy autó, és "ottmaradsz".

Ez az a téma, ahol az én és a párom véleménye a döntő. 23 éves vagyok, idén leszünk 6 évesek, és nem azért nem szülök, mert mit szólnának a rokonok, vagy "mi lesz velünk 5 év múlva". Hiszen pillanatnyilag annyira szeretjük egymást, hogy el sem tudom képzelni, hogy 5 év múlva már nem leszünk együtt, bízom benne, hogy igen.

Én ehhez még fiatal vagyok (gyerekvállaláshoz), ezért nem akarom még most.

Ezt neked kell érezni.

2010. máj. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
74%
Én addig nem szülnék gyereket, amíg egy férfitól függök. Ha az a körülmény nem lenne, hogy te képtelen volnál magadat és a gyereket eltartani, akkor simán szülhetnél, végül is hat éve stabil valami, minden okés, tényleg mire várnál ? De amíg nincs B terved addig nem. Sajnos nem nagyon divat ma már a holtomiglan holtodiglan, akármire számítani lehet, akármilyen rendes és megbízható most a párod.
2010. máj. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
59%
Nálunk 10 hónapos kapcsolatban született, de mindketten éreztük, hogy helyesen döntünk. Ez volt 8 éve, és tényleg helyesen döntöttünk. A bátyám már 9 éve él az élettársával, de még mindig nem érzik magukat késznek egy gyerekre. Kinek mi a fontos ugye.
2010. máj. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem ez a ti döntésetek kell, hogy legyen.

Az életben semmi sem biztos erre nem lehet alapozni, de ha mindketten szeretnétek akkor miért ne. Nekünk is 6 év után jött a baba, én 27 párom 28 éves. Még jobb lett a kapcsolatunk, mint előtte:))

2010. máj. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
100%
MI a biztosíték arra hogy 5-6 év múlva nem romlik meg a kapcsolatotok?
2010. máj. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
55%

Én inkább kicsit későinek :)

Miért mennél a szüleidhez? Ők azt hiszik, mégy gyermek vagy, mert ők szülők. De ez valójában nincs így. A férjed 7, vagy 10 vagy 20 év múlva ugyan úgy leléphet, elhunyhat, megbetegedhet, leszázalékolhatják, bármi történhet. De ha jön ez a bármi, meg fogjátok oldani. Ha egyedül maradsz, akkor egyedül is fel fogod nevelni a gyereket. Mások is nevelnek, többet is.Garancia nincs semmire. De nem hiszem, hogy erre kellene gondolnotok. Ha szeretnétek gyermeket,akkor szerintem most jókor jönne, most neked nem lenne gond, hoyg ki kell lépned amunkából(mert más meg azért vár, mert most éppen nem lenne jó a munkát megszakítani)

Anyagilag se lenne gondotok, szeretitek egymást, fiatalok és egészségesek vagytok: Itt aZ IDŐ, JÖHET A BABA!!!

Különben azt tudod - mert engem meglepett - hogy a fogamzás esélye milyen gyorsan csökken az évekkel?

Én szeretnék még egy harmadik gyereket, de csak nem akar jönni évek óta sem.

A szüleid féltenek, ezért nem szabad rájuk haragudni, de nem kell oda se figyelni erre. A (festőművész) barátnőmnek még most két gyerek és egy ház után is azt mondja az apukája, hogy de mi lesz, ha elhagyja őt az (állatorvos férje? - semmi nem utal erre, szerető. keresztény, erdélyi népek)

Ez csak annyi, hoyg azt hiszik, még mindig az a 12 éves kislány vagy.

Három gyerekkel is maradnak egyedül, sőt most olvastam valakiről a Nők Lapjában, aki 8 vagy kilenccel maradt egyedül. Nem lett semmi, felnőttek úgy is.

Ha elhagy a férjed, vagy te elhagyod őt, akkor fizettek gyerektartást. Ha nem fizet, akkor megelőlegezi az állam. Ha meghal valamelyik szülő, akkor a gyerek kap árvaellátást, kérhet segélyt. Az élő szülő elmehet, vállalhat pluszmunkát.

A Jóisten mindig gondoskodik rólunk. Nem látjuk előre, de végül minden megoldódik.

