Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párommal sokat vitázunk a...

Párommal sokat vitázunk a nyári munkám miatt. Miért rossz ha idén nem dolgozom?

Figyelt kérdés

Nyárra azt terveztem, hogy nem dolgozom. (Tavaly meg előtte is dolgoztam). A közeli állatmenhelyen vagyok önkéntes hétvégenként, 3 hét múlva meg már minden nap ott leszek. Itt ugye egy ft-t sem kapok, de most nem is érdekel. Fontosnak tartom, hogy segítsem a menhelyet a jelenlétemmel, esetleg egy kis anyagi hozzájárulással.

Párom ki van akadva, mi az hogy én önkénteskedni akarok. Miért ne tehetném meg 2 hónapig, hogy ingyen dolgozom? A szüleimmel lakom, ők büszkék rám hogy ilyen segítőkész vagyok. Párom szerint meg csak lusta vagyok dolgozni.


2010. máj. 27. 17:05
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

tökéletesen igaza van a párodnak.December óta vár arra hogy összeköltözzetek,minden meg volt beszélve,elmész nyáron dolgozni,és az első fizudkor költöztök.Most meg közlöd hogy te inkább önkénteskedsz.Túl fiatal vagy még az összeköltözéshez ha még az sem merült fel benned hogy nem kéne a párodon élősködnöd.Mert ha eggyütt éltek és ő fizet mindent,az az.Sajnálom a párodat hogy nem lehet veled terv ezni,mert pillanatnyi hangulatodtól függ hogy mit csinálsz.

Azt nem várhatod el tőle hogy ő tartson el,meg a rezsit is egyedül fizesse.Erre nem elég egy fizetés.De ha elég is lenne...Ahogy kirepül az ember a szülőktől,véget ér a jó élet,hogy majd a másik eltart.Onnan kezdve magunknak is gondoskodni kell magunkról.

2010. máj. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Nem értem, mit nem lehet azon érteni, hogy én NEM AKAROM ELTARTANI MAGAM.
2010. máj. 27. 18:01
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

te hülye vagy

értjük mi hogy nem akarod magad eltartatni de ha szerencsétlen várta már ezt az összeköltözést akkor te mégis miért nem akarod? mert hogy megtehetnéd tulajdonképpen de szarsz bele, inkább elmész önkénteskedni de nem érdekel téged a dolog

2010. máj. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom a párod!Szép dolog pórul járt blökiken segíteni,de ne szorítsa háttérbe a közös terveitek megvalósítását!Ha ennyire elhivatott vagy, légy önkéntes a rendes, fizetéssel járó meló után!
2010. máj. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
64%
Teljesen megértelek, én is szoktam önkénteskedni. Ha lusta lennél dolgozni, akkor nem csinálnál semmit, nem pedig ingyen melóznál. Szégyellheti magát a párod, hogy ilyen hangnemben nyilvánította ki a nem tetszését. Én nagyon utálom azokat akik eltartatják magukat, de te egyáltalán nem ez a kategória vagy. Majd összeköltöztök később, nagyon szép dolog amit csinálsz és ne is hagyd abba :)
2010. máj. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
senki nem akarta kiforgatni a szavaidat, de akkor nem az lenne a korrekt a pároddal szemben, ha azt mondanád, hogy várjuk meg a diplomát az összeköltözéssel? így sajnos óhatatlanul is el kell tartania vagy neki, vagy pedig a szüleidnek... ezalapján neked tökéletesen jogos az igényed, hogy önkénteskedj kedvedre, viszont a jelek szerint a párod úgy hiszi, hogy össze akarsz vele költözni most a nyáron... ideje lenne felvilágosítani őt is arról, hogy te hogy érzel...
2010. máj. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!