Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 6 éves kapcsolatba szülnél...

6 éves kapcsolatba szülnél gyereket vagy még korainak gondolnád?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok, 6 éve együtt a párommal. 2 éves munkaviszonyom hamarosan megszűnik. Én már babát szeretnék. Párom nagyon jól keres, anyagilag nem lenne gond a gyerek. Sokan azt mondják, várjak még 3-4 évet. De mire?
2010. máj. 28. 11:23
1 2 3 4 5
 11/44 A kérdező kommentje:

A szüleim most átlagosan élnek, de ha én odamegyek egy kisbabával... az nekik anyagilag nagyon megterhelő lenne.

Pár hetes baba mellett meg képtelenség dolgozni.

2010. máj. 28. 11:33
 12/44 anonim ***** válasza:
100%
ha jól sejtem nem jó a kapcsolatod,vagy már nem olyan mint régebben,különben nem írnál ilyet,hogy mi lesz ha később vége lesz? beszéld meg a pároddal,ha ideges lesz a téma hallatán szerintem ne erőltesd mert szegény gyerek sínylené meg az egészet.
2010. máj. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim válasza:
100%
hát ha nem bízol a párodban és kételyeid vannak a jövőtök felől (mert nyilván hatottak rád a rokonok szavai) akkor talán meg kéne ezt beszélni várni a gyerekkel.. nemtudom, nem látom át a helyzetet
2010. máj. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 A kérdező kommentje:

Az hogy most nagyon jó a kapcsolatunk, nem jelenti hogy 2 év múlva is ilyen lesz.

Már beszéltünk róla, hogy mi lesz majd. Egyikünk sem látja a jövőt.


Naívság lenne úgy felfogni, hogy de igenis mi örökre együtt leszünk.

2010. máj. 28. 11:35
 15/44 A kérdező kommentje:

Egy gyerek igenis akkora felelősség, hogy figyelembe kell venni azt a lehetőséget, hogy mi lesz x év múlva.

Nehogy azt mondjátok, az a felelősségteljes szülő, aki egy jól működő kapcsolatba úgy szül gyereket, hogy nem gondolja át, mi lesz 3-4 év múlva.

2010. máj. 28. 11:37
 16/44 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ha te így gondolkodsz várj még 3-4 évet. Szerintem te kérdező nem is a babában vagy bizonytalan, hanem a kapcsolatodban. Én 2 évvel e megismerkedésünk után lettem terhes (bár nem vagyok nagyon fiatal); de egy percig sem aggódtam azon, hogy jajj még most nem kellene, mert mi lesz pl. 5 év múlva....Ahol már így áll valaki a dologhoz, nem túl szerencsés....
2010. máj. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 A kérdező kommentje:
Perpillanat úgy néz ki, hogy egyedül nem tudnék felnevelni egy babát. Ha 3-4 évet várok, akkor sem lesz jobb a helyzet. A szüleim sem gazdagok.
2010. máj. 28. 11:42
 18/44 anonim ***** válasza:

Mi fél év után vállaltunk babát, azóta már jön a 2. is, nagyon szeretjük egymást.

Nem agyalhatsz mindig azon, hogy mi lesz x év múlva.

Ha most akartok babát, és boldogok vagytok, akkor hajrá.

2010. máj. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, soha nem lehet tudni mit hoz a jövő, persze benne van a pakliban, de ha így állsz neki a dolgoknak soha nem lesz gyereked. Én 24 éves vagyok, "csak" 4 éve vagyunk együtt a párommal, de ha jobb anyagi helyzetünk lenne már biztosan lenne babánk.

Itt az utcában lakott egy pár, akik 9 éve voltak együtt, és már jó pár éve éltek együtt mire a srác megkérte a lány kezét. Meg volt az eljegyzés, majd a házasság és fél év múlva elváltak. Barátnőmnek "véletlenül" besikerült egy baba, elvetette magát a fiúval, 5 éve vannak együtt, ebből 2 éve házasok, de csak azért nem váltak még el, mert elmondása szerint nem akar a falu szégyene lenni. Mi nem mondhatjuk meg, hogy mit csinálj. Sok sikert!

2010. máj. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
91%
Az én anyum 21 éves volt,mikor megszülte a nővéremet.Apummal(akkor 27 éves volt) akkor még nem rég óta voltak együtt,és apum a baba miatt vette el anyumat(meg persze azért,mert szerette és szereti:).Nővérem most 15,5 éves,én 14.Tehát szerintem ha most akarjátok a gyereket,akkor nem kell várni vele!Gondolod a barátod 6 év kapcsolat után pont akkor hagyna el,mikor babátok lesz(vagy ha már van)?:)
2010. máj. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!