"25Azt mondom ezért nektek: Ne aggódjatok életetek miatt, hogy mit esztek vagy mit isztok, sem testetek miatt, hogy mibe öltöztök! Nem több az élet az eledelnél s a test a ruhánál? 26Nézzétek az ég madarait! Nem vetnek, nem aratnak, csűrbe sem gyűjtenek - mennyei Atyátok táplálja őket. Nem többet értek ti náluk? 27Ugyan ki toldhatja meg életét csak egy könyöknyivel is, ha aggodalmaskodik? 28Hát a ruházat miatt miért nyugtalankodtok? Nézzétek a mezők liliomait, hogyan nőnek: nem fáradoznak, nem szőnek-fonnak, 29mégis, mondom nektek, még Salamon sem volt dicsősége teljében úgy felöltözve, mint egy ezek közül. 30Ha a mezei virágot, amely ma virít, holnap pedig a kemencébe kerül, így öltözteti az Isten, akkor benneteket, kishitűek, nem sokkal inkább? 31Ne aggodalmaskodjatok hát, és ne kérdezgessétek: Mit eszünk, mit iszunk? 32Ezeket a pogányok keresik. Mennyei Atyátok tudja, hogy ezekre szükségetek van. 33Ezért ti elsősorban az Isten országát és annak igazságát keressétek, s ezeket mind megkapjátok hozzá! 34Ne aggódjatok tehát a holnap miatt, a holnap majd gondoskodik magáról! A mának elég a maga baja." Ez nálam tapasztalat.

Eddig még úgy sose volt, hoyg valahogy ne lett volna.

A szüleidet meg kell nyugtatni: mondd meg nekik, hogy természetesen számítassz a nagyszülői szeretetükre, de anyagilag nem vársz tőlük segítséget, e miatt nem kell aggódniuk. Mondd meg, hogy ha bármi történne, fogsz találni megoldást - de mi történne, Nem a rosszra kell gondolni, hanem örülni a jónak. Ezt is mondd!

H amost eltervezitek a gyereket., lehet, hogy csak két vagy három év múlva születik meg. Az is lehet, hogy ikrek lesznek. Vag yhármas ikrek. De egy biztos, és ezt hidd el nekem: Minden úgy lesz jó, ahogy lesz. Ezt innen ismeretlenül megígérem neked!

Amúgy anyudék honnan tudják, hoyg te mikor esel teherbe, s mikor nem?


(ha ennyire aggódósak, akkor talán elég, ha a hatodik hónapban járva bejelentitek nekik az unokát, mert addig még szétaggódnák magukat)



Szóval, épp itt az ideje a gyermekáldásnak megnyitni a kaputokat!

2010. máj. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit nekem is zavartnak tűnsz. Miből fogod tudni, mondjuk 3 év múlva, hogy most akkor már tuti együtt maradtok? Semmiből. De ezt nem is lehet tudni. Ez kockázat, vagy bevállalod,vagy nem. Mert azt még megérteném, hogy azért várnál, mert úgy látod, hogy 3-4 múlva esetleg egyedül is el tudnád tartani a babát, akkor oké, akkor még tényleg várjál. De azt mondod, hogy nem. A párod sem kamasz már, ahogy olvasom. Tehát el tudta dönteni, hogy akar-e gyereket. Én a helyedben tuti szülnék. Jól írta valaki, 20 év után is válnak el emberek. Tehát most ezt számolgatni, hogy mekkora esély van ennyi meg annyi idő után, butaság.

Attól tartok, hogy nem teljesen vagy biztos a kapcsolatodban.

2010. máj. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
Szia! Mi 4 éve voltunk együtt a párommal mikor megszületett a lányunk. Nem hiszem hogy másra kellene hallgatnod.
2010. máj. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
100%
Ha mind ettől félnénk, hogy nem fogunk-e rosszabbul élni egy év múlva, akkor kihalt volna már az emberiség. Szegényen is lehet gyereket nevelni, egyszer fenn, egyszer lenn...De ha szeretitek egymást hány % esély van, hogy baj lenne? 1? Ilyen alapon várhatsz 70 éves korodik is. Vag y ahetedik évtől félnek? Ennyire nem szabad babonásnak lenni. Ha lesznek gondok, meg fogjátok oldani. Ha elváltok, kapsz gyerektartást, gyest, segélyt, vállahatsz otthoni munkát.Egy gyerek mellett azért lehet pénzt keresni, ha muszáj. Ha meghalna az apja, örököltök valamit. Kössetek életbiztosítást, vag yköss szerződést a leendő apukáva válás esetére, ha enyire félsz. de ha csak a nagyszülők agódósak, az normális. Az a megoldás, hogy ejtjük a babatémát velük, sőt. H a a karjukban az unoka, minden kétségüket elfelejtik, még le is fogák tagadni, hoyg ilyet mondtak volna.És őszintén.
2010. máj. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
100%
Lányom 25 éves a párja szintén! Azt mondta a lányom neki még nem kell gyerek,ráér 4 év múlva is szülni. De abszolút nem gondolkodik azon, hogy elhagyja e párja, vagy mi lesz négy év múlva. Honnan tudjuk előre, hiszen nem vagyunk asztrológusok, hogy jövőnket megjósoljuk. 22 évesen szültem a lányomat, tulajdonképpen én döntöttem el, hogy megtartsam e, mert az akkori férjemnek szinte mindegy volt. És jól döntöttem még akkor is hogy a házasságunk 8 év után tönkrement. Nem adtam volna semmiért ezt a babát,pedig nem volt könnyű felnevelnem.
2010. máj. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